אינטל מכריזה על המעבד החזק ביותר בעולם • HWzone
מחשבים

אינטל מכריזה על המעבד החזק ביותר בעולם

הכירו את מעבדי Knights Landing המכילים 60 ליבות וכח חישוב שובר שיאים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בזמן שאנחנו ממתינים לשמוע על תושבת האקסטרים החדשה, LGA2011-3, מבשרת לנו על השקה של חדשים לתושבת האקסטרים מסדרת ה- Phi שלה.

מעבדי Knights Landing החדשים של הם המתקדמים ביותר שלה מעולם ועושים שימוש בלא פחות מ-60 יחידות עיבוד פנימיות. על פי , אלו מסוגלים להפיק כח עיבוד של 3 טרה-פלופ (TFLOP). לצורך השוואה, הדור הקודם Knights Corner הפיק 1.2 טרה-פלופ כך שמדובר בזינוק אדיר בביצועים. רוצים להשוות למעבד שאצלכם במחשב? ה- i7 4770K יכול להפיק כח עיבוד של 154 גיגה-פלופ (0.154 טרה-פלופ).

אז איך מגיעים לכוח עיבוד כזה גדול? כח עיבוד מקבילי ותעבורת זיכרון הן מילות המפתח. בעוד שפלטפורמות עיבוד רבות משתמשות בזיכרון ומהירות יותר יעברו ל- בהמשך השנה, מעבדי ה-Xeon Phi החדשים משתמשים בטכנולוגיית GDDR אותה אנחנו מכירים משוק כרטיסי המסך. זאת בשיתוף עם יצרנית השבבים מיקרון. יש דמיון גדול בין פלטפורמת העיבוד הזאת לכרטיסים המכילים שרואים גם בכרטיסי מסך דוגמת של נבידיה.

כבר בשנה הבאה תגיע ארכיטקטורת מעבדי Knights Landing למחשבים כך שפרוייקטים מורכבים שצריכים כח עיבוד שכזה יקבלו תשובה מתאימה.

נכון להיום 85 אחוז ממחשבי העל בעולם מכילים מעבדים תוצרת כך שבהחלט ניתן לראות את שליטתה בשוק ואת הדרישה להתקדמות והגברת כח העיבוד ושיפור היעילות. רבים ממחשבי העל האלה עוסקים בחישובים לצורכי המדע והרפואה המודרנית במוסדות הגדולים בעולם.

מי יתן ובקרוב נוכל להינות משבריר של הטכנולוגיה הזאת גם בשוק המחשבים הביתיים.


תגיות

4 תגובות

  1. אין צורך במעבד כזה
    לשוק הביתי הגבוה גם עם פחות מיזה אתה תריץ קרייסיס על 100 הרץ אם יש לך כסף לבזבז בבקשה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close