המסכים החדשים של לנובו נראים נהדר ועמוסים בטכנולוגיה עדכנית • HWzone
CES 2016מחשביםמסכים

המסכים החדשים של לנובו נראים נהדר ועמוסים בטכנולוגיה עדכנית

מטען אלחוטי? מעטפת כמעט בלתי קיימת? זיהוי תווי פנים? העברת מידע זריזה עם WiGig? כל אלו מתאפשרים בצד דגמי ה-ThinkVision החדשים של היצרנית הסינית

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לצד מגוון רחב של , ללנובו היו גם צמד מסכי מחשב שולחניים חדשים להציע לנו ב-CES 2016, עם שלל שכלולים נאים.

הדגם החדש והמעניין ביותר הוא ללא ספק ה-ThinkVision X1, שמצטרף אל משפחת ה-X1 המתרחבת אשר שמה דגש על דקיקות ומראה נאה. המסך הזה מציע פאנל IPS בגודל 27 אינץ' וברזולוציה של 3,840x,2160 פיקסלים, עם מעטפת מינימלית של כ-2 מילימטרים משלושת צדדיו (פרט לחלק התחתון) ופרופיל של 7.5 מילימטרים בלבד בנקודה הדקה ביותר שיחד מעניקים לו מראה מושך ומרשים מאוד – על אף ההשתייכות למשפחת המוצרים המוכרת יותר לעולם הארגוני, ונוטה לתת תשומת לב פחות משמעותית למראה החזותי של כל מה שמעבר לפאנל התצוגה עצמו.

הפאנל מציע תמיכה בעומק דגימה של 10 ביט, כיסוי של כ-99 אחוזים ממכלול תקן ה-sRGB, יחס ניגודיות סטטי של 1,300:1, קצב רענון של 60 הרץ וגם בהירות ממוצעת סטנדרטית יחסית של 300 לומן. הייחוד האמיתי במפרט הטכני מגיע תודות למצלמת RealSense של שמולבשת על חלקו העליון של המכשיר, ומאפשרת (מעבר ליישומים הסטנדרטיים של מצלמת מסך קדמית) שליטה בעזרת מחוות, וגם אבטחת גישה המתבסס על זיהוי תווי הפנים של המשתמש, במסגרת שירות ה- Hello שקיים בחלונות 10.

thx4

ה-ThinkVision X1 כולל רכזת עם זוג חיבורי USB 3.0, חיבורי DisplayPort 1.2 ו-HDMI 2.0 שיאפשרו תצוגת 2160p60 בעזרת כבל בודד כל אחד – ובעיקר חיבור USB Type C בתקן ה-3.1 העדכני, אשר תומך בהעברת וידאו וגם בהעברת הספקים של עד 100 וואט, ויאפשר חיבור של למסך עם כבל בודד, שיעניק גם תמונה, גם העברת נתונים ואפילו טעינה לאותו מחשב (בהנחה ויהיה מדובר בכבל, ובמחשב, אשר תומכים בכל היישומים האלו). לא פשוט למצוא היום יישומי 3.1 מלאים בכדי לנצל את זה הקיים במסך, אך מדובר כאן בסיפתח יפה שמתחיל להציג את היתרון הפוטנציאלי המשמעותי שקיים בתקן החדש הזה.

thx3

התרשמתם לטובה? ה-ThinkVision X1 יוצא לרכישה במהלך החודש הקרוב עם תג מחיר בלתי מבוטל של 800 דולר

הדגם השני עונה לשם ThinkVision X24 Pro, וכולל פאנל צנוע משמעותית בגודל של 24 אינץ' וברזולוציית 1080p בלבד – אם כי גם במקרה הזה תקבלו עיצוב עם מעטפת מסך זעירה משלושה כיוונים, כך שהמראה הכללי הנאה נשמר. הדגם הזה כולל אף הוא מצלמת RealSense מובנית, וגם זוג רמקולים בהספק 3 וואט כל אחד, חיבור mini – וחיבור Type C, עם אותה יכולת נהדרת להתחבר לניידים תומכים בכבל אחד ויחיד.

thx1

ה-X24 Pro יוצע למכירה בעבור 400 דולר, כשהדבר הייחודי והמעניין ביותר במקרה הזה הוא צמד תוספים ייחודיים שתוכלו לשלב בו – מעמד עם תמיכה מובנית בטעינה אינדוקטיבית אלחוטית (כנראה בתקן של חברת Qi, הנפוץ ביותר) בעבור כ-150 דולר נוספים, ופס שמתחבר בחלקו התחתון של המוצר ומעניק לו תמיכה בתקן ה-WiGig האלחוטי החדש והמהיר, בעבור כ-250 דולר נוספים.

תוספת של עמדת טעינה אלחוטית, כי למה לא בעצם?
תוספת של עמדת , כי למה לא בעצם?

זה ללא ספק הזוי לגלות כי מבחינת נדרשת השקעה של 500 דולר לשם חיבור (עם עמדת עגינה ייעודית) למסך (עם תוסף ייעודי) בטכנולוגיית ה-WiGig, אבל כנראה שבעלי הממון הגיקים למיניהם בכל זאת יתרשמו לטובה מכך, בעוד שכל האחרים יקוו כי בדור הבא נראה ירידה דרסטית במחיר ומיזעור משמעותי בגדלי המתאמים הנדרשים ל-802.11ad.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close