בתקציב של מיליארד דולר: החלו הצילומים לארבעת סרטי ההמשך של אוואטר

אחד ממיזמי הקולנוע היקרים והשאפתניים ביותר מאז ומעולם יצאו רשמית לדרך, מצויידים בתקציב שלפי השמועות לא היה מבייש מדינה קטנה

דיווח חדש ברשת מספר כי הבמאי ג'יימס קמרון החל את משימת חייו: ליצור ארבעה סרטי המשך עבור אוואטר (Avatar) – הלהיט הקולנועי הגדול ביותר מאז ומעולם עם הכנסות של מעל ל-2.7 מיליארד דולר ברחבי העולם, וזה שגרם לנו להאמין, לפחות לכמה שנים, בטכנולוגיית ה-3D הסטריאוסקופי.

בדומה לפרוייקטים גרנדיוזיים אחרים, גם כאן מתוכנן מקצה צילומים אחד ארוך עבור כל ארבעת הכותרים העתידיים, בכדי לחסוך בעלויות ולוודא כי כל השחקנים זמינים באותו זמן ובאותו מקום – אם כי זה לא מונע מתקציב ההפקה המשוער לעמוד על סכום שיא דמיוני משהו של כמיליארד דולר, שעולם על תקציב הפקה של כ-700 מיליון דולר שהוקצה לפיטר ג'קסון על ידי אולפני האחים וורנר בכדי ליצור את שלושת סרטי 'ההוביט' בצילום משותף אחד.

ג'יימס קמרון – שיהיה בהצלחה

מדובר בהימור עבור אולפני פוקס, ללא ספק – אך בהתחשב בהצלחה העצומה של הסרט הראשון (ושל פרוייקטים אחרים מבית קמרון, כמו טיטאניק) כנראה שמדובר כאן בהצעה שכמעט כל סטודיו גדול בהוליווד היה לוקח על עצמו. השאלה הגדולה היא האם אכן יש כאן מספיק 'בשר' עבור ארבעה שלמים חדשים שיושקו בהפרשי זמנים קצרים יחסית, מבלי ליצור תחושת עייפות ומיאוס אצל הצופים בסופו של דבר – וזה משהו שנשמע לנו מאתגר לא פחות מההפקה עצמה.

גם אם אתם מתרגשים מהחדשות על תחילתו הרשמית של הפרוייקט, כדאי לזכור שיעבור עוד הרבה זמן עד שנזכה לראות את פירותיו: הפרק השני של אוואטר מתוכנן להשקה רק אי שם בדצמבר 2020, עם פרק שלישי אחריו בשנת 2021 – ושני פרקי הסיום ב-2024 וב-2025 בהתאמה. האם בעוד שמונה שנים הסדרה הזו תוכרז כסדרה המצליחה ביותר בתולדות הוליווד, או בתור כשלון גדול? מוזמנים להתחיל את הספקולציות והנבואות כבר מעכשיו.

אין לנו מושג כמה מהסרטים יהיו הקדמה לאירועי אוואטר המקורי וכמה יעסקו במה שקרה אחריו – אך ניתן לומר בוודאות כבר עכשיו שהתוצאה תהיה מעניינת ומרשימה ויזואלית

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
radar
משתמש

אחד הסרטים המפגרים ביותר שראיתי בחיים.

wddr444
משתמש

4 סרטים מצויירים ב- מיליארד דולר
ואף אחד לא שואל מתי שוק המניות יתמוטט ?
כסף היום לא שווה את מכונת הדפוס שמודפס עליו

דרך הגב כל אולמי הקולנוע מוחקים בארה"ב את טכנולוגיית ה-3D
אז איפה זה יוסרט ?
הטלווזיות בעולם אין בהם 3D
אז איפה זה יראה ?

none77
משתמש

אין בכלל התייחסות ל3D.

 

wddr444
משתמש

בטכנולוגיית ה-3D הסטריאוסקופי.

none77
משתמש

רשום שהסרט הראשון גרם לנו להאמין ב3D.

לא ראיתי שיש התייחסות בין הסרטים החדשים ו3D.

מן הסתם סביר שהם יהיו גם וגם.

 

wpDiscuz