אין גבולות: האם אינטל תשיק היום מעבד ביתי עם 18 ליבות עיבוד?

שעות לפני מסיבת העיתונאים הרשמית של החברה בתערוכת – שקופיות מודלפות מצביעות על כך שהיא מתכננת לנקוט בצעדים קיצוניים בשביל לשמור לעצמה את ההובלה הטכנולוגית

במידה ועדיין לא הפנמתם זאת, אנחנו נכריז על כך עוד פעם – תערוכת Computex לשנת 2017 בטאיוואן, שנפתחת ממש היום, מסתמנת בתור אחת מהעמוסות, המעניינות והמרשימות ביותר מאז נוסדה אי שם בשנות השמונים. יצרניות לוחות האם וכרטיסי המסך השונות, יצרניות המארזים והציוד ההיקפי, יצרניות המחשבים ואחרות מביאות לשם את כל מוצרי הדגל החדשים שלהן, בנוסף ל-AMD ו- שמתכננות לנו השקות בפרופיל גבוה – וגם , שלפי המידע הטרי תציג לנו מעבדי אקסטרים חדשים עם עד 18 ליבות עיבוד פיזיות.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כשראינו שקופיות מודלפות רשמיות לכאורה אודות דור ה-Skylake-X החדש של אינטל עבור השוק הגבוה צוינו בהן תוכניות להשיק מעבדים עם כמות ליבות עיבוד מוכרת לנו – שש, שמונה ועשר, בדומה למה שכבר זמין בדור ה-Broadwell-E כיום. אבל אז הגיעה וה- שלה וטרפה את הקלפים, כך נראה.

הכירו את המארזים החדשים והנאים למעבדי ה-HEDT של אינטל
מקור: videocardz.com

במקביל לשמועות על תוכניותיה של להציג משפחת מוצרי שוק ביתי גבוה משלה עם לא פחות מ-16 ליבות עיבוד, פגשנו בשקופיות מעודכנות בהן נוסף אזכור לדגם עליון חדש של שיכלול 12 ליבות עיבוד, לראשונה עבור החברה מחוץ למותג ה-. לאחר מכן הגיעה ההכרזה התקדימית הרשמית של המתחרה האדומה על ואותן 16 יחידות עיבוד שוברות מוסכמות – ונראה שאינטל סוף כל סוף מרגישה אתגר אמיתי, אשר גורם לה לפעול באופן שונה משמעותית מזה שבעבר.

תוספת טכנולוגית של הרגע האחרון שנועדה לנצח את במירוץ החימוש המטורף שהתפתח לנו בתוך חודשים ספורים

מספר שקופיות מודלפות חדשות שמגיעות אלינו מהאתר videocardz שהוכיח עצמו כאמין מאוד מבהירות כי היה שינוי במשפחת ה--X של החברה – והוא יכלול כעת דגמים עם שש ליבות, שמונה ליבות, עשר ליבות, 12 ליבות, 14 ליבות, 16 ליבות וגם 18 ליבות עיבוד. לא פחות.

דגם ה- i9-7980XE יהיה מפלצת שלא דומה לשום דבר אחר שראינו בעולם ה-HEDT, עם 18 ליבות פיזיות ו-36 ליבות עיבוד לוגיות תודות לטכנולוגיית ה-HyperThreading – וגם טכנולוגיה בשם Boost Max 3.0 שתדע להגדיר מי הן שתי הליבות האיכותיות ביותר על גבי השבב, ולהתמקד בהמהרה שלהן לקבלת מירביים ביישומים אשר יודעים לנצל רק כמות מינימלית של ליבות.

טכנולוגיה שתוכל להבטיח כי מעבדי העל הביתיים של יובילו את טבלאות הביצועים גם ביישומים שאינם תומכים בריבוי ליבות אפקטיבי, וגם באלו שכן

זו ללא ספק התקופה התחרותית ביותר בעולם המעבדים הביתיים מאז תחילת העשור הקודם, ואנחנו כבר מצפים בקוצר רוח למסיבת העיתונאים הרשמית של שתחשוף לנו עוד פרטים אודות היכולות, ואולי גם המחירים (שצפויים גם הם להרקיע שחקים, באופן טבעי), של -X ו--X. צפו לעדכונים בקרוב מאוד!