בקרוב: כונני SSD בנפח 5 טרה-בייט ובזול

חברת Sage Microelectronics מציגה בקר אשר מאפשר ליצור מערך זולים בנפח כולל של עד 5 טרה-בייט

בשנים האחרונות נוכחנו לראות כי שוק כונני ה- גדל בצורה משמעותית, כאשר מעבר לביצועי הכוננים אשר משתפרים מדור לדור, גם הנפח שלהם גדל בצורה משמעותית – החל מדגמי 8 ג'יגה-בייט הראשונים, ועד לכוננים בנפח 1 טרה-בייט שאנו יכולים למצוא כיום.


עם זאת, לאלו הדורשים נפח אחסון גדול, אין ברירה אלא להתפשר ולבחור בכונן קשיח מכאני קלאסי, שכן דגמי בנפחים גדולים יקרים עד מאוד ועדיין לא מתקרבים לנפחים המוצעים לנו על-ידי הכוננים הקשיחים, אשר מגיעים לשמונה טרה-בייט ואף יותר.

חברה סינית בשם Sage Microelectronics מראה לנו כי כבר היום ניתן לפתח כונן בנפח גדול. כמה גדול? 5 טרה-בייט, אך עם טריק קטן. מדובר בעצם על שלושה בקרים מסדרת S68X, אשר מאפשרים ליצור מערך של מסוג eMMC/SD/MMC לקבלת כונן בנפח משולב גבוה. על-מנת להגיע לנפח של 5 טרה-בייט לדוגמא, יש צורך ב-40 שבבים בנפח 120 ג'יגה-בייט כל אחד.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ssd1מקור: Sage Microeleectronics

הקונספט בהחלט ייחודי וגורם לכולנו לתהות "איך לא חשבנו על כך קודם לכן?". בנוסף, מחיר הבקרים הינו נמוך מ-5 דולר, בהתאם לנפח שתרצו בסופו של דבר לקבל, לכן מדובר על פתרון דינאמי וזול. כעת כשעברנו על הצד החיובי של הכונן, נעבור לצד השלילי.

נכון לזמן זה, מהירויות הקריאה והכתיבה רציפה מקסימליות לכונן הינן 260 ו-225 מגה-בייט לשניה בהתאמה. אחת הסיבות האפשריות היא שכונן זה איטי הוא בשל הממשק שהוא כולל – SATAII, אשר מגביל את מהירותו. מה שכן, זוג הכוננים האחרים בסדרה זו גם כן מגיעים עם ממשק זה, אך בעלי מהירות כתיבה של עד 150 מגה-בייט לשניה – מה שגורם לתהייה שאולי ההגבלה היא גם מצד הכונן ולא רק הממשק. כמו כן, כרגע אין מידע לגבי מספר פעולות I/O לשניה המתקבלות בסופו של דבר, מה שעוד יותר מעלה את החשד שלא מתקבל כונן מהיר במיוחד.


ssd2מקור: Sage Microeleectronics

האם לדעתם פתרון זה יהיה פופלארי בשוק? מצד אחד לא מדובר על מוצר מהיר כמו כונן קונבנציונלי, אך כן זול יותר עם מגבלת נפח גבוהה יותר. שתפו אותנו בתגובות.