כזה עוד לא ראיתם: גוף קירור עם יהלום • HWzone
Computex 2013מחשבים

כזה עוד לא ראיתם: גוף קירור עם יהלום

יצרנית פתרונות הקירור האוסטרית מציגה שלל שכלולים בתערוכת קומפיוטקס השנה – כולל מפלצת חדשה

איזו תערוכת חומרה היא תערוכת חומרה אמיתית אם אין בה אמצעי קירור? השנה בתערוכת קומפיוטקס 2013 מצאנו גם את הביתן של יצרנית הקירורים אשר בשנים האחרונות הפכה לשם דבר בקירורי אוויר למעבדים בזכות הנדסה מבריקה וביצועים יוצאי דופן כאשר כבשה בסערה את השוק וקטפה כל תואר אפשרי שיכלה.

בתוך מארז ננוקסיה שקט בצד, ניצבה מה שנראתה כמו קוביית אלומיניום ונחושת דחוסה – זה הוא האוויר המתיימר להיות המתקדם והיעיל בעולם, יחד עם תוספת טכנולוגיות חדשות להפחתת רעשים. לטענת החברה הקירור הזה כל כך שקט שלא תשימו לב שהוא שם גם הם הוא אמצעי האיוורור היחיד במערכת שלכם.
שמו של הקירור הזה אינו ידוע עדיין, כן ידוע שהוא משתייך לסדרת NH, אולי יקרא D15 בשל השימוש במאוורר בקוטר 15 סנטימטרים. בכלל, נראה שנוקטואה מאמצת את גודל המאווררים החדש ומציגה מאווררי 15 סטנימטרים כפתרון לשימוש בגופי הקירור החדשים שלה. אותם האווררים אותם שיפרה על ידי הוספת של מיסבים מגנטיים נוספים, קופצים מ-4 ל-6, כאילו שהם לא היו שקטים ואמינים מספיק.
הנה הצצה לגוף נוסף הבנוי בתצורת שני מגדלים. הדגש הגדול ביותר הוא מרווח המקום לזיכרון בפרופיל גבוה הכולל גבוה גם כן, לכן משקלו וצורתו מוטת שמאלה:
לנוקטואה זה לא מספיק. החברה החליטה כי יש לפתח טכנולוגיות העברת חום במלוא המרץ והגיע עם מעניינת – שימוש ביהלום על מנת לשפר את מעבר החום מבסיס גוף הקירור. בתערוכה, מציגה נוקטואה כיצד שימוש בחלקיקי יהלום בשילוב בסיס נחושת תורם להעברת חום יעילה בכ-25 אחוזים (!). לפי טענת נציגי החברה, שימוש בטכנולוגיה זו יכולה לשפר טמפרטורות פעולה של מעבד בהיקף של כ-4-5 מעלות חום (תלוי בטמפרטורה הנתונה) לעומת שימוש בבסיס המסורתי. אתם מתאים לעצמכם את אותו "NH-D15" בתוספת בסיס חלקיקי יהלום? כמובן שהתענוג רחוק מלהיות זול ויושק עם קירורי החברה במחירים גבוהים ובמלאי מוגבל. אפשר להסתכל על זה כעל הנפת הדגל בראש ההר.
אין ספק שהשנה נותנת שואו רציני עם מגוון הקירורים והמאווררים שלה, היא מכוונת לכל המקומות כשמציגה גם אב-טיפוס של מאוורר חדש המיועד במיוחד לרדיאטורים, כמה שיותר עבים, כמה שיותר דחוסים.
כפי שראיתם בביקורות החומרה האחרונות באתר, שוק ה-Mini ITX צובר תאוצה. כל יצרניות לוחות האם ממהרות להשיק את אותם לוחות האם הקטנטנים אך כה מתקדמים הללו. לנוקטואה הפתרון גם בשביל מי שלא ממהר להצמיד בלוק מים ומעדיף מערכת שקטה וניידת עם קו חדש של קירורים המיועד בעיקר למערכות מחשב בעלות לוחות אם בתצורת Mini ITX:

יותר על טכנולוגיית ביטול הרעשים בסרטון המצורף:

זמינותם של קירורים אלו – כבר השנה. צפי בארץ? סביבות אוקטובר-נובמבר. אין מידע לגבי מחירים.

תגיות

14 תגובות

 1. מעניין כמה טמפרטורה הייתה יורדת אם כל הבסיס היה 100% יהלום

 2. למה לא לייצר קירור שעשוי כולו מיהלום
  הם תותחים רק מעניין כמה יעלה הקירור החדש

 3. יהלום זה פסה
  יהלום היה מוליך החום הטוב ביותר, ולכן הם ניסו יהלומים תעשייתיים משובצים בבסיס הקירור כבר חשבתי על זה לפני 13 שנה.
  אבל החומר מוליך החום הטוב ביותר זה ננו . לא בצינוריות אלא משטח בעובי אטום . כן .
  לדעתי זה הדבר הבא

 4. לא ניראה לי
  עדיין בשביל לקריר טוב הם בונים מפלצות יותר מדיי גדלות מגושמות ויותר מדיי כבדות לא חרם על הלוח אם ועל המקום שניחסם כולל הסלוט של הזיכרון זה לא חברה מובילה זאת חברת הובלה
  צריך מנוף בשביל הקירור שלהם מיותר

 5. ל-2
  היהלום פה הוא מיותר ומשמש רק לדקורציה. מאחר ויהלום איננו מתכת, הוא איננו מוליך חום. זו הנחושת בעיקר שמשפרת את העברת החום של הקירור, שכן ההולכה התרמית שלה טובה משל אלומיניום.
  אם הם היו משתמשים בכסף, המתכת והיסוד בעל ההולכה התרמית הגבוהה ביותר בטבע, במקום יהלום ונחושת, יעילות הקירור הייתה עולה בכמה מאות על פני הקירור במצב הנוכחי. קירור אויר במבנה זהה לזה של קירור גנרי זול אבל שעשוי מכסף, היה מגיע לביצועים השקולים לאלו של קירורי המים לגיימרים ואוברקלוקרים כבדים.

 6. ל-6: קשקוש מוחלט
  להלן טבלת מוליכות חום בויקיפדיה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%AA_%D7%97%D7%95%D7%9D

  כל-כך הרבה הנחות שגויות שזרקת… להזכירך גם משחה תרמית אינה מתכת ויש לה מוליכות תרמית טובה.
  אם כן החומר בעל המוליכות התרמית הגבוהה ביותר שניתן למצוא בטבע הוא פחמן- באלוטרופ הקרוי יהלום.

  אני גם מפקפק בהשגות שלך בנוגע לקירור מכסף טהור- שכן הבדלי המוליכות התרמית בין נחושת לכסף לא גדולים משמעותית (כסף מוליך חום טוב יותר ב-10% מנחושת ע"פ נתוני ויקיפדיה), וגם כי בעזרת מנגנון ההסעה של צינורות החום בקירורים מתקדמים ניתן להגיע לפיזור אחיד יותר של החום על פני גוף הקירור, מה שהופך את הקירור לטוב יותר.

  נא הזהר בדבריך, ודאג לפחות לברר אותם :)

 7. ל-6 סליחה אבל איזה שטויות אתה מדבר
  לידיעתך כל חומר הוא מוליך חום בדרגה כלשהיא וממש לא חייב מתכות. אם העור שלך לא היה מוליך חום לא היית מרגיש טמפרטורה. יהלום הוא מוליך חום יוצא מן הכלל ! הרבה יותר טוב מכסף. ממש לא רק לדקורציה! בכלל לא רואים אותו הוא נמצא בפנים

 8. האם פספסתי משהו ?
  איפה אפשר לקנות את החתיכת מתכת הזו שפותרת במקצת בעניין הרעש ?

 9. להוסיף מגנטים
  הרי המניפה עצמה מורכבת מ- עד 6 או 8 להבים , במידה ויהיה יותר להבים כמו 16 אז יהיה חיסכון במשקל וככה באנרגיה ורעש!
  בנוסף למה לסובב את המניפה רק מהמרכז ? אפשר לשים מגנטים וסלילים גם בקצוות המניפות ובעיגול של כל העסק וככה ליצור כוח נוסף , בנוסף אם נותנים לעניין לרוץ בהופכי הוא יכול לבלום את המהירות תוך כדי יצירת אנרגיה לסוללות שלאחר מכן מזרימות את האנרגיה בחזרה למינוף נוסף !

  והכי חשוב : למה על כל גריל מניפה אחת , שיחלקו את זה למטריצה וישימו על כל גריל 4 או יותר מניפות במטריצה, לפי מדיי חום אפשר לשלוט לאיזה מניפה תיזרם יותר אנרגיה וככה לשלוט בכמות האנרגיה – חסכון !

 10. גוף קירור עם יהלום
  שיפור של 2מעלות לעומת אחרים זה לא כזה עינין גדול אין הבדל בין 38 מעלות ל40 מעלות זה חרטא ברטא

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close