הקופסה החיצונית של Gigabyte תספק כוח גראפי גדול לכל מחשב עם Thunderbolt 3 • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךכתבות נבחרות

הקופסה החיצונית של Gigabyte תספק כוח גראפי גדול לכל מחשב עם Thunderbolt 3

ה-Aorus Box של החברה הטאיוואנית משתדרגת עם דגם GTX 1080 קומפקטי מובנה

אנחנו עוקבים אחר האפשרות המלהיבה לחבר כרטיס מסך חיצוני למערכת מחשב, באותה קלות וזריזות של חיבור כונן או אמצעי תצוגה נוסף, כבר כמה וכמה שנים – ולמרות שעדיין מוקדם בהחלט להצהיר על הפיכתו למשהו אשר שייך למיינסטרים, בהחלט ניתן לראות תפיחה נאה ומעודדת בכמות הפתרונות השונים שזמינה בו.

התפתחות זו באה לידי ביטוי כבר לפני כמה חודשים, כשחברת Gigabyte החליטה "ללכת נגד הזרם" ולהציע מוצר אשר לא דורש רכישות נוספות מטעם הצרכן, אלא כולל כבר יחידת עיבוד גראפית פנימית ראויה ומוכנה להפעלה: ה-Aorus Box, עם כרטיס GTX 1070 ותג מחיר של כ-550 דולר שהפך אותה לאחת מההצעות המשתלמות ביותר שיש בתחום האקזוטי, לפחות עבור קהל יעד שאין לו את החומרה המתאימה לשילוב בתוך מארז חיצוני ריק ייעודי.

המארז הגראפי החיצוני הקטן ביותר בשוק מקבל תוספת כוח משמעותית

כעת יש גירסה נוספת ועוצמתית יותר של ה- Box – מצויידת בכרטיס ה- GTX 1080 הזעיר ביותר שהוצג עד היום, שמאפשר לה לשמור על מימדים קומפקטיים וזהים לגמרי לאלו של הדגם הקודם: אורך של 21 סנטימטרים, גובה של 16 סנטימטרים ועובי של 9.2 סנטימטרים, עם משקל של פחות מ-2.4 קילוגרם ליחידה שכוללת גם את הכרטיס הגראפי וגם ספק כח מובנה של 450 וואט להפעלתו.

הרוכשים יקבלו גם כבל באורך חמישים סנטימטרים ונרתיק נשיאה אשר מעיד על הניידות הגדולה, יחסית, של הפתרון

ה-Aorus Box העדכנית כוללת את כל חמשת יציאות הוידאו המקוריות של כרטיס המסך, אשר גם יפעל באותם התדרים המקוריים שלו ללא האטות מכוונות כלשהן, רכזת עם ארבעה חיבורי USB 3.0 כולל אחד ייעודי לטעינה מהירה – וכמובן חיבור 3 בודד לחיבור המארז לכל מחשב (פחות או יותר) שכולל חיבור נגדי באותה הטכנולוגיה. המוצר עתיד להיות זמין לרכישה במהלך  החודש הקרוב, ולמרות שהמחיר הרשמי שלו טרם נחשף סביר להעריך שיהיה זה סכום בלתי מבוטל של כ-700 או 750 דולר – שבכל זאת יוכל להיות ריאלי וקורץ עבור נישת הצרכנים שזקוקים ליכולות הייחודיות שאותן הוא מתיימר להציע. מה דעתכם?

הברקה, או שזה עדיין לא ממש זה?

תגיות

2 תגובות

  1. לדעתי המחיר הוגן ביחס לחומרה.
    ולטעמי פה יכולה להתברג יפה AMD. תוסיפו לזה 1700-65W , מעט יותר נפח, ואפשר להתחיל לדבר על גיימינג נייד.

  2. האם יש אפשרות לחבר THUNDERBOLT 3 למחשב נייד עם USB 3? כאילו "ממיר" או שאין מצב שזה יקרה? נראה לי שרק למחשבים חדשים יש THUNDERBOLT 3.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close