כונני SSD בכל המחשבים הניידים - בתוך שנה מהיום? • HWzone
מחשביםאחסון

כונני SSD בכל המחשבים הניידים – בתוך שנה מהיום?

הבוס של יצרנית בקרי ה- הצנועה Phison מציג חזון מרחיק לכת בו כונני בנפחי 128GB ו-256GB יחליפו את הכוננים המכאניים במחשבים באופן סופי – בתוך שנה או שנתיים מהיום

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כולנו חולמים במידה זו או אחרת על היום בו כונני יעלימו את הכוננים הקשיחים המכאניים, ויביאו לנו סטנדרט חדש ומוחלט לביצועים עבור אמצעי האחסון שבתוך המחשבים שלנו. עם זאת, נראה כי היום הזה עדיין די רחוק – גם עתה, כונני ה- המשתלמים ביותר בשוק מציעים עלות לגיגה-בייט שגבוהה פי 10 (ויותר) מהעלות לגיגה-בייט של מסורתיים.

למרות הנתון הזה, יש מי שמאמינים שכונני SSD בדרכם להפוך לסטנדרט הבסיסי החדש כבר במהלך השנתיים הקרובות – אחד מהם הוא קהן-סנג פואה, יושב ראש יצרנית בקרי ה-SSD הטאיוואנית Phison. עד היום, שמה של Phison התנוסס בעיקר על כונני SSD זולים עם ביצועים שבלטו לרעה לעומת בקרים מתחרים של SandForce, סמסונג, אינטל ומארוול, אך לאחרונה השיקה החברה הקטנה את בקר ה-PS3110 שמעניק (או לפחות מתיימר להעניק) ביצועים ראויים ותחרותיים באמת תוך שמירה על תגי מחיר קורצים ועממיים.

בראיון שהעניק פואה לאתר העסקים הטאיוואני Digitimes הוא הצהיר על כך שלהערכתו כונני SSD בנפחים של בין 128GB ל-256GB יחליפו את הכוננים הקשיחים במחשבים ניידים במהלך שנת 2015 או 2016, בעיקר תודות לאימוץ נרחב של טכנולוגיית ה-TLC שמאפשרת לאכלס שלושה ביטים של מידע בכל תא בזכרון ה-NAND. בקר ה-PS3110 של Phison הוא הראשון שלה אשר כולל תמיכה בזכרונות TLC, כך שלא מדובר לכאורה בסתם הצהרות לאוויר אלא במשהו שמבוסס על הערכות שבוצעו על ידי היצרנית מבעוד מועד.

יושב הראש אמר כי מחיר של כ-60 דולר לכוננן בנפח של 256GB אמור להספיק על מנת לשכנע את מרבית הצרכנים לבחור בכונן הבזק על פני כונן מכאני – אנחנו אומנם לא ממש בטוחים בכך, אך אם נצא מנקודת הנחה שהוא צודק נראה כי החזון כבר אוטוטו כאן, היות וכבר במהלך מבצעי ה- בסוף החודש שעבר ניתן היה למצוא (בחו"ל) כונני 240GB שהוצעו במחיר של 75 דולר ו-80 דולר.

phltssd1

אנחנו בהחלט לא נתנגד לראות כונני מוצעים בכל סוגי המחשבים הניידים (ולא רק באולטרבוקים עם מראה יוקרתי ותמחור יוקרתי בהתאם), אך אם תשאלו אותנו מטרה חשובה לא פחות תהיה התפטרות מוקדמת מזכרונות ה-eMMC הידועים לשמצה, אשר "מתחזים" לזכרונות הבזק דמויי אך בפועל מציעים לרוב שאינם רחוקים מאלו של קשיחים.

ב-Phison מאמינים שאפשר להגיע לאימוץ נרחב הרבה יותר של כונני SSD תודות לטכנולוגיית ה-TLC - ואנחנו תוהים איך תיראה התמונה אם נוסיף אליה גם את טכנולוגיית השבבים התלת מימדיים שמבטיחה גם היא שינויים מהפכניים בתחום
ב-Phison מאמינים שאפשר להגיע לאימוץ נרחב הרבה יותר של כונני SSD תודות לטכנולוגיית ה-TLC – ואנחנו תוהים איך תיראה התמונה אם נוסיף אליה גם את טכנולוגיית השבבים התלת מימדיים שמבטיחה גם היא שינויים מהפכניים בתחום


תגיות

תגובה אחת

  1. החברה שלנו אכן מזמינה כבר מחשבים ניידים עם SSD בלבד. הבדל המחירים ב750GB לSSD של 256GB הוא די קטן.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close