כזה עוד לא ראיתם: גוף קירור עם יהלום • HWzone
Computex 2013מחשבים

כזה עוד לא ראיתם: גוף קירור עם יהלום

יצרנית פתרונות הקירור האוסטרית מציגה שלל שכלולים בתערוכת קומפיוטקס השנה – כולל מפלצת חדשה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


איזו תערוכת חומרה היא תערוכת חומרה אמיתית אם אין בה אמצעי קירור? השנה בתערוכת קומפיוטקס 2013 מצאנו גם את הביתן של יצרנית הקירורים אשר בשנים האחרונות הפכה לשם דבר בקירורי אוויר למעבדים בזכות הנדסה מבריקה וביצועים יוצאי דופן כאשר כבשה בסערה את השוק וקטפה כל תואר אפשרי שיכלה.

בתוך מארז ננוקסיה שקט בצד, ניצבה מה שנראתה כמו קוביית אלומיניום ונחושת דחוסה – זה הוא האוויר המתיימר להיות המתקדם והיעיל בעולם, יחד עם תוספת טכנולוגיות חדשות להפחתת רעשים. לטענת החברה הקירור הזה כל כך שקט שלא תשימו לב שהוא שם גם הם הוא אמצעי האיוורור היחיד במערכת שלכם.
שמו של הקירור הזה אינו ידוע עדיין, כן ידוע שהוא משתייך לסדרת NH, אולי יקרא D15 בשל השימוש במאוורר בקוטר 15 סנטימטרים. בכלל, נראה שנוקטואה מאמצת את גודל המאווררים החדש ומציגה מאווררי 15 סטנימטרים כפתרון לשימוש בגופי הקירור החדשים שלה. אותם האווררים אותם שיפרה על ידי הוספת של מיסבים מגנטיים נוספים, קופצים מ-4 ל-6, כאילו שהם לא היו שקטים ואמינים מספיק.
הנה הצצה לגוף נוסף הבנוי בתצורת שני מגדלים. הדגש הגדול ביותר הוא מרווח המקום לזיכרון בפרופיל גבוה הכולל גבוה גם כן, לכן משקלו וצורתו מוטת שמאלה:
לנוקטואה זה לא מספיק. החברה החליטה כי יש לפתח טכנולוגיות העברת חום במלוא המרץ והגיע עם מעניינת – שימוש ביהלום על מנת לשפר את מעבר החום מבסיס גוף הקירור. בתערוכה, מציגה נוקטואה כיצד שימוש בחלקיקי יהלום בשילוב בסיס נחושת תורם להעברת חום יעילה בכ-25 אחוזים (!). לפי טענת נציגי החברה, שימוש בטכנולוגיה זו יכולה לשפר טמפרטורות פעולה של מעבד בהיקף של כ-4-5 מעלות חום (תלוי בטמפרטורה הנתונה) לעומת שימוש בבסיס המסורתי. אתם מתאים לעצמכם את אותו "NH-D15" בתוספת בסיס חלקיקי יהלום? כמובן שהתענוג רחוק מלהיות זול ויושק עם קירורי החברה במחירים גבוהים ובמלאי מוגבל. אפשר להסתכל על זה כעל הנפת הדגל בראש ההר.
אין ספק שהשנה נותנת שואו רציני עם מגוון הקירורים והמאווררים שלה, היא מכוונת לכל המקומות כשמציגה גם אב-טיפוס של מאוורר חדש המיועד במיוחד לרדיאטורים, כמה שיותר עבים, כמה שיותר דחוסים.
כפי שראיתם בביקורות החומרה האחרונות באתר, שוק ה-Mini ITX צובר תאוצה. כל יצרניות לוחות האם ממהרות להשיק את אותם לוחות האם הקטנטנים אך כה מתקדמים הללו. לנוקטואה הפתרון גם בשביל מי שלא ממהר להצמיד בלוק מים ומעדיף מערכת שקטה וניידת עם קו חדש של קירורים המיועד בעיקר למערכות מחשב בעלות לוחות אם בתצורת Mini ITX:

יותר על טכנולוגיית ביטול הרעשים בסרטון המצורף:

זמינותם של קירורים אלו – כבר השנה. צפי בארץ? סביבות אוקטובר-נובמבר. אין מידע לגבי מחירים.

תגיות
Back to top button
Close