הדור החדש של כרטיסי ה-SD • HWzone
מחשבים

הדור החדש של כרטיסי ה-SD

איחוד חברות ה-SD הציג בשבוע שעבר בתערוכת IFA האירופאית את הדור הבא של כרטיסי ה-SD. בתערוכה הוצגו כרטיסים מסוג SDHC, לצד כרטיסי SDXC החדשים יחסית וכמו כן גם גרסאות ה-micro שלהם. הכרטיסים החדשים מיוצרים בטכנולוגיה שעושה שימוש ב-2 שורות של פינים, בניגוד לשורה אחת כפי שהיה נהוג עד היום, מה שיאפשר להם להגיע למהירויות כתיבה וקריאה של כ-300MB/Sec, במידה ונעשה בהם שימוש באמצעות מכשיר התומך בכרטיסים החדשים ומסוגל לקלוט את שורת החיבורים הנוספת. עד אז, תוכלו לעשות שימוש בכרטיסים במכשירים ישנים, כאשר במקרה זה הכרטיסים יספקו מהירות של 104MB/Sec בלבד (פי 4 יותר מהמהירות המירבית כיום).

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הכרטיסים הוצגו כחלק מהמעבר לתקן SD  4.0 שיתרחש במהלך השנה הבאה. עוד ביוני נמסר מהאיחוד שעל הכרטיסים יוטבעו שני סמלים חדשים: אחד הסמלים, ה-UHS-I (ר"ת Ultra High Speed) יוטבע על הכרטיסים אשר נועדו לשימוש כללי, ואילו הסמל השני, ה-UHS Speed Class, יוטבע על כרטיסים שיתמכו בהקלטת ווידאו בזמן אמת.
נורם פרנטז, יו"ר האיחוד, טוען כי "כרטיסי ה-SD יוכלים כעת לתמוך בסרטי HD מאולפני הסרטים של הוליווד, שידורי , או סרטי HD  שצולמו במצלמה ביתית".
לצערנו לא הוזכר דבר בנוגע לנפחי הכרטיסים חדשים, וזה קצת מאכזב מפני שהאיחוד ציין לפני שנה וחצי שכרטיסי ה-SDXC (ר"ת SD Extended Capacity) יוכלו להגיע לנפחים של עד 2TB, אף על פי שעוד לא ראינו זאת בפועל.

כאמור, כולנו נצטרך לחכות עד שהתקן החדש יכנס לתוקף בשנה הבאה כדי לנצל את המהירות המקסימלית של הכרטיסים ואת המוצרים שתומכים בהם.


תגיות

3 תגובות

 1. 2tb?
  מעניין מתי באמת נראה את הכרטיסים שהם הבטיחו לפני כל כך הרבה זמן..
  למרות שאם באמת זה יגיע לכאלה בנפחים בגודל כזה קטן זו תיהיה מהפכה!

 2. שלא תצפו ליותר מדי (ל1)
  אכן זה יכול להגיע לנפח מקסימלי של 2TB לפי הארגון הSD העולמי, כמו שSDHC מסוגל להגיע לנפח מקסימלי של 32GB וSD רגיל מסוגל להגיע לנפח של 2GB, כלומר כמו שלקח לנו זמן להגיע ל32GB SDHC למרות שזה כבר היה ידוע מראש כנפח מקסימלי, אותו סיפור כאן, כרטיסי 2TBSDXC כניראה יצאו ב2015 או אפילו אחרי זה

 3. מה ההבדל בין…
  כרטיסים אשר נועדו לשימוש כללי לבין כרטיסים שתומכים בהקלטת ווידאו בזמן אמת ?
  אים כרטיסי SDXC "לשימוש כללי" מהירים פי 4 מהמהירות המירבית כיום (של כרטיסים שתומכים בווידאו HD) אז ברור שגם כרטיסי SDXC יתמכו ב HD, הבעיה בווידאו זאת המהירות, שכאמור נפתרה ב SDXC. למה צריך SDXC יעודי לווידאו אם גם הכרטיס "לשימוש כללי" מספיק מהיר ?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close