אינטל מאשרת: כונן SSD ביתי ראשון בטכנולוגיית 3D Xpoint בדרך אלינו • HWzone
מחשביםאחסוןכתבות נבחרות

אינטל מאשרת: כונן SSD ביתי ראשון בטכנולוגיית 3D Xpoint בדרך אלינו

אחרי צמד מאיצי אחסון וכונן עבור עולם שרתי המידע שטרפו את הקלפים עם הביצועים – נראה שבאינטל מתפנים להשלמת הכנתו של הדגם שעתיד להיקרא 900p

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לאחר המתנה של שנים והשקה של צמד כוננים ראשון בנפחים מינימליים ועם נתונים שעל פניו לא שונים משמעותית מכונני SSD שמבוססים על תקן ה-NVMe – אנחנו מוכרחים להודות שהיינו די סקפטיים אודות טכנולוגיית ה-3D Xpoint החדשנית של , שהושקה בתור הבטחה לשינוי סדרי עולם בתחום האחסון.

עם זאת, בחינת הביצועים המעשיים של הכוננים החדשים, ובעיקר של דגם ה-P4800X שהגיע אחריהם עם נפחים גדולים יותר עבור עולם השרתים, הוכיחה לנו די בקלות שאכן מדובר במוצר מהפכני, שאולי מגיע בסופו של דבר לנתונים דומים על הנייר – אך עושה זאת בנפחים בהצלחה במצבי עבודה מעשיים ואמיתיים, ולא במסגרת נתונים "מכובסים" שאותם ניתן להוכיח ולהמחיש אך ורק במבחני סינטטיים וספציפיים. הבטיחה לחתוך את זמני השהות של הכוננים בסדר גודל אחד, והוכיחה כי היא מתקרבת לשאיפה זו – כבר בגל הראשון של המוצרים המסחריים.

הוכיחה שיש לה מנצחת בידיים – אבל עכשיו צריך למצוא לה מחירים ושימושים שידרבנו את הצרכנים להשקיע

היכולת הטכנולוגית החדשנית בהחלט קיימת כאן, אך עד כה הצעה של צמד כוננים מאיצים בנפחים מינימליים של 16 ג׳יגה-בייט ו-32 ג׳יגה-בייט בלבד בשוק הביתי, שמתאימים רק לחלק ספציפי ומצומצם של המשתמשים וגם מתומחרים בעלות יחסית שקשה לבלוע אותה, היא זו שמנעה מהנושא להפוך לשיחת היום – וכונן בשם 900p שהוצג לכאורה בחטף פעם הראשונה במסגרת הוא זה שעשוי לשנות את המצב.

משפחת כונני ה- שמיועדת להיות אחות גדולה לדגמי ה-600p הפופולריים שניסו להביא את בשורת ה- לקהל הרחב תושק עוד השנה, לפי ההבטחות של נציגי ענקית השבבים – בתצורת כרטיס הרחבה קומפקטי שיספק את רוחב הפס ואת הקירור הנדרש עבור המוצר.

האם זה כונן ה-900p בהופעת הבכורה הפומבית שלו? אנחנו מחזיקים אצבעות לזה

אם להתבסס על שמועות שהגיעו אלינו קודם לכן, כונני ה-900p אמורים להיות זמינים הן בגירסת PCI-Express (עם ממשק פיזי מקוצר של PCI-Express 3.0×4) והן בגירסת U.2 של כונן בתצורת 2.5 אינץ' בעל גובה מוגדל של 10 עד 15 מילימטרים, עם נפחים שבין 240 ג'יגה-בייט ל-1.5 טרה-בייט – ובעיקר עם ביצועים די מדהימים שיעמדו על מהירויות קריאה וכתיבה רציפות של עד 2.5 ג'יגה-בייט בשנייה ועד 2 ג'יגה-בייט בשנייה בהתאמה, וביצועים אקראיים של עד 550,000IOPS בקריאה ועד 500,000IOPS בכתיבה, כאשר כאמור מספרים אלו או דומים להם יושגו במצבי QD נמוכים אשר מאפיינים שימוש מעשי, ולא רק ב-QD32 הנפוץ לשימוש בעולם כונני ה- הסטנדרטיים, כאשר כל זה אמור לקרות גם בליווי של זמני שהות נמוכים מאוד (שמגלים למעשה לא רק את נתוני הקצה המיטביים, אלא גם את פרקי הזמן שבהם ניתן להגיע אליהם).

כונני ה- הזעירים היו קטנים מדי ויקרים מדי – אנחנו מקווים מאוד שהדגם העתידי יתקן את המצב

ראוי להתייחס אל כל הנתונים הללו בספקנות מסויימת משום שהם אינם רשמיים ומבוססים על שקופית מודלפת אחת בודדת לכאורה, אך נראה שבאינטל אכן שמו לעצמם למטרה לספק לכמות גדולה יותר של , מקצוענים ויוצרי תוכן סיבה להתלהב מ- – כבר בחודשים הקרובים. אנחנו מחזיקים אצבעות לרעיון הזה, ומקווים שגם המחיר יהיה קצת יותר שפוי מ-3 דולר לכל ג'יגה-בייט של נפח בסיבוב הזה.

נתוניו הטכניים של ה-900p העתידי, לפי שקופית מודלפת מתוך האתר בעל המוניטין החיובי benchlife.info

תגיות

6 תגובות

 1. אשכרה, התקופה הזאת היא לא פחות מרנסנס של חומרת מחשב.
  אם זה לא מרגש, אני לא יודע מה כן.

 2. ציטוט של askme

  זו בדיחה או ברצינות ?

  להגיד את האמת אני כבר לא יודע ???

  בגלל מה שאינטל עושה בתקופה האחרונה במיוחד בX299 וצריך לרכוש מפתח ב300$ ללוח אם בכדי להשתמש VROC בכדי לאפשר RAID 1  ו RAID 5 עבור SSD NVME וזה רק עם INTEL SSD NVME אפילו בSAMSUNG 960 PRO או EVO אתה לא יכול להשתמש בRAID 1 או RAID 5 עבור NVME עם לוח אם X299…

  זה לא רחוק מהאמת שאינטל לא תשחרר DRIVER עבור מעבדי AMD

 3. וואללה ? 

  חידשת לי, ואוי לחדשות כאלה ( אתה זכאי :) )

  אם כך , זו בדיחה עצובה. יותר נכון, מגעילה.

  לאן אינטל רוצה להתדרדר ?

  גועל נפש !

  ביזיון.

  הלוואי וגורלה יהיה כשל 3D SFX או באנשי  או כל אלה מהעבר הרחוק

  שחשבו שיתקיימו לנצח. לפחות הם לא התנהלו בגועל כמו אינטל….

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close