לא IPS - אבל יגיב במילי-שניות בודדות

אסוס מציגה: לוחות אם צבעוניים ומסכי גיימינג מתקדמים

אסוס נותנת הצגה ויזואלית בתערוכת האלקטרוניקה הגדולה בעולם עם נורות צבעוניות בלוחות האם שלה, וכמה מסכים שולחניים מעניינים

השנה בתערוכת CES החליטה ענקית החומרה לעשות מיצג צבעוני במיוחד, בשל טרנד ה-RGB ששוטף את עולם החומרה עם מקלדות ומארזים שנראים כמו מועדוני לילה. בין מוצרי הגיימינג היחודיים שלה, היא הציגה כמה לוחות אם חדשים בעלי נורות צבעוניות הניתנות לשליטה מלאה תוכנתית.

Maximus VIII Formula

Maximus-VIII-Formula_Aura

האח הקטן של ספינת הדגל הוצג. ה-Maximus VIII Formula של אסוס מכניס קצת צבע לשוק הגבוה של לוחות האם. מלבד הרכיבים המתקדמים כמו גופי הקירור, מערכות החשמל ויציאות האחסון, נמצא פה גם מערכת נורות LED נחמדה שתתן קצת צבע למחשב בשימוש תוכנה יעודית.

B150I Pro Gaming/WiFi/Aura

B150I-Pro-Gaming-Wifi-Aura_3D

על "קטן קטן ויש בו הכל" כבר שמענו בעבר. נראה שאסוס רוצה לקחת את זה צעד אחד קדימה. בלוח המבוסס ערכת השבבים B150 היא מכניסה סאונד מתקדם, מערכת חשמלית שנראית מרשימה, בקר WiFi AC מהיר וכמובן נורות LED כמו ב-Formula החדש. מחירו של לוח האם הזה ושל ה-Formula עדיין לא ידועים בשלב זה, אך לא צפויים להיות נמוכים במיוחד, בהתחשב בתכונותיהם.

מסכי ה-Swift של אסוס ממשיכים להשתפר

גולת הכותרת של מיצג אסוס בתערוכת CES הוא מסכי הגיימינג החדשים שלה. מאז הושקה סדרת ה-Swift, אסוס צוברת פופולאריות אדירה בקרב גיימרים שרוצים מסך מהיר עם קצב תמונות לשניה גבוה. המסך הראשון הוא ה-ASUS MG28UQ

סדרת MG 4K

לא IPS - אבל יגיב במילי-שניות בודדות
לא IPS – אבל יגיב במילי-שניות בודדות

אסוס רוצה לטפס הרבה מעבר ל-2560X1440 שנח לה בו כדי להביא מסכי 4K (רזולוציית 3840X2160). את הסדרה הזאת פותחת אסוס עם שני מסכים, אחד בגודל של 28 אינצ' ואחד של 24 אינצ'. האח הגדול, ה-MG28UQ הוא מסך בעל פאנל TN מהיר, אם כי פחות איכותי מה-IPS המתאים יותר לדיוק צבע וזויות צפיה רחבות.

יתכן שה-MG28UQ הוא מסך ה-4K המהיר ביותר מעל ל-27 אינצ' שתמצאו. אסוס טוענת שזמן התגובה שלו הוא מילי-שניה בודדת בלבד. אל המסך הזה הצטרף אח קטן בשם MG24UQ. מסך 24 אינצ' זה גם הוא מכיל רזולוציה של 3840X2160 אך הוא מבוסס על פאנל IPS איכותי יותר.

שני המסכים הללו מכילים את טכנולוגיית ה-FreeSync. כשהליבות הגרפיות הקרובות של AMD יקבלו צורה, הם יכילו כח גרפי אדיר שיוכל לאפשר למשתמשים להינות מהם באמת עם סינכרון תמונות לשניה דינאמי שימנע קריעת תמונה.

יש גם אולטרה-רחב

IPS, רחב מאוד, Gsync - מעוד אפשר לבקש?
IPS, רחב מאוד, G-Sync – מה עוד אפשר לבקש?

ה-ROG Swift PG348Q של אסוס הוא דריכת הרגל הרצינית הראשונה שלה בשוק מסכי הגיימינג האולטרה-רחבים, קטגוריה שבאה לשאול "למה לי לחבר שלושה מסכים קטנים כשאפשר שטח אחד גדול?".

כיאה למסך רחב שכזה, הוא נושא רזולוציה של 3440X1440 ביחס רוחב לגובה קולנועי של 21:9. הוא מבוסס פאנל IPS איכותי בגודל 34 אינצ' שמגיע לתדר של 100 הרץ (עד 100 תמונות לשניה). הדובדבן שבקצפת הוא תמיכה ב-Gsync של NVIDIA שתאפשר למשתמשים לקבל כמה מהתכונות הדרושות ביותר בעולם המסכים לגיימרים כיום במוצר אחד. המסך הוא תשובה ישירה למסך דומה שיצא לאחרונה מבית Acer העונה לשם Predator X34.

מחירם של מסכים אלו וזמינותם בשוק עדיין לא ידועים בשלב זה, אך הם צפויים להמכר בהצפה עולמית כבר באביב הקרוב.