כונני ה-NVMe לא מפסיקים להפתיע (עודכן)

הכתבה המקורית: דגמי מודרניים, קומפקטיים וזריזים זוכים למחירים טובים מאי פעם, כעת באמאזון וגם ב-Newegg

כונני M.2 תומכי תקן NVMe ממשיכים לרדת ברמות המחיר שלהם ולהתקרב אל המינימום של כונני ה-SATA הבסיסיים יותר – והפעם אלו מיקרון ו-Mushkin שמצטרפות אל מספקות לנו את ההפתעות העדכניות.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כונני ה-Crucial P1 של מיקרון שמבוססים על שבבי QLC צפופים חוזרים למחירי מבצע נמוכים באופן מפתיע – 77.29 דולר כולל משלוח לנפח של 500GB, כ-280 שקלים, ו-131.79 דולר כולל מע"מ ומשלוח לנפח טרה-בייט, כלומר כ-480 שקלים בלבד.

אחד מכונני הטרה-בייט הכי זולים בעולם כרגע

מדובר במחיר נמוך במיוחד – נמוך אפילו יותר ממחיר כונני ה-660p של שזהים כמעט לגמרי ברמה החומרתית, ושהובילו את מגמת הוזלת המחירים בקטגוריה עד לאחרונה.

במקביל, בחנות הבינלאומית של Newegg ירד מתחת לרף הפטור ממע"מ כונן NVMe מדגם Pilot של חברת Mushkin האמריקאית, בנפח 500GB, מבוסס שבבי TLC ובעל מהירויות העברה רציפות של עד 2.7GBps עם אקראיים של עד 335,000IOPS – במחיר סופי של 311 שקלים, כולל משלוח עד הבית וללא צורך בתוספת תשלום מע"מ.

כונן משוכלל במחיר משתלם במיוחד

מדובר באחד הדגמים המתקדמים ביותר בהם נתקלנו במחיר שאינו דורש תוספת של 17 אחוזים עבור מע"מ – ואנחנו מחזיקים אצבעות לכך שבקרוב נראה עוד ועוד דגמים מיצרניות מוכרות שמצטרפים אליו והופכים את התחרות על הכיס הישראלי למעניינת וקשוחה יותר.

עדכון: גם זכרונות DDR4 בנפח 16GB ממשיכים להיות זמינים מתחת לרף פטור המע"מ – מודול בודד בנפח הנחשב מסדרת Aegis של G.Skill נמכר בעבור עלות סופית של 311.97 שקלים כולל משלוח עד הבית, הם בגרסה בעלת מהירות 2,133MHz והן בגרסה במהירות 2,400MHz. קניות נעימות!