הכירו את ה-MuscleBook: שמונה ליבות למחשבים ניידים אימתניים במיוחד

ענקית השבבים מכריזה על סדרת חדשה ללפטופים שרוצים כמות גדושה של כח עיבוד – הכירו את 9th Gen למחשבים הניידים

לא בכל יום אנו שומעים על עוצמה חדשה הזמינה לנו במחשבים ניידים. היום החליטה לשים דגש על הסדרות הגבוהות יותר של מעבדי המחשבים הניידים ומכריזה על השקת הסדרת הדור התשיעי למחשבים .


מדובר במעבדים המיועדים בעיקר לתחנות העבודה הניידות ולגיימינג, לאלו שמוכנים להתפשר על משקל אך לא על ביצועים. אלו הם 9th Gen ממש כמו במעבדים השולחניים, ויש גם דמיון במיתוג.

עד כה בקונפיגורציות כאלה ואחריות היו זמינים בעלי שמונה ליבות לעולם הניידים, אך זאת בשימוש שבבים רעבים לחשמל ובהגבלות כאלה ואחרות. כעת, ניתן יהיה לקבל בעלי ארבע עד שמונה ליבות במעטפת חום שמרנית יחסית של עד 45W בלבד, מה שמקל על הנדסת המחשבים עצמם וכך על המשקל וחיי הסוללה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


השקת הפלטפורמה החדשה למחשבים ניידים לא תבוא רק ואך בדמות חזקים. בין שאר הדברים שתמצאו בהשקות היום הם גם בקר WiFi חדש מהיר במיוחד, תמיכה בזיכרון מערכת של 128GB עם מקלות זיכרון בנפח חדש וגם ממשק 3 דרך Type-C כסטנדרט. ממשק זה מאפשר חיבוריות מאוד רחבה לציוד היקפי דוגמת מסכים וכוננים חיצוניים.

המעבד Core i9 9980HK הינו מעבד מתומן ליבות חדש אותו משיקה לצד כמה אחים קטנים בסדרה הזאת וממציאה מונח חדש לאותם מחשבים שריריים – Musclebooks. מעבד דומה ל- i9 9900K במחשבים השולחניים בכמה מישורים. ממש כמוהו הוא מכיל 8 ליבות וטכנולוגיית HyperThreading המאפשרת 16 נימים.


מעבד זה מאפשר אוברקלוקינג וצפוי לזנק עד לתדר מכובד של 5Ghz ופרקי זמן קצרים ובמספר ליבות מצומצם. בשונה ממעטפת החום של 95W למעבד השולחני, מעטפת החום של מעבד זה הינה 45W בלבד. כמובן שההפחתה תבוא על חשבון תדרים נמוכים יותר בעבודה השוטפת. למעבד קיימת גרסה שלא מאפשרת אוברקלוקינג ושמה i9 9900H.

סדרת המעבדים החדשה כוללת רענונים לדגמים קיימים ושיפור תדרי פעולה בהשוואה לסדרה הקודמת, ממש בדומה לדור 9 לעומת דור 8 בשוק המחשבים הנייחים. את i7 8850H הקיים מחליף 9850H וכך גם עם דגמים נוספים.

סביר מאוד להניח שנראה את ה-Core i9 9980HK בקונפיגורציות שונות ובמהירויות שונות במחשבים ניידים בעיקר בגדלי 15.6 אינצ' ו-17.3 אינצ'. דבר זה נתון להחלטה ולעיצוב של יצרניות המחשבים הניידים השונים. בהחלט אפשר לצפות לדגמים קלים ודקים יחסית לצד מפלצות עבודה כבדות. כמובן שלצד מעבדים אלו אנו צפויים לראות גם כרטיסי מסך מתקדמים דוגמת סדרת RTX של .