ויסטה תמשיך להקשות על הפיראטים • HWzone
מחשבים

ויסטה תמשיך להקשות על הפיראטים

לאחר שהקשיחה את מלחמתה בפיראטיות וזיופים של התוכנות שלה, באמצעות WGA למערכת ההפעלה חלונות ו-OGA לתוכנת אופיס, מיקרוסופט מודיעה על פלטפורמת אבטחה חדשה הנקראת Software Protection Platform (ובקיצור SPP), שבועות לפני השקת מערכת ההפעלה החדשה, ויסטה. שני המוצרים הראשונים אשר יגיעו עם טכנולוגיה זו הם ויסטה על כל גרסאותיה וגרסת השרתים Windows Server “Longhorn”, אולם בהמשך מוצרים נוספים יאמצו טכנולוגיה זו גם כן.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


 

מטרת הפלטפורמה החדשה היא להקשיח עוד יותר את המלחמה בפיראטיות ולמעשה היא תכלול גרסאות מתקדמות יותר של אימות כמו WGA ועוד. במחשבים אשר לא יעברו אימות של מערכת ההפעלה החדשה, תמנע הגישה לממשק ה-Aero (שבין כה וכה לא קיים בגרסת Vista Home Basic), ל-ReadyBoost המדובר וכמו גם לתפעול מלא של Defender ועדכונים נוספים מ-Windows Update. נוסף על כך, בפינה הימנית התחתונה של שולחן העבודה תופיע הודעה קבועה המתריעה ומודיעה כי מערכת ההפעלה אינה מאומתת.

שינוי מהותי נוסף בויסטה קשור בתהליך האקטיבציה של המוצר. בדיוק כמו בחלונות XP, גם בויסטה יש צורך לבצע אקטיבציה מול מיקרוסופט, באמצעות הקשת קוד המוצר, תוך 30 יום מההפעלה הראשונה. כאשר במהלך 30 ימים אלו יוצגו הודעות התרעה, ספירה לאחור וב-3 הימים האחרונים לספירה קצב הופעת ההודעות יגדל. מעבר ל-30 יום, יוצגו בפני המשתמש ארבע אפשרויות: ביצוע אקטיבציה אונליין, ביצוע אקטיבציה דרך הטלפון, הקשת קוד מוצר או המשך עבודה במצב עבודה מוגבל. באפשרות הרביעית תקשה מערכת ההפעלה את העבודה איתה, למשל, גלישה באמצעות הדפדפן תתאפשר למשך שעה אחת בלבד. ייתכן גם כי לא תתאפשר פתיחת מסמכים ישירות משולחן העבודה או להשתמש בתוכנות מסוימות המותקנות על המחשב. אולם בשום שלב במצב זה, מערכת ההפעלה לא תנעל את המחשב לגמרי או תכבה אותו, והוא ימשיך לקבל עדכונים קריטיים.

 

כך, מקווה מיקרוסופט כי למשתמש הממוצע, אשר לרוב אינו יודע להבדיל בין מערכת הפעלה חוקית ללא-חוקית, יהיה קל יותר לזהות זאת. מצד שני, לטענת אנליסטים, בהחלט ייתכן כי הערמת קשיים אלו תביא לכך שאנשים ימשיכו להשתמש בחלונות XP במקום לעבור לויסטה.

 

נוסף על כך, מיקרוסופט מודיעה גם על Volume Activation 2.0 לרישיונות מרובי משתמשים. בגרסה החדשה של התוכנית, מיקרוסופט לא תשלח יותר לארגון קוד, אשר אפשר יהיה לעשות בו שימוש במספר מרובה של מחשבים. כעת, יהיה צורך לאשר כל מחשב ומחשב בארגון על מנת שאפשר יהיה להתקין עליו את ויסטה. לטענת מיקרוסופט, הסיבה העיקרית להפסקת השימוש בקודים אלו, היא שהם הדרך הנפוצה ביותר לפיראטיות של מערכת ההפעלה, כ-50% מהפיראטיות מגיעה מקודים שנשלחו לארגונים.

אין ספק שהדבר הולך לדרוש יותר משאבים מהמחלקות המתאימות בכל ארגון, ולטענת אנליסטים, על הארגונים לדרוש פיצוי ממיקרוסופט על תוספת המשאבים שהם יידרשו להוסיף.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close