דגם אחד, ליבות שונות בפנים: ה-EVGA RTX 2060 KO אינו כמו כולם • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

דגם אחד, ליבות שונות בפנים: ה-EVGA RTX 2060 KO אינו כמו כולם

כרטיס המסך שהיווה את הסיפתח לקיצוץ המחירים מצד עשוי להציע לצרכנים גדולה ומשוכללת יותר שפגומה בחלקה – אך בעלת פוטנציאל לביצועים משופרים במתארים מסויימים

סיפור חייו של דגם ה-GeForce RTX 2060 KO הטרי מבית חברת הוא ייחודי למדי בהשוואה להרבה דגמים אחרים של . הכל החל בתערוכת CES בתחילת החודש בה הוא הוצג בתור יצירה ייחודית ובלעדית של החברה האמריקאית אשר מאפשרת לה להפחית את המחיר המומלץ מ-350 דולר כמו עבור כל שאר גרסאות ה- 2060 – למחיר של 300 דולר בלבד, שיספק תחרות קשוחה בקטגוריית מחירים ודגמים חדשה.

לאחר מכן הגיעה ההשקה הרשמית צפון אמריקה – עם מחיר זמני מטורף אפילו יותר של 280 דולר בלבד (שכלל בתוכו זיכוי של 20 דולר בדואר לאחר הרכישה) שנתנה סיבה טובה לשאר העולם לקנא. בשלב הבא קיבלנו את ההכרזה על כך ש- מפחיתה באופן רשמי את המחיר המומלץ הבסיסי עבור כלל דגמי ה- 2060 לרמה של 300 דולר – אבל מסתבר שגם זה לא משהו שמונע מה-KO לבלוט בשטח.

סודות נוספים מתגלים בכרטיס המסך הבלתי רגיל הזה

מספר אתרים ברחבי הרשת שקיבלו לידיהם את ה-KO ואחיו ה-KO Ultra (שזהה לו בכל מובן פרט לתדרי פעולה מומהרים קלות) הופתעו לגלות שימוש בליבה בשם TU104-150, במקום ליבת TU106-200 כמו בשאר גרסאות ה-GeForce RTX 2060 המוכרות לנו. במילים אחרות, ב-EVGA הצליחו לקבל מ- אספקה היברידית הן של ליבות TU106 מקוצצות והן של ליבות TU104 גדולות יותר, אשר נכשלו בתהליך הבדיקות שלהן ולא הפכו לבסיס עבור דגמי 2070 ו- 2080 – בכדי ליצור מהן את כרטיסי ה- 2060 KO שלה.

שתי ליבות שונות באותו מוצר – ולצרכן אין אפשרות ממשית לדעת מה יקבל מבעוד מועד                                          מקור התמונה: ערוץ ה- של GamersNexus

מבחינה חומרתית ליבות אלו נראות זהות אחת לשניה, אך בבדיקות מעשיות מסתמן כי לבעלי המזל שמקבלים לידיהם כרטיס RTX 2060 KO עם ליבת TU104 בתוכו יש פוטנציאל ליהנות מיכולות משופרות – לכל הפחות ביישום העיבוד הגראפי הפופולרי Blender, בו תועד שיפור ביצועים משמעותי בהשוואה ישירה בערוץ ה-YouTube של האתר GamersNexus.

יש תוספת גדולה לליבת ה-TU104-150 ב-Blender – ואולי יש הפתעות אחרות שטרם התגלו                      מקור התמונה: ערוץ ה- של GamersNexus

מי יודע, אולי יתכן כי בשלב הבא נגלה כי צריבת קושחה מכרטיס מסך מתקדם יותר על ה-RTX 2060 KO של עם ליבת ה-TU106 יאפשר להפעיל יחידות חומרתיות חדשות נוספות בחלק מן המקרים ולהזניק את הביצועים. ראוי לציין כי בשלב זה מדובר בספקולציה בלבד, אך כבר היו מקרים דומים שראינו בעבר – אז לא יזיק להמשיך לעקוב ולהסתקרן.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close