הכירו את סדרת Radeon RX 5000 – הופעת הבכורה של Navi

AMD מעניקה לנו טיזר לכרטיסי המסך החדשים שהיא צפויה להשיק בהמשך הקיץ בתערוכת E3 עם שיאיימו על ה- 2070

ארכיטקטורת NAVI של מבוססת על תהליך 7 ננומטרים ועל בסיס אלו משיקה כרטיסי מסך חדשים אשר ממוקמים מתחת ל- VII שכבר השיקה מוקדם יותר השנה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כעת, הגיע הזמן להתקדם למוצר נגיש יותר להמונים מאשר זה שעולה 699 דולר לצרכן בדמות אשר מתומחרים בהרבה פחות.

ארכיטקטורת NAVI מבוססת על מבנה חדש אשר נקרא RDNA או Radeon DNA, מבנה אשר שונה מזה שמצאנו ב-CGN, אותו מבנה פנימי שמלווה את כרטיסי המסך של מאז השקת HD 7970 לפני 9 שנים.

הרעיון שמאחורי RDNA הוא הרצון לשפר את יכולות הליבות הגרפיות והביצועים לוואט של צריכת חשמל. השיפור מול CGN? ב- טוענים ש-25% פר תדר שעון, או שיפור של 50% פר וואט של צריכת חשמל. עוד ידוע גם שכרטיסי המסך עם הארכיטקטורה הזאת יגיעו עם ממשק PCI-Express 4.0 אשר כבר יתמך בפלטפורמת X570 החדשה של .

על הבמה הודגם בקצרה דמו מהמשחק Strange Brigade, משחק שפותח עם חסותה של AMD וידוע כיום כאחד שעובד על כרטיסי AMD הקיימים בצורה אופטימאלית לעומת אלו של . נאמר לנו עי הביצועים עם כרטיס ה- המקביל ל- 2070 גבוה ב-10%, מה שאומר בין השורות שהם קרובים למדי בביצועים.

השם והמיתוג בהחלט היו בלתי צפויים. אנחנו עוברים מ-Radeon RX 500 ישירות ל-Radeon RX 5000 והסדרה אשר צפויה להיות מושקת בכנס שב-E3 תהיה ה-RX 5700, סדרה שמזכירה בפורמט השם שלה את HD 5700 של שהושקה לפני כעשור. ההשקה? ביולי. המחיר? ככל הנראה על הקו שבין 300 ל-500 דולר עם שני מוצרים לפחות. ההשוואה ל- 2070 צריכה לספר לנו את כל מה שצריך את יעד התחרות.

הפעם הליבה הגרפית נראית קטנה ודומה למה שאנחנו מכירים מעולם כרטיסי המסך לשוק האמצע. ה-NAVI כליבה גרפית מבוססת על תהליך יצור של 7 ננומטרים תמשתמש בזיכרון גרפי מסוג GDDR6 שכבר הפך לסטנדרט אצל .

עכשיו כל מה שנשאר הוא להמתין לתערוכת E3 כדי לדעת מתי אלו יהיו זמינים וכמה יעלו. אנו מקווים לתחרות בריאה.