ב-NVIDIA מאשרים: ליבות Pascal עם זכרונות HBM2 בנפח ורוחב פס שטרם נראו כמותם • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

ב-NVIDIA מאשרים: ליבות Pascal עם זכרונות HBM2 בנפח ורוחב פס שטרם נראו כמותם

כנס GTC של מפתחת השבבים ביפן מספק לנו פרטים חדשים אודות הארכיטקטורה הגדולה הבאה שלה

חדשות מעניינות מאוד מגיעות אלינו מיפן: כמה ימים אחרי שקיבלנו קמצוצי מידע חדשים אודות דור הליבות הגראפיות וכרטיסי המסך הבא של AMD, אנחנו מקבלים גם אישור רשמי ומשמעותי הרבה יותר מצד המתחרה NVIDIA – אשר מאמתת כי דור ליבות ה-Pascal העתידי אכן יעשה שימוש בזכרונות בדור השני של טכנולוגיית ה-HBM החדשנית, עם תמיכה בנפח מירבי של 16GB ורוחב פס אפקטיבי שמתקרב לטרה-בייט בשנייה (!), כלומר יותר מפי 2 ממה שהציעו לנו ה- המתקדמים ביותר.

mmx2

נאמר כי כרטיסים 'מקצועיים' ממשפחות ה-Quadro ובעיקר ה-Tesla יוכלו להגיע עם עד 32GB של , ורוחב פס של כמעט 2 טרה-בייט בשנייה

 ב- אישרו גם כי דור ה-Pascal אכן מיוצר באמצעות תהליך ה-FinFET+ ב-16 ננומטר של השותפה הוותיקה TSMC, מה שמבטל הרבה שמועות מוקדמותברשת שטענו כי ב- מחפשים לעצמם פרטנרית חדשה לייצור, והוסיפו כי מטרת העל המוצהרת עבור הדור החדש היא להגיע ליעילות ביצועים של פי 2 ממה שאנחנו מקבלים היום בדור ה- 2.0.

גם NVIDIA וגם AMD מכוונות, כך נראה, להכפלה של הביצועים המתקבלים מכל וואט של הספק מושקע, מה שיאפשר ליצור כרטיסי מסך חסכוניים ביותר מצד אחד ועוצמתיים ביותר מהעבר השני – ואנו מקווים שמדובר כאן במטרה שהיא אכן ריאלית ליישום, ולא כזו שתושג 'טכנית' עם חישוב שמגיע בעקבות התמיכה בעיבוד 'דיוק חצי' של FP16 (משהו ש- עשתה בעבר בכדי להסיבר ש-Pascal יציע גבוהים בעד פי 10 מ-Maxwell). נחזיק אצבעות.

עוד מאפיין מרכזי בדור ה-Pascal יהיה תמיכה בחיבור ה-NVLink החדש של החברה, שיחליף את ממשק ה-PCI-Express בממשק דו כיווני מהיר יותר (עד 80 ג'יגה-בייט בשנייה) במסגרת תקשורת בין הליבות במערכים מרובי . נכון לעכשיו נראה שהיישום ההתחלתי יהיה במערכות 'מקצועיות' עתירות ולא בשוק הביתי, אך עם זאת אנחנו בהחלט מאמינים שגם יישום כזה נמצא בדרך, עם פוטנציאל להפוך מערכי למתקדמים ואפקטיביים הרבה יותר.

זה הקטן - מהיר יהיה
זה הקטן – מהיר יהיה

 אנחנו יודעים כי ייצור של ליבות Pascal כבר החל, ועל כן ההערכות כרגע מדברות על דגמים ראשונים שיוכלו להגיע אלינו עוד לפני המחצית השנייה של שנה הבאה – האם Computex 2016 ביוני ישמש כבמה להשקה הגדולה? נחיה ונראה.

תגיות

4 תגובות

 1. Yes yes yes…….. DJEL… MY-MAN!!!!
  I know yu'v been following… so i hope you remember this:
  PASCAL _ רק נזכיר שפסקאל ז המצאה של הרגע האחרון והחליבה האחרונה לפני ה VOLTA!
  כי אני אמרתי עוד ב 2013: MAXWELL IS A LAME WONNA BE VOLTA!
  ואז ביטלו לגמרי את VOLTA ואמרו PASCAL _ (ורק לפני בערך שנה החזירו את השם VOLTA)!
  אז לפי הערכותי אני אורמת שכל מה שכתוב בכתבה הוא נכון! (פי 10 וכו) אבל ואבל חשוב: נראה את זה רק ב VOLTA ! _ (משהו כמו ה780TI UNLOCKED)
  נכון לרגע זה אני כל כך מאושרת שלא השקעתי בGTX980 והסתפקתי הפעם בGTX960 _ (היו לי כמה 970 במחיר קצפת שך חברת EVGA אבל צריכת חשמל של 200W….. לא שווה לטווח הארוך!)
  בכל מקרה… נקווה שPASCAL לא ימשיכו את מסורת העלאת המחירים ויגיעו עם מחיר של 3000ש"ח לכרטיס הכי חזק…. נקווה)
  ובמידה וכן ייו יקרים אז זה רק יעזור לי להמתין לVOLTA.
  אין שום סיבה שבעולם ש GTX980 שמושך 150-170W לא יצליח לספק את הכי נהנתן שביננו!
  מצחיק ומפגר איך EVGA מייצרת GTX970 שאוכלים יותר חשמל מ GTX980…. (להקיא עליהם!)

 2. Yes yes yes........ DJEL... MY-MAN!!!!I know yu'v been following... so i hope you remember this:PASCAL _ רק נזכיר שפסקאל ז המצאה של הרגע האחרון והחליבה האחרונה לפני ה VOLTA!כי אני אמרתי עוד ב 2013: MAXWELL IS A LAME WONNA BE VOLTA!ואז ביטלו לגמרי את VOLTA ואמרו PASCAL _ (ורק לפני בערך שנה החזירו את השם VOLTA)!אז לפי הערכותי אני אורמת שכל מה שכתוב בכתבה הוא נכון! (פי 10 וכו) אבל ואבל חשוב: נראה את זה רק ב VOLTA ! _ (משהו כמו ה780TI UNLOCKED)נכון לרגע זה אני כל כך מאושרת שלא השקעתי בGTX980 והסתפקתי הפעם בGTX960 _ (היו לי כמה 970 במחיר קצפת שך חברת EVGA אבל צריכת חשמל של 200W..... לא שווה לטווח הארוך!)בכל מקרה... נקווה שPASCAL לא ימשיכו את מסורת העלאת המחירים ויגיעו עם מחיר של 3000ש"ח לכרטיס הכי חזק.... נקווה)ובמידה וכן ייו יקרים אז זה רק יעזור לי להמתין לVOLTA.אין שום סיבה שבעולם ש GTX980 שמושך 150-170W לא יצליח לספק את הכי נהנתן שביננו!מצחיק ומפגר איך EVGA מייצרת GTX970 שאוכלים יותר חשמל מ GTX980.... (להקיא עליהם!)

  כן אני גם זוכר שכבר שנתיים את חופרת לנו על זה…אחחח איך הזמן עובר

 3. מה הסיכוי שכרטיסים אלה יחרגו מהיכולת של החריץ אליו הם מחוברים ?
  האם החלפה לכרטיס כזה בעצם תחייב החלפת לוח אם ?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close