גוגל מציגה: הדרך הקלה לגבות את כל המחשב שלכם בענן • HWzone
מחשביםכתבות נבחרות

גוגל מציגה: הדרך הקלה לגבות את כל המחשב שלכם בענן

היישום החדש Backup & Sync יאחד את התמונות והקבצים שלכם בענן ויאפשר לכם לשמור על כל הקבצים האישיים החשובים במקום אחד בטוח – גם במערכת וגם במערכת MacOS

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


משתמשים בשירותי ה-Drive וה-Photos של גוגל? נראה כי הגיע הזמן להתחיל להיפרד – בקרוב מאוד צמד היישומים השולחניים המועילים הללו ייעלמו – ובמקומם תקבלו את המערכת האחודה החדשה של החברה, שמתיימרת לשמר את כל היכולות של הצמד שקדם לה וגם לספק מאפיינים חדשים, תחת קורת גג אחת ויחידה.

Google Backup & Sync ימשיך לאפשר למשתמשים לגבות בענן תמונות ומסמכים ולגשת אליהם באופן ישיר מכל מכשיר שלהם המקושר לאותו חשבון – אך החידוש המרכזי יהיה ביכולת לבחור לבצע גיבוי לכל תיקיה באשר היא במחשב, במלואה ובפורמט המקורי שלה, ובכך למעשה לחסוך את הצורך בגיבוי ידני לאמצעי חיצוניים באשר הם. יכולת זו תוכל "להציל" משתמשים במצבים בהם נוזקת כופר השתלטה על הקבצים האישיים יקרי הערך שלהם, או פשוט כאשר יש רצון לעשות פירמוט של כונן האחסון המובנה בצורה הזריזה והנוחה ביותר.

לגבות הכל – בענן אחד משולב

היישום העדכני יפריד את התיקיות המגובות השונות לפי המחשבים והמערכות שבהן נמצא המקור, ויהיה זמין הן למערכות שמבוססות על והן למערכות שמבוססות על MacOS של אפל. החסרון העיקרי, ואולי גם היחידי, בכל הקונספט הזה הוא הצורך המוגדל בנפח אחסון זמין בענן, אשר משותף כאמור לכל שירותיה של כמו Gmail למשל – מה שעשוי להביא משתמשים רבים לבחון את האפשרות לרכוש נפח נוסף מהחברה, בנוסף ל-15 הג'יגה-בייט (או מעט יותר) שזמינים עבורם ללא עלות. המחירים, אגב, עומדים נכון להיום על 8 ש"ח בחודש עבור 100 ג'יגה-בייט של – או 39 ש"ח עבור טרה-בייט שלם של זמין בענן.

אלה הם מחיריו של הענן בגוגל נכון להיום, ועם היישום החדש הם אמורים להפוך לפתרון קורץ מאוד עבור שמירת הקבצים החשובים שלכם

Backup & Sync זמין כרגע להורדה ידנית ועצמאית על ידי המשתמשים המעוניינים להשתדרג, אם כי סביר להניח כי במהלך החודשים הקרובים נראה אותו מתרחב לברירת מחדל חדשה ואוטומטית עבור כל משתמשי הענן של – אז אתם מוזמנים להתחיל ולהתנסות ביכולות כבר עכשיו, מבלי לחכות לאף אחד.

ממשק נקי ונוח יחסית לעבודה, גם עבור אלו שלא מתעסקים לרוב בגיבוי המערכות שלהם

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close