יש לכם כסף מיותר? סמסונג משיקה כונן SSD בנפח 4 טרה-בייט • HWzone
מחשביםאחסון

יש לכם כסף מיותר? סמסונג משיקה כונן SSD בנפח 4 טרה-בייט

היצרנית הקוריאנית ממשיכה לנצל את טכנולוגיית שבבי ה-V- התלת מימדיים שלה בכדי לשמוע על פער טכנולוגי מהמתחרות המרכזיות

רבים מאיתנו עדיין לא יוכלו להרשות לעצמם ולא יהיו מוכנים לשקול רכישה כונני בנפח של טרה-בייט בודד, אך עבור אלו שכן מסוגלים לממן את הקפיצה לנפחים גבוהים עוד יותר – בסמסונג מציעים כעת באופן רשמי דגם של כונן ה-850 EVO הפופולרי בנפח חסר תקדים של 4 טרה-בייט.

הנפח החדש מתאפשר תודות למעבר של חברת הענק לשימוש בשבבי אחסון תלת מימדיים מהדור השלישי של טכנולוגיית ה-V-, עם 48 שכבות TLC (ר"ת Triple Level Cell) ונפח של 256 ג'יגה-ביט לכל , כאשר 16 שכבות כאלו בכל מארז ו-8 על גבי המעגל המודפס משני צדדיו מאפשרים לקבל את ההישג הטכנולוגי, בכונן 2.5 אינץ' סטנדרטי בעובי של 7 מילימטרים.

cs1

מקור: thessdreview.com

הכונן החדש מתבסס על בקר MHX משולש ליבות פרי פיתוחה של סמסונג עצמה, זהה לזה שתמצאו בדגם ה-2 טרה-בייט של ה-EVO 850 – כאשר גם כל שאר הביצועים הם זהים בין השניים, אם כי דגם ה-4 טרה-בייט כולל כמות נדיבה במיוחד של זכרון מטמון מסוג (כ-4 ג'יגה-בייט), ולמרבה ההפתעה מבטיח גם להיות חסכוני יותר בכמה עשרות אחוזים מאחיו הקטנים, תודות לדור שבבי ה-V- החדש והאפקטיבי יותר שהזכרנו בפסקה הקודמת.

cs3

אותם איכותיים ויציבים שאנחנו מכירים מדגמי ה-EVO 850 האחרים

זה בהחלט לא הנפח הגדול ביותר שראינו עבור בתצורת 2.5 אינץ' עד עתה – אך זו כן הפעם הראשונה בה אנחנו רואים נפח של 4 טרה-בייט בסדרת מוצרים מוכרת עבור השוק הצרכני, ולא בתור מוצר ייחודי בעל מחיר עצום אשר מיועד אך ורק ללקוחות ארגוניים או מוסדיים עם משאבים בלתי נדלים.

cs2

צריכת הספק צנועה ביחס לנפח, ותודה ל-V- החדש

עם זאת, עדיין לא מדובר בנפח גדול במיוחד של כונני ש"יורד אל העם" – עם תג מחיר מומלץ של לא פחות מ-1,500 דולר, ה-EVO 850 הטרי הרבה פחות משתלם מכוננים בנפחים צנועים יותר, ועל כן ימשיך להוות מוצר שמתאים בעיקר לצרכנים אשר זקוקים לנפח גדול ואינם מעוניינים להתפשר על כמה כוננים קטנים יותר על מנת להגיע לשם. עד שלא נראה עוד יצרניות מצטרפות אל הליגה של , וזה עשוי לקחת עוד זמן מה, נראה שכוננים של 2 טרה-בייט ו-4 טרה-בייט ימשיכו להוות חלום לאמידים ולא הרבה מעבר לכך. מה דעתכם?

תגיות

4 תגובות

 1. אין דבר כזה 1500$ מיותרים!
  מספיק עם המשפט העלוב הזה!!
  יש אנשים שאין להם גם 15$ "מיותרים"

  הכל זה עניין של סדר עדיפויות

 2. יאמי !
  אולי תשימו באנר של נותני הלוואות באתר,
  זה יכול לעזור .

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close