בדיוק כשחשבנו שראינו את כל טכנולוגיות צירי המחשבים הניידים שניתן להעלות על הדעת, מיקרוסופט מצליחה להפתיע אותנו עם משהו מוזר ודי מרענן

הערב של מיקרוסופט: צמיד, סמארטפונים, טאבלט ואפילו מתחרה למקבוק פרו

ענקית התוכנה ממשיכה לפתח עם עסקי החומרה שלה עם קו של מוצרים עדכניים ומרשימים

הערב (ה-6 באוקטובר) ייזכר ככל הנראה כאחד מהמוצלחים ביותר עבור מיקרוסופט בשנה החולפת. במסיבת עיתונאים עמוסה זכינו להכיר את הדור השני של הצמיד החכם שלה, שעדיין עולה בערך כמו שעון חכם לצערנו עם תג מחיר של 250 דולר, ולצידו עוד שלושה סמארטפונים ושני טאבלטים-מחשבים ניידים חדשים – וגם משקפי ה-HoloLens המתקדמות, שיושקו בתחילת השנה הבאה עם תג מחיר פסיכי של כ-3,000 דולר.

https://www.youtube.com/watch?v=C3rNIxMlKmI

שלושת הסמארטפונים החדשים, הראשונים שמריצים את מערכת חלונות 10 בגירסת המובייל, הם הצמד Lumia 950  ו-Lumia 950 XL שעליהם למעשה ידענו את כל הפרטים הטכניים עוד לפני כמה ימים – וה-Lumia 550 המוזל שיעלה 140 דולר. צמד ה-Lumia 950 הצליח להרשים בהחלט עם מפרטים מודרניים, טכנולוגיית ה-Continuum המדליקה שבאמת מאפשר לסמארטפון לתפקד כמחשב לכל דבר (במסגרת אפליקציות תומכות בלבד, אבל גם זה יותר ממה שתקבלו ברוב המכשירים החכמים המקבילים), ובעיקר תגי מחיר מפתיעים לטובה לעומת הדיווחים המקדימים של 550 דולר ל-Lumia 950 ו-650 דולר ל-Lumia 950 XL.

https://www.youtube.com/watch?v=snEIjWR4lQw

Continuum היא יכולת שיש לה פוטנציאל אמיתי להפוך לאס הגדול של מיקרוסופט - במידה והתמיכה בה תמשיך להתרחב באופן משמעותי
Continuum היא יכולת שיש לה פוטנציאל אמיתי להפוך לאס הגדול של מיקרוסופט – במידה והתמיכה בה תמשיך להתרחב באופן משמעותי

לעומתם, ה-Lumia 550 מרגיש כמו צל של המכשירים התקציביים הקודמים של מיקרוסופט (ונוקיה, לשעבר) עם מעבד 32 ביט בלבד, מצלמות בסיסיות ועיקר חוסר תמיכה בטכנולוגיית ה-Continuum המדוברת, שהופכים אותו לעסקה לא ממש מרשימה, על אחת כמה וכמה כשמשווים אותו לדגמי האנדרואיד הסיניים שמוצעים באותה רמת מחיר. עם זאת, אין ספק שבמיקרוסופט ישיקו עוד מגוון דגמים מוזלים חדשים במהלך החודשים הקרובים – כך שנותר רק לקוות שלפחות חלק מהם ידעו לספק הצעה קצת יותר אטרקטיבית לעשרות מיליוני המשתמשים שלא מעוניינים או לא יכולים להרשות לעצמכם לרכוש מכשירי דגל.

ה-Lumia 550 יכל להיות סמארטפון מופלא - אילו רק היה משיל כ-30 או 40 אחוזים ממחירו
ה-Lumia 550 יכל להיות סמארטפון מופלא – אילו רק היה משיל כ-30 או 40 אחוזים ממחירו

גם הדור הרביעי של טאבלט ה-Surface Pro  נחשף במסיבת העיתונאים, ובניגוד לצפוי יתבסס לא רק על מעבדי ה-Core M החסכוניים של דור ה-Skylake החדש מבית אינטל – אלא גם על מעבדי Skylake-U עוצמתיים יותר, בדגמים היקרים. ה-Surface Pro 4 כולל מעטפת מסך דקה יותר שמאפשרת למסך עצמו להיות קצת יותר גדול תוך שמירה על מימדים פיזיים זהים לאלו של ה-Surface Pro 3, יספק תמיכה לאחור ברוב התוספים של ה-Surface Pro 3 וגם יציע קו תוספים משודרג משלו עם עט מגע בעל 1,024 רמות מגע וכיסויי מקלדות עם תחושה נוחה יותר – ובעיקר יציע דגמים מתקדמים יותר עם עד 16GB של זכרון RAM ועד טרה-בייט של נפח אחסון מבוסס שבבי הבזק. המחירים של ה-Surface Pro ינועו בין 900 דולר עבור דגם ה-Core M הבסיסי ביותר, ועד 2,700 דולר (!) לדגם ה-Core i7 העוצמתי מכולם. נותר לנו רק לייחל לכך שהפעם נראה סוף סוף השקה ושיווק רשמיים של הטאבלטים האלה בישראל.

https://www.youtube.com/watch?v=6Gh4o9IqeEU

לקינוח, קיבלנו גם הפתעה גדולה ממיקרוסופט בדמות ה-Surface Book – הנייד (ההיברידי) הראשון אי פעם ממיקרוסופט, שבאופן כמעט מיידי הוגדר כמתחרה הראשי של ניידי ה-Macbook Pro הנודעים של אפל. ה-Surface Book כולל מסך 13.5 אינץ' ברזולוציה בלתי רגילה של 2,000×3,000 פיקסלים, מעבדי Skylake-U, כרטיסי מסך ייעודיים של NVIDIA בדגמים המתקדמים ומקלדת שמתפרקת מרכיב המסך העיקרי, עם ציר במבנה ייחודי שמאפשר שימוש בשלל זוויות ומצבים לבחירת המשתמש. עם מחירים שמתחילים ב-1,500 דולר ועולים די במהירות ליותר מ-2,000 דולר, אין ספק כי מדובר כאן במוצר סופר-פרימיום שגורם גם ל-Surface Pro 4 להיראות זול וסביר – יהיה מעניין מאוד לגלות האם מדובר כאן בסיפתח נהדר עבור מיקרוסופט בתור יצרנית מחשבים ניידים, או שאולי הפעם השאיפות שלה הן קצת יותר מדי גבוהות.

https://www.youtube.com/watch?v=VukazBXPWd8

בדיוק כשחשבנו שראינו את כל טכנולוגיות צירי המחשבים הניידים שניתן להעלות על הדעת, מיקרוסופט מצליחה להפתיע אותנו עם משהו מוזר ודי מרענן
בדיוק כשחשבנו שראינו את כל טכנולוגיות צירי המחשבים הניידים שניתן להעלות על הדעת, מיקרוסופט מצליחה להפתיע אותנו עם משהו מוזר ודי מרענן

צפו לקבל מאיתנו את כל הפירוט אודות המכשירים החדשים והמסקרנים האלו בהקדם.

קישורים נוספים