הכינו מחשבכם לקיץ: קירורי המים החדשים מ-Corsair בביקורת • HWzone
מחשבים

הכינו מחשבכם לקיץ: קירורי המים החדשים מ-Corsair בביקורת

הקדמה 
 
חברת Corsair הינה שחקנית וותיקה בשוק המחשבים. החברה החלה את דרכה עוד ב1994 בייצור זיכרון מטמון מהרמה השניה למעבדי ב-Slot A  , המשיכה עם ייצור זיכרונות Ram וכיום מציעה מגוון רחב של מוצרים הכולל : , ספקי כוח , קירורים , זיכרונות, כונני SSD , זיכרונות ניידם וציוד היקפי לגיימרים.
 
 
ברצוני להסב את תשומת לבכם היום אל שוק קירורי המים במעגל סגור. בשנים האחרונות סדרת קירורי ה-H של Corsair ובמיוחד סדרות ה-H80 וה-H100 שלטו בשוק כמעט ללא עוררין ובמיוחד ה-H100 כפול הרדיאטור. מאז , חברות נוספות הציגו גם הן קירורי מים סגורים כפולי רדיאטור שהיוו תחרות קשה ל-H100.
בעקבות התחרות המתגברת החליטו ב-Corsair לרענן את הH100 וה-H80 והציגו את סדרת ה-i. קירורי הH80i וה-H100i דומים מאוד לאחיהם המזדקנים בשטח ונפח הרדיאטור אך מכילים מספר שינויים : תוכנת ה-Corsair Link (עליה ארחיב בהמשך) , מאווררים וצינורות חדשים, התקנה שונה, בלוק ומשאבה משופרים ותאורת לד. כל מקצה השיפורים הזה אמור לגרום לכם , הלקוחות להעדיף את מוצרי ה-i על פני המתחרים.
 
היום אביא לכם את סקירת קירורי המים לסדרת ה-i של Corsair – קירורי ה-H100i וה-H80i
Corsair Link – הסיבה שלכם לרצות Corsair
 
כל מוצרי סדרת ה-i של חברת Corsair מגיעים עם תמיכה בתוכנת ה-Corsair Link. נכון, לא רק קירורי מים אלא גם (נכון לכתיבת שורות אלה) ספקי כוח ובקרי מאווררים מגיעים עם תמיכה בתוכנת ה-Corsair Link. תוכנה זו היא בעצם תוכנה מתקדמת לשליטה וניתור עבודתם של מוצרי קורסייר התומכים. בספקי הכוח זה אומר שליטה במאוורר והצגת מידע על המתחים והנצילות ישר מספק הכח ובקירורי מים זה אומר שליטה על המשאבה , על נורות הלד וכמובן על המאווררים. התוכנה מציעה גם ניתור ושליטה מתקדמים על שאר רכיבי המערכת כגון : המעבד, הדיסק הקשיח וכרטיס המסך.
 
 
בלוק הקירור החדש של Corsair
 
בקירורי ה-H100 וה-H80 חברת Corsair השתמשה בבלוק גדול שאליו ניתן לחבר את המאווררים והכיל כפתור לשליטה במאווררים עם 3 עוצמות. בלוק הקירור החדש של סדרת ה-i שונה מאוד : הבלוק מכיל תאורת לד עליונה (הלוגו של Corsair מואר), שני חיבורי מתח – אחד Sata והשני 3 פין, חיבור USB שמתחבר ללוח למטרת שליטה ותמיכה בCorsair Link- וכמובן שני מקומות לכבלים שאליהם מחברים מאווררים – סה"כ 4 מאוורים נתמכים.
 
 
קירור מים במעגל סגור – ככה זה עובד
 
קירורי ה-H80i וה-H100i עובדים בצורה זהה לקירורי המים הסגורים הקיימים בשוק.
הקירור מורכב מבלוק,משאבה,מיכל מים,רדיאטור ומאוורר.
הבלוק – הבלוק יושב על המעבד, עוברים דרכו מים והוא עשוי מנחושת בנקודת המגע. מטרתו היא להעביר את חום המעבד למים שנמצאים בתוכו.
המשאבה – המשאבה יושבת מעל הבלוק והיא אחראית לזרימת המים בקירור, כמו הלב בגוף האדם.
המיכלכשמו, תפקידו הוא להכיל מים שאינם בשימוש כרגע וממנו המשאבה שואבת מים. המיכל ממוקם על הרדיאטור.
הרדיאטור – ברדיאטור עוברים המים בכדי להתקרר. הרדיאטור עובד בצורה דומה לקירורי אוויר כשהמים החמים שבתוכו מחממים את סנפירי המתכת בזמן שמאוורר מקרר את אותם סנפירים והם בתורם מקררים את המים.
המאווררים- מזרימים אוויר אל תוך סנפירי הרדיאטור וגורמים לקירורם
 
לולאת העבודה של הקירור היא כדלקמן
מים קרירים נשאבים מהמיכל ומגיעים לבלוק – הבלוק מעביר את חום המעבד אל המים – המים החמים מגיעים אל הרדיאטור ומתקררים וחוזר חלילה


1 2 3 4 5העמוד הבא
תגיות

7 תגובות

 1. מיותר
  לא שווה לקחת את הסיכון שאם יהיה נזילה קטנה
  צריך להבין
  אלקטרוניקה ונוזלים לא נועדו זה לזה
  קירור מיים מתחיל ב300 שקל
  שמיועד לקרר חלקים במאות שקלים ולרוב גם אלפיי שקלים
  ב300 האלו עדיף לכם להשקיע במאווררים למעבד
  פלוס מאווררים למארז

 2. כל הכבוד על הכתבה !
  כתבה מצויינת . אני קניתי לפני כחודשיים את קירור ה-H100i , ולא רק זה , יש לי עוד מוצרים של Corsair שנרכשו לפני , ואני מאוד מרוצה , אפילו אומר יותר מזה , אם אני הייתי צריך לכתוב כתבה על הקירורים הללו הייתי כותב את אותה הכתבה בדיוק כמו שכתב שמואל שלום , כל מה שנכתב בכתבה – רלוונטי 100% עבור הקירורים האלו ורלוונטי לגבי Corsair .
  לגבי תוכנת ה-Corsair Link שתוקעת את המחשב , כמו ש-Asa Goren כתב בתגובתו , שימו לב שזה לא נכון , הבעיה היא כנראה אצלו במחשב , כי עובדה שאצלי אותה התוכנה , אותו המעבד , אותו הקירור , והתוכנה עובדת מצויין ולא תוקעת שום דבר , בקיצור תוכנה טובה ומועילה .

 3. קירורים מעולים
  לא מכיר מקרה של נזילה מכרתי המון כאלה ומשתמש באחד בעצמי (H50) כבר מעל לשנתיים.

  היתרון שלו זה שהוא לא תופס מקום!
  הוא גם מצויין למארז שמגיעים עם מאוורר צד (מומלץ) לא מפריע כמו קירורי אוויר שונים בגלל הגובהה :)

  מחיר יקר אבל מוצא אמין ומצויין. ממליץ.

 4. קירור מים
  הינו התעסקות בזוטות ובשטויות, שתמורתו למערכת אפסית ושולית ביותר, תוך כדי העמדת המחשב וחומרתו בסכנה של דליפת מים ובעתיים כסף רב שירד לטמיון. ציוד חומרה מקצועי הרי לעולם לא מבצע שמוש בקירור נוזלי, וזה כידוע עולה מאות אלפי דולרים וגם מיליוני דולרים למרכיב. קירור מים התפתח במקור כגימיק נישתי לפני כעשור, ומאז שנוצרה הנישה וצרכנים ביתיים חסרי הבנה הנדסית מתאימה הולכים לא אחת לפי אופנות. אם יש מי שישלם על קירור נוזלי, אז ימצא הגורם שירצה לעשות כסף – יירים את הכפפה וימכור למבקש את המוצר.

 5. כרגיל עוד "פינינה" מבית NEC
  אם קירור מים זה דבר כל כך מטומטם ומפגר אז למה קירורי המים עדיפים על קירורי האוויר הטובים ביותר ? למה אדם שרוצה לקחת IVB למקסימום שלו יעדיף H100 על NH-D14 ?
  אתה מקשיב לעצמך ?

 6. ל-4, בהחלט עוד פנינה
  לך לחבר'ה ב-Asetek ותתחיל לצחוק עליהם, למה הם משתמשים בפתרונות קירורי מים למגוון שרתים ברחבי הגלובוס. "ציוד חומרה מקצועי הרי לעולם לא מבצע שימוש בקירור נוזל" עלק.

 7. למגיב 4, מאיפה נפלת?
  קירור נוזלי כבר לא יקר, יותר יעיל ובטח שלא מסוכן. מלבד זאת אני לא יודע מה הרקע שלך (ונראה שכל קשר בינו לחומרה "מקצועית" אפסי ביותר) אבל קירור נוזלי משולב בחומרה קריטית בכל התחומים כבר עשרות שנים.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close