הכי קטן מסוגו? הכירו את מחשב ה-Brix Gaming GT • HWzone
מחשביםמעבדיםכרטיסי מסך

הכי קטן מסוגו? הכירו את מחשב ה-Brix Gaming GT

חברת הצליחה לדחוף כמה מרכיבי העיבוד המתקדמים ביותר בשוק אל תוך מארז שולחני קומפקטי במיוחד

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


משפחת ה-NUC של הגבירה משמעותית את העניין והמודעות למחשבים שולחניים קומפקטיים, כשהגיחה אל אוויר העולם אי שם לפני כחמש שנים – ויצרה גם מגוון לא קטן של משפחות מוצרים מתחרות מקבילות, מבין חלק גדול מהשחקניות של שוק ה-PC. אחת מאותן סדרות חדשות הייתה ה-Brix מבית חברת , ואם לשפוט לפי הנכונות הגדולה שיש לחברה להמשיך ולהרחיב את ההיצע שלה – כנראה שההצלחה שלה הייתה יפה מאוד.

אחרי כמה גלגולים בהם ראינו נסיון לייצר דגמי גיימינג פושרים כחלק מהמותג, ב-Gigabyte מחליטים להגדיל משמעותית את היכולות של המותג עם מחשב ה-Brix GT, שיהיה הגדול והמתקדם ביותר שנוצר תחתיו עד עכשיו, ובהפרש לא קטן.

מארז מוזר, אבל עוצמתי בהחלט
מארז מוזר, אבל עוצמתי בהחלט

ה- GT מוותר על התצורה הקובייתית של דגמי ה-Brix האחרים (שגם העניקה להם את שמם), לטובת מארז אליפטי בלתי רגיל שמזכיר לנו במידה מסויימת את קונסולת ה-PlayStation 3 המקורית – ומצליח לדחוס לתוך נפח של כ-13 ליטר לערך לוח אם עם מעבד Core i7-6700K מרובע ליבות (בתצורת LGA, אנחנו מקווים), זכרון בנפח של 32GB, כונן בנפח 240GB, כונן קשיח מכאני 2.5 אינץ' בנפח טרה-בייט, חריץ עבור כונן מכאני או כונן נוסף בתצורת 2.5 אינץ' – וגם כרטיס מסך שולחני דיסקרטי מדגם GTX 1080 או מדגם GTX 1070.

ב-Gigabyte מבטיחים זרימת אוויר ראויה, למרות המימדים המינימליים
ב- מבטיחים זרימת אוויר ראויה, למרות המימדים המינימליים

המחשב כולל מערך קישוריות Wi-Fi 802.11ac אלחוטי שמבוסס על כרטיס מבית , צמד אנטנות שידור וצמד אנטנות קליטה, קישוריות Bluetooth 4.0, מחבר Gigabit Ethernet בהתבסס על בקר Killer E2400 של Rivet Networks, יציאת HDMI 2.0 בגודל מלא, חיבור USB Type-C Gen.2 במהירות 10 ג'יגה-ביט בשנייה אחד, חיבור USB 3.1 Type-A אחד, ארבעה חיבורי USB 3.0, מערכת 10, מגבר אודיו מבית חברת Texas Instruments ועוד – כך שבניגוד לרוב מחשבי ה-Brix האחרים, כאן לא מדובר בתצורת Barebone לה נדרש להוסיף רכיבי חומרה או תוכנה עצמאית, אלא במערכת מורכבת מלאה שזמינה להפעלה היישר עם הרכישה.

כך היה נראה הנסיון הקודם של החברה ליצור דגם גיימינג עבור משפחת מחשבי ה-Brix
כך היה נראה הנסיון הקודם של החברה ליצור דגם גיימינג עבור משפחת מחשבי ה-Brix

המחשב החדש של Gigabyte אמנם גדול כמעט פי 2 מה-Magnus EN1080 של חברת Zotac שמכיל חומרה ברמה דומה, אם כי במקרה של ה-Brix GT קיים כאן יתרון פוטנציאלי בשל שימוש במוצרים נייחים סטנדרטיים, שיוכלו אולי לספק ביצועים מיטביים יותר ואף יעניקו אפשרות לשדרוג עתידי (לכאורה) שלא קיימת אצל המתחרה אשר עשה שימוש ברכיבים משוק המחשבים הניידים. בנוסף, הדגם של כולל מובנה במארז, בניגוד לדגם של שנוהג 'לשכוח' באלגנטיות את התוספת החיצונית הזו שמגיעה איתו.

brib2

טרם ידוע כמה יעלה המיני מחשב העוצמתי (זה לא יהיה מעט, זה בטוח), אך מדובר כאן ביישום מעניין של פילוסופיית המחשבים הזערוריים ללי הליכה לכיוון של רכיבים חומרתיים ייעודיים שמגיעים מולחמים היישר מהקופסא ומהמפעל. עדיין חסרים לנו פרטים טכניים אודות ה-Brix GT, אבל המוצר בהחלט הצליח לתפוס את תשומת הלב שלנו, כך שתהיו בטוחים כי נמשיך לעקוב אחריו עד שנגלה את התשובות שאותן אנו מחפשים.

מישהו מעוניין לנסות ולנחש את המחיר של היצירה המעניינת הזו?
מישהו מעוניין לנסות ולנחש את המחיר של היצירה המעניינת הזו?

תגיות

9 תגובות

  1. יש מארזים של פחות מ8 ליטר שבהם אתה בוחר איזה מעבד שאתה רוצה ויכול לשם כרטיס באורך מלא… (ועם ספק פנימי) ככה שאני לא רואה איך הוא "הכי קטן מסוגו"

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close