היטאצ'י מציגה: Blu-ray במצלמות וידיאו • HWzone
מחשביםאחסון

היטאצ'י מציגה: Blu-ray במצלמות וידיאו

חברת היטאצ'י השיקה השבוע את מצלמות הוידיאו הראשונות בעולם אשר עושות שימוש ב-Blu-ray כפורמט לאחסון הקלטות הוידיאו המצולמות באמצעותן. היטאצ'י הציגה מצלמות אלו לראשונה בתערוכת CEATEC השנתית שנערכה באוקטובר האחרון ביפן וגם ב-CES השנתית שנערכה בינואר השנה בארה"ב.

לפני מספר שבועות פרסמה החברה כי היא סיימה לפתח את הרכיבים החשובים לייצור של מצלמות אלו. פרסום זה הביא לפרסומים נוספים לפיהם החברה צפויה להשיק ולשווק את המצלמות עוד במהלך השנה הנוכחית. השבוע, פרסומים אלו קיבלו אישור סופי ורשמי.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


המצלמה הראשונה היא ה-DZ-BD70 אשר כוללת כונן Blu-ray המיועד לטעינת תקליטור מיני BD-R או BD-RE, שקוטרו הוא 8 סנטימטרים. צד אחד של תקליטור חד-שכבתי שכזה הוא בעל נפח אחסון של 7.5 גיגה-בייט, מה שמאפשר להקליט עליו שעה אחת של וידאו ב-Full HD (רזולוציה של 1920×1080 פיקסלים) או שעתיים ברזולוציית HD (כלומר, 1440×1080 פיקסלים).

המצלמה השנייה, DZ-BD7H, היא מצלמה היברידית הכוללת גם את כונן ה-Blu-ray הנ"ל וגם כונן קשיח בנפח 30 גיגה-בייט. ניתן להקליט לכונן הקשיח וממנו להעתיק את הוידאו לתקליטור או להקליט ישירות לתקליטור. הנפח הגדול יותר של הכונן הקשיח מאפשר להקליט עליו ארבע שעות של וידאו ב-Full HD או שמונה שעות ב-HD רגיל.

למצלמות יש חיישן CMOS ברזולוציה של 5.3 מגה-פיקסל המהווה חלק ממכלול שלם שמאפשר להן לצלם ברזולוציה מקסימלית של Full HD. החיישן מספק באופן אקפטיבי רזולוציה של 2.07 מגה-פיקסל לצילום וידיאו ו-4.32 מגה-פיקסל לצילום תמונות ויש למצלמות אלו זום אופטי של 10x. השיווק שלהן ביפן יחל ב-30 לחודש ולארה"ב ואירופה הן יגיעו במהלך אוקטובר.

ה-DZ-BD70 (בארה"ב: DZ-BD70A, באירופה: DZ-BD70E) תעלה 1,300 דולרים בארה"ב ו-1,300 יורו באירופה. ה-DZ-BD7H (בארה"ב: DZ-BD7HA, באירופה: DZ-BD7HE) תעלה 1,500 דולרים בארה"ב ו-1,500 יורו באירופה. כמו-כן, יצרניות התקליטורים המובילות, ורבטים, TDK (ו-Imation אשר בבעלותה) ומקסל (בבעלות היטאצ'י) הודיעו על השקת מדיות שיגיעו לשווקים בשבועות הקרובים.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close