לשכוח ממס הרכישה: בשורה גדולה לחובבי הסמארטפונים (עודכן)

עדכון 2: הצו של שר האוצר עתיד להיכנס לתוקפו כבר בשעות הקרובות, כאשר מספר חברות הודיעו כי יגלגלו את ההנחות המשמעותיות לקונים החל ממחר – וכך ניתן להכריז כי מתחיל כאן מעין עידן חדש בשוק הגאדג'טים המקומי, כשכל הסמארטפונים אמורים להפוך לזולים יותר, וההפרשים בין מכשירים מובילים למכשירי ביניים עשויים להפוך לקטנים וצנועים יותר. הידד!

עדכון: כפי שהובטח, שר האוצר הכריז כי חתם על צו המבטל את מס הרכישה עבור ומוצרי הנעלה. משמעות המהלך היא הפסד הכנסות צפוי ממסים של כחצי מיליארד שקלים בשנה למדינה (ורווח עבור הצרכנים), ועדכון המדיניות עתיד להתחיל באופן רשמי בתוך כמה ימים או כמה שבועות, עם כניסתו של הצו החדש לרשומות.

הכתבה המקורית: משרד האוצר מכריז על הטבות מס חדשות שיוכלו להוזיל באופן מורגש את מחירי המכשירים החכמים ופרטי הלבוש הנרכשים ברשת

כל מי ששקל רכישה של בחנות מקוונת מחוץ לגבולות המדינה כבר מכיר, סביר להניח, את הפטור מתשלומים מוספים שקיים עבור כל סכום שנמוך מ-75 דולר – ובמקביל את הפוטנציאל לתשלום גבוה בעשרות אחוזים שקיים עבור כל קנייה בסכום שחורג מתקרה זו. כעת החוקים האלו משתנים שוב – באופן שעשוי לחסוך לכם ולכולנו מאות שקלים, ואמור לדרבן עוד יותר את מגמת הרכישות ברשת.

שר האוצר משה כחלון הכריז על ביטולו הרשמי של אחד משני המרכיבים מתוך אותו תשלום נוסף שחל על הצרכנים הישראלית בעת רכישת מגוון רחב של מוצרים מחו"ל בסכום העולה על הרף הפטור ממס שלל 75 דולר – מס הרכישה, שהיווה עד עתה 15 אחוזים מתוך 32 אחוזים של תשלום מוסף שחל על סמארטפונים, לא ייגבה עוד בקרוב, ובכך יותיר רק את תשלום המע"מ העומד על 17 אחוזים נכון להיום כתוספת לקניות בסכום של יותר מ-75 דולר. לשם הדוגמה, אם עד כה רכישה של מחנות מקוונת בחו"ל בשווי של 300 דולר הייתה אמורה להיות מתורגמת לסכום כללי של כ-396 דולר בתוספת מע"מ ומס הרכישה, כעת עלות זו תעמוד על 351 דולר בלבד בתוספת של מע"מ – חסכון של כ-45 דולר במקרה הזה, או כ-170 שקלים.

חסכון פוטנציאלי של מאות שקלים שיקל במעט על בני מעמד הביניים

הפטור ממס הרכישה יחול על מכשירים חכמים שנרכשים מחוץ לגבולות המדינה, וכמו כן על פריטי הנעלה (שם הוא עומד של 12 אחוזים), שמהווים גם הם קטגוריה פופולרית מאוד שבה ניתן היה להגיע לחסכון משמעותי עוד קודם בעת רכישה בחו"ל בהשוואה לרכישה בחנויות בארץ – כאשר באופן תיאורטי ביטול מסי הרכישה אמור להשפיע לחיוב הן על המחירים בעת רכישה עצמית מחו"ל, והן על המחירים בשוק המקומי, שכן גם על היבואנים השונים חלים מסים דומים לאלו של הצרכן הפרטי.

התוכנית החדשה של כחלון לא אמורה להשפיע על מחירם של , מחשבים ורכיבי חומרה משום שאלו נהנו גם קודם מהיעדרו של מס רכישה, וחויבו בתשלום של מע"מ בלבד בעת כל רכישה של יותר מ-75 דולר, כך שהסטטוס לא משתנה.

גם הנעליים הבאות שלכם עשויות להפוך לזולות בכעשרה אחוזים לעומת מחירן הנוכחי

תוכניתו הכלכלית החדשה של שר האוצר, שביטול מסי הרכישה מהווה רק חלק ממנה, זקוקה לאישור של הממשלה על מנת להתגשם במלואה, כך שעדיין לא ממש ברור מתי נזכה להוזלה המיוחלת ברכישותינו ברשת, והאם לא יהיה כאן שינוי של הרגע האחרון – אם כי ההצהרה העדכנית של כחלון היא שביטול מס הרכישה אינה מהווה חלק אשר דורש אישור מגורמים נוספים, ועל כן יישומה ייחתם בשעות או בימים הקרובים לכאורה, כך שיש סיבה טובה לאופטימיות בעניין. נמשיך לעקוב ולספק לכם עדכונים.

המהלך החדש רק יחזק את טרנד הרכישות בחו"ל, או דווקא יעניק לשוק המקומי הזדמנות לספק תחרות משמעותית יותר למחירים שבמזרח הרחוק? נחיה ונראה

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר