תוכן elad18 - HWzone פורומים
adplus-dvertising
עבור לתוכן
 • צור חשבון

elad18

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  97
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  1

כל דבר שפורסם על-ידי elad18

 1. כל המחשבים שהתקנתי היו עם רישיונות OEM, אבל התקנו על אותם המחשבים. למה אתה לא משתמש ברישיון של אותו המחשב שאותו אתה מפרמט?
 2. קודם כל כן, אתה יכול לבצע התקנה נקיה של 10 עם מפתח של 7 (למרות שלא עבר שדרוג) והמערכת תתאקטב תקין. עשיתי את זה עשרות פעמים בעבודה הקודמת שלי. רק תשים לב להתקין את הגירסא המתאימה בהתאם לרישיון שלך (Home/Pro). לגבי החומר שיש לך, דווקא בגלל שהוא על כונן D אתה יכול לבצע פירמוט רק לכונן C בזמן תהליך ההתקנה של ווינדוס וככה לשמור על החומר. כמובן שיש לעשות גיבוי לפני כן וגם באופן קבוע בלי קשר לתהליך הזה. וגם אני ממליץ בחום לבצע התקנה נקיה, אתה תשרוף המון זמן על ניסיון לתקן את השגיאה וגם אם תצליח בסוף עדיין עדיף לקבל מערכת נקייה מאשר מערכת שעברה הרבה עדכונים/פאטצ'ים.
 3. אם עדיין לא מוצא, תפתח שורת run ותרשום בתוכה control update
 4. אין לך שום בעיה, המהירויות של ה 970 פחות או יותר תקינות, וב 840 אתה מקבל מספרים הזויים בגלל ה rapid mode כמו שאמרו (אתה יכול גם לבדוק את המפרט הטכני של ה 840 ולראות שמופיעים שם מספרים הרבה יותר נמוכים מהבדיקה שקיבלת עם ה 970).
 5. בגדול מהתמונות שהעלת לא רואים אפשרות לשנות את שרת ה-DNS שהראוטר פונה אליו, אבל כן רואים את האופציה להגדיר את שרת ה-DNS שהראוטר מחלק לצרכנים ב-DHCP. צריך לקחת בחשבון שיכול להיות שבחלק מהמכשירים מוגדר שרת DNS שונה בצורה ידנית (במקום לקבל את כתובת השרת מה-DHCP) ואז צריך לשנות בהם ידנית. תגדיר פה, תמחק את השורה הראשונה ותמלא בשתי השורות שרת DNS ראשי ומשני:
 6. טיפ קטן, תשתדל לבנות את המערך של ה-DATA על RAID5 (מצריך שלושה דיסקים לפחות). ככה בעתיד, במידה ותצטרך להגדיל נפח, תוכל לעשות זאת בקלות ע"י רכישה של דיסק נוסף וזהו. ב RAID1 אתה תצטרך לשבור את המערך ולבנות מערך חדש (מה שאומר לייצא את כל החומר ואז להחזיר). מה גם שתרוויח תוספת ביצועים.
 7. כרטיס רשת שמסתנכרן על 100 מגה אומר שלא כל ה-8 גידים תקינים איפשהו בין המחשב לבין הסוויץ'. בדקת עם בודק רשת את הכבל שבקיר שכל ה-8 תקינים? אם כן, יכול להיות שהבעיה היא בכבל שבין המחשב לקיר או בין הקיר לסוויץ'. כמובן שיכול להיות גם שיש בעיה במחשב/סוויץ' אבל זה פחות סביר. ועוד דבר, בד"כ ממליצים על CAT6 כי כמו שנאמר ה CAT7 הוא כבר מאוד קשיח וקשה להשחלה, וגם ככה CAT6 יכול להעביר 10 ג'יגה (כמו CAT7) רק ש CAT7 יכול להעביר את המהירות הזו על גבי מרחקים ארוכים יותר.
 8. הבעיה עם תקשורת סלולרית שהיא מאוד לא יציבה מבחינת מהירות. אצלי בבית (שכונה של בתים פרטיים, ככה שכנראה העומס על האנטנות נמוך יחסית) היו ימים שהייתי מקבל 50 מגה (בעיקר בלילה), לפעמים 10 ולפעמים גם 3 מגה. בנוסף אצל סבתא שלי תמיד כשאני אצלה תמיד האינטרנט איטי בטירוף (משהו כמו 1-2 מגה, בדור 4 כמובן). יכול להיות שיש מקומות שבהם זה סבבה ואולי עם חברות סלולר אחרות זה סבבה (אני ב-012) אבל כנראה שזה תמיד יהיה סוג של הימור. מה שכן, מבחינת יציבות החיבור (=חוסר בניתוקים) כנראה שזה יהיה יותר יציב מכל תשתית אינטרנט קווית שאתה יכול לחבר בבית כי זה תלוי באנטנות שחברות הסלולר מתחזקות ולא תלוי בתשתית נפרדת של כל בניין/דירה. קורה אולי פעם בכמה שנים שיש תקלות ארציות וגם זה לכמה שעות בודדות.
 9. ב-Default Gateway אתה בכל מקרה נותן את הכתובת של הראוטר. וכן, תשנה רק את הקבוצה האחרונה (נקרא בשפה המקצועית אוקטטה). בגלל שאחרת הכתובת שתיתן לא תהיה באותו הסאבנט של הרשת שלך (במקרה של ראוטר ביתי).
 10. אם הקיבוע שאתה עושה הוא דרך הווינדוס כדבריך, אז אתה מקבע את הכתובת בהגדרות של כרטיס הרשת של המחשב. חשוב להבין שהכתובת משוייכת לכרטיס הרשת ולא למחשב. בשרתים למשל, יש בד"כ יותר מכרטיס רשת אחד. לכל כרטיס רשת יש כתובת MAC משלו וכתובת אייפי משלו. אתה יכול לנסות גם לחבר לפטופ לאותה רשת גם בצורה קווית וגם אלחוטית ולהריץ ipconfig. אתה תקבל 2 פלטים שונים (של שני כרטיסי הרשת) שבכל אחד מהם יש כתובת MAC וכתובת אייפי נפרדת. ולגבי הטווח שהראוטר מחלק, בכל שרת DHCP (במקרה הזה מדובר על הראוטר) יש הגדרה של איזה טווח כתובת הוא יחלק. למשל אצלי בטיפילינק C7 הטווח שמוגדר כברירת מחדל הוא 192.168.1.100-192.168.1.249. אם אתה תקבע ידנית בכרטיס הרשת כתובת שנמצאת בטווח הזה, יכול להיות שהראוטר יחלק אותה לצרכן נוסף ברשת (כי הוא לא יודע שאתה כבר תפסת אותה בצורה ידנית) ואז תהיה לך התנגשות כתובות. אז דווקא לקבע את הכתובת שקיבלת מהראוטר לפני שקיבעת זה לא רעיון טוב. תבדוק בהגדרות של הראוטר אילו טווח כתובות הוא מחלק ותקבע לכתובת שנמצאת מחוץ לטווח הזה.
 11. קודם כל, לא מומלץ לפתוח DMZ. ככל שיש יותר פורטים פתוחים כלפי הרשת הפנימית ככה יש סיכון אבטחתי גדול יותר. פורט זה לא משהו שפותחים כל יום, עדיף לא להתעצל ולפתוח רק את הפורט הרצוי. לא סתם קיים פיירוול והפורטים לא פתוחים כברירת מחדל. ולגבי האייפי הפנימי, לדעתי עדיף להגדיר דרך הראוטר בשביל שכל הקיבוע של הכתובות יהיה מרוכז במקום אחד. אם בכל זאת מקבעים דרך כרטיס הרשת, אז כמו שאמרו לא לקבע לכתובת שנמצאת בטווח הכתובות שהראוטר מחלק בשביל שלא תהיה התנגשות כתובות.
 12. מי הספק שלך? אני עם 200 מגה הוט+הוטנט ובהורדות מטראקר פרטי מגיע בד"כ לאזור ה-15 מגה היו גם כמה פעמים שהגעתי ליותר
 13. אפשר לשתף גם מווינדוס HOME. אני משתף תיקיות סרטים וסדרות מ WIN 10 Home וצופה ככה דרך סטרימר.
 14. אתה הגדרת בהגדרות מדפסת במחשב את כתובת האייפי שלה וזה אומר שאם בעתיד כתובת האייפי שלה תשתנה (יכול לקרות למשל אם היא תהיה מנותקת מהרשת למשך מס' שעות, למשל כתוצאה מהפסקת חשמל) המחשב יראה לך אותה כלא מקוונת ולא תוכל להדפיס. לא חובה לקבע כי בד"כ הכתובת לא משתנה לעיתים קרובות וגם אם כן אתה כבר יודע איך לשנות את זה במהירות דרך לוח הבקרה, אבל לטובת נוחות לטווח הרחוק זה מומלץ. אם בכל זאת אתה מעוניין לקבע, תרשום פה איזה ראוטר יש לך וננסה להדריך אותך.
 15. אל תשכח לקבע את כתובת האייפי במידה ולא ביצעת זאת עדיין. אם ניתן, עדיף לקבע דרך הראוטר ולא ידנית מההגדרות של המדפסת.
 16. כמו שאמרו אם יש שקעים של בזק זה אומר שיש תעלות בקירות שאפשר להשחיל שם כבלי רשת במקום כבלי הטלפון. תתחיל מלנסות את זה, זה יתן לך את התוצאה הכי יציבה ומהירה שיש. במיוחד בהתחשב בעובדה שיש לך ממ"ד.
 17. לא הייתי אומר ש-100 מגה של בזק יותר מהיר מ-500 של הוט אבל הוא צודק חלקית כי המהירות שתקבל בהוט תלויה גם בעומס שיש על התשתית מצד השכנים שלך. בבזק לעומת זאת זה לא ככה ולכל לקוח יש את רוחב הפס שלו.
 18. חבל על הזמן היום 4 ג'יגה ראם זה מעט מאוד. גם אם באמת יש אצלה תקלה עדיין גם במצב תקין עם 4 ג'יגה ראם לא בעיה להגיע לניצולת מלאה ומומלץ מאוד לשדרג לפחות ל-8 ג'יגה ראם גם אם הכל תקין. בנוסף, יש במחשב דיסק מכני 5400 סל"ד שזה באמת דבר מחריד ורצוי מאוד להחליף ל-SSD (המחירים היום מאוד זולים). אחרי שני השידרוגים האלו את לא תאמיני שזה אותו המחשב. את יכולה בינתיים לנסות לגלוש בדפדפנים אחרים שפחות זוללים זיכרון מכרום.
 19. אינטל אמנם נוהגת להוציא צ'יפסט חדש בכל דור אבל ב-10 שנים האחרונות היא משנה את התושבת כל שני דורות ואפשר להרכיב גם את הדור החדש יותר שיצא בעזרת עדכון ביוס. למשל אפשר לעדכן ביוס ללוח אם שהגיע עם דור 2 ולהרכיב לו מעבד דור 3.
 20. @אנדי כמו שרשמתי, תנסה להוסיף לפי כתובת אייפי. תבחר את האופציה המסומנת בתמונה.
 21. @אנדי זה אומר שהוא מזהה את ההתקן כסורק בלבד ולא כמדפסת. תנסה להוסיף את המדפסת מחדש ע"י לחיצה למעלה על הוסף מדפסת > המדפסת הרצויה לא רשומה > ואז תוסיף אותה דרך כתובת אייפי.
 22. תנסה להגדיר את יציאת המדפסת ככתובת אייפי: קליק ימני על המדפסת בלוח הבקרה > מאפייני מדפסת > יציאות > הוספת יציאה > Standard TCP/IP Port > מפה תקליד את האייפי של המדפסת ותסיים את האשף. במידה ועובד, אל תשכח לקבע את האייפי של המדפסת במידה ולא מקובע.
 23. אם בחיבור קווי אתה מקבל מהירות תקינה (גם אם לא ב100%, זה עדיין הרבה יותר ממה שרשמת שאתה מקבל באלחוטי) אז אין שום קשר לקופסא שבחוץ והם סתם ביזבזו את זמנם. הבעיה היא נטו בתוך הבית ויכולה לנבוע מבעיה בראוטר, בהתקני הקצה (מחשבים/טלפונים וכו') או שנוצר עומס חריג של שידור אלחוטי בסביבה שלך (מרשתות של שכנים למשל). בגלל שרשמת שזה התחיל בבת אחת בכל ההתקנים אז לא סביר שהבעיה בהם. תנסה לשחק עם הערוצים של האלחוטי (אתה יכול להיעזר באפליקציות שעוזרות למצוא את הערוצים הכי פנויים) בשביל לראות אם זה משפר את הבעיה. בכללי ההוטבוקסים ידועים כראוטרים ממש גרועים באלחוטי. אם אחרי משחק עם הערוצים אתה לא מצליח לפתור את הבעיה הייתי ממליץ לך להפוך את ההוטבוקס למודם בלבד ולקנות ראוטר פרטי, זה מה שהרבה מבעלי ההוטבוקסים עושים. אני רכשתי TP-Link C7 ומרוצה מאוד, הוויפי יותר מהיר ויציב, כולל גם תדר 5GHz והראוטר כולל גם כמה אפשרויות מתקדמות שהיו חסרות לי בהוטבוקס. תעדכן בהתפתחויות.
 24. יצא לך או להם לבדוק את המהירות בחיבור קווי לראוטר?
×
 • צור חדש...

בראש החדשות:

חדש באתר