זעיר, מהיר וניתן לשדרוג: עתיד האחסון על פי טושיבה • HWzone
מחשביםאחסוןטכנולוגיהכתבות נבחרות

זעיר, מהיר וניתן לשדרוג: עתיד האחסון על פי טושיבה

החברה היפנית מציגה תקן חדש לאחסון פנימי מהיר במיוחד שדומה לכרטיסי . בקרוב במחשבים של כולנו?

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לחברת טושיבה יש חיבה לא קטנה לאמצעי אחסון זריזים וקטנטנים, כפי שכבר נוכחנו לדעת כשהציגה כונני BGA זעירים להלחמה ישירה על לוחות אם ואת כונני ה-BG4 החדשניים שהציעו נפח של עד טרה-בייט בממשק M.2 עם אורך של 30 מילימטרים בלבד (במקום 80 מילימטרים ברוב כונני ה- בחיבור זה). עכשיו היא רוצה ללכת עד הסוף עם תקן חדש למימדים זעירים אפילו יותר – הכירו את ה-XFMExpress.

לא מעט יצרניות של מחשבים ניידים בוחרות כיום בכונני בתצורת BGA מולחמת, אשר תורמת אולי למזעור מימדי המערכת ומקטינה במעט את הסיכונים לתקלות טכניות במוצר, אך עם זאת גוזלת מהצרכנים את היכולת להחליף ולשדרג את האחסון בעת הצורך. כל תקלה בשבב האחסון תדרוש החלפה של לוח האם כולו, משום שאין דרך מעשית להפריד בין השניים.

חושפת את ההברקה הטכנולוגית החדשה שלה – עם תכנון לעתיד בדמות תמיכה בטכנולוגיית 4.0

XFMExpress מיועד לספק את הפשרה הטובה ביותר לאתגר הזה – ממשק חדש שידע לנצל עורק PCI-Express 3.0×4 בדומה למחברי ה-M.2 הפופולריים כיום (וגם עורק PCI-Express 4.0×4 בדור המשך שכבר נמצא בתכנון) לטובת כרטיס זעיר בתצורה המזכירה את כרטיסי ה-SD, עם תושבת ייעודית ממנה ניתן יהיה לשלוף אותו בעת הצורך ולהחליף. המימדים של הכוננים בהלחמת BGA, פתרון לפיזור החום הנוצר (בדמות התושבת המתכתית שבה יורכב הכרטיס) והביצועים של כונני בתצורת M.2 מלאה – וכל שנותר הוא לקוות שיעמוד בציפיות ויאומץ בהדרגה בידי היצרניות השונות בתחום.

תושבת שתסייע גם בפיזור חום לפעולה מיטבית לאורך זמן

מימדיו של כרטיס XFMExpress יעמדו על 18×14 מילימטרים בלבד, עם עובי של 1.4 מילימטרים – לעומת 11×15 מילימטרים ועובי של 0.75 מילימטרים עבור כרטיסי microSD. יחד עם התושבת הייעודית גודלו של ה-XFMExpress יגיע ל-22.2×17.5 מילימטרים בעובי של 2.2 מילימטרים – מה שיהיה גדול רק במעט משבב בתצורת BGA מולחמת שזמין לרוב בגודל התחלתי של 20×16 מילימטרים עם עובי של עד 1.5 מילימטרים. הקרבה קטנה ככל האפשר בעבור יכולת השדרוג העתידית – בוודאי כשהאפשרות הזעירה ביותר שקיימת בתחום כיום היא כונני M.2 בתצורת 2230 עם מימדים של 22×30 מילימטרים (לא כולל התושבת עצמה).

תקן ה-M.2 נחשב גדול מדי בעידן המחשוב המודרני, שאינו מספיק להפתיע אותנו במירוץ למזעור מקסימלי

עדיין לא ידוע לנו מתי נוכל לראות יישום מסחרי מעשי של כרטיסי XFMExpress, אם בכלל, והאם יש תוכנית למכור כרטיסי שכאלה לקהל הרחב או להשאיר את המוצר בתור אמצעי עבור יצרניות OEM ו-ODM בלבד – אך מבטיחים להמשיך לעקוב ולעדכן אתכם בכל הפרטים אודות המיזם המסקרן הזה בעתיד הקרוב.

כך נראה כרטיס האחסון בפועל, מחוץ לתצלומי תקריב מעובדים


תגיות
Back to top button
Close
Close