הכירו את ה-UP3017Q של דל: המסך השאפתני ביותר שראינו עד היום

דל מציגה מסך OLED אקזוטי עם מפרט טכני מאוד מרשים לגיימרים וגרפיקאים בעלי ממון

יצרנית החומרה וציוד המחשוב דל מעלה את הרף השנה בכל הנוגע לחוויית השימוש במסכים. בתערוכת CES בלאס וגאס היא מציגה את מה שנראה כמו המסך האולטימטיבי לגיימרים בעלי ממון. ה-UP3017Q הוא מסך 30 אינצ' בעל רזולוציית 3840X2160 (ידוע גם כ-4K). מסכים כאלה יש לא מעט, אז מה עושה את המסך הזה כל כך מיוחד?

Dell-30-inch-UltraSharp-UP3017Q

התכונה הראשונה שהופכת אותו למיוחד היא שימוש בתצוגת OLED. תצוגת OLED מעניקה צבעים חיים ויכולת דיוק מעולה. מסך זה תומך במכלול הצבעים של תקן AdobeRGB בשיעור של 100% כך שהוא בהחלט יקרוץ לגרפיקאים ועורכי התמונות. OLED גם ידוע ביכולת שלו לספק צבעים שחורים וניגודיות מאוד גבוה כשצריך. עוד יתרון בשימוש ב-OLED מקשר לסיבה השניה שהופכת את המסך למיוחד – זמני תגובה נמוכים במיוחד של 0.1 מילי-שניות. מדובר בזמן תגובה שובר שיא למסך בגודל כזה.

תצוגה מעולה שמזנקת ל-120 תמונות לשניה

אוקי, אז יש לנו מסך 30 אינצ' ברזולוציה מרשימה שגם עושה שימוש בטכנולוגיית OLED. מה עוד? ובכן, הנה הדובדבן שבקצפת – תדר השידור שלו הוא אינו 60 הרץ מסורתי אלא למעשה 120 הרץ, מה שמעניק לו יכולת להציג עד 120 תמונות לשניה. כרטיסי המסך החדשים של AMD ו-NVIDIA שיושקו בהמשך השנה מביאים לנו את DisplayPort 1.3 ויחד איתו את היכולת להעביר כמות מידע אדירה שמאפשרת הפעלה של 3840X2160 בכמות כפולה של 120 תמונות לשניה. מן הסתם שתזדקקו לפחות לאחד כזה במידה ואתם מתכוון לשחק על המסך הזה. מצד שני, לא נראה שתקציב היא בעיה גדולה במיוחד במקרה שכזה.

תמונות שכאלו ככל הנראה לא עושות צדק עם היצירה החדשה של דל, אבל מבקרים שהצליחו לצפות בו באופן ישיר מדווחים כי מדובר בתצוגה מרשימה ביותר, בייחוד לחובבי הגוונים הרוויים הנודעים של ה-OLED
תמונות שכאלו ככל הנראה לא עושות צדק עם היצירה החדשה של דל, אבל מבקרים שהצליחו לצפות בו באופן ישיר מדווחים כי מדובר בתצוגה מרשימה ביותר, בייחוד לחובבי הגוונים הרוויים הנודעים של ה-OLED

מחירו של ה-UP3017Q הוא 4,999 דולר בארצות הברית, או סכום זהה ביורו באירופה. לדל כרגע יש את הזכות לגבות מחיר כזה אדיר למשהו שפשוט לא קיים אצל אחרות. לא נשאר הרבה מאשר לפנטז על חויית השימוש הייחודית והאדירה שמסך כזה יכול לספק. מתי נראה מסך שכזה בסכום הגיוני? קשה להאמין שהשנה זה יקרה, אבל תהיו בטוחים שיצרניות אחרות כמו LG כבר עובדות קשה על מוצר מתחרה.