Sunbeam מציעה: עשו זאת בעצמכם

ניתוח התוצאות וסיכום

מתוצאות הבדיקה ניתן לראות בברור שטמפרטורת כרטיס המסך במארז ה-Acrylic Cube נמוכה משמעותית מזו ב-P150 בהפרש של בין 9 ל-11 מעלות וזאת בזכות המאוורר המזרים אוויר קר ישירות אל הכרטיס המסך. מנגד, טמפרטורת הכונן הקשיח גבוהה בכ-6 עד 8 מעלות מאשר ב-P150, המצויד במאווררים בחלקו הקדמי המקררים את הכוננים. על כל פנים מומלץ להתקין את הכונן הקשיח במגירה בעלת מאווררים, על מנת לקרר אותו כיאות ולהפחית את הסיכוי שהוא יקרוס כתוצאה מהחום. מכיוון שבחלקו התחתון של המארז אין אפשרות למתקן מאוורר, כדאי לשלב את המגירה באחד משני המקומות של הכוננים האופטיים.
גם טמפרטורת המעבד הייתה יכולה להיות נמוכה יותר, לו כרטיס המסך היה מעט קצר יותר והיה מאפשר לאוויר הקר הנכנס מצד אחד של המארז לזרום בחופשיות לכיוון צלעות הקירור של המעבד. כמו כן, המחיצה שיוצר כרטיס המסך בתוך המארז בהחלט משפיעה על טמפרטורת כלל הרכיבים.

מעבר לכך, ביצענו בדיקת טמפרטורה נוספת בשני צדדיו ובמרכזו של המארז. כאשר המחשב היה במנוחה היה הפרש של 2 מעלות בין שני צדיו, הפרש אשר עלה ל-4 מעלות כאשר המחשב היה תחת עומס. כמו כן, ניתן היה לחוש בקלות בהפרש טמפרטורות מובהק בין החום בחלקו העליון של המארז (באזור המעבד) לבין חלקו התחתון, מעבר למחיצה שנוצרת על ידי כרטיס המסך.

אמנם המארז מכיל שני מאווררים בגודל 120 מ"מ, אך הם שקטים להפליא וכמעט שלא ניתן לשמוע אותם, כך שאין שום מניעה להשאיר את המחשב דולק בלילה בחדר השינה.

סיכום

מארז ה-UFO Acrylic Cube של Sunbeam אמנם אינו חלוץ בתחומו אך הוא מושך לכיוון, ואנו בהחלט היינו רוצים לראות יותר מוצרים מסוגו בשוק המארזים בכלל והמודינג בפרט.
המארז מתאים בעיקר למודרים מתחילים שאוהבים לבנות וליצור בעצמם, אך אין להם את הכלים והאמצעים לבנות מארז מסוג זה מאפס.
עצם העובדה שהמשתמש נדרש להרכיב את המארז בכוחות עצמו ולהפעיל קצת את הראש וההיגיון במקומות שההוראות מעורפלות, מעניקה תחושה של סיפוק מההצלחה להתגבר על המכשולים ומהעובדה שהוא הצליח להרכיב את המארז לבד. מנגד, אנשים שלא ניחנו בחוש טכני מפותח וסבלנות רבה להרכבה עצמית, בוודאי ימצאו את התהליך מעצבן ומיותר לחלוטין.

באשר לעניין מראהו החיצוני של המארז, הרי שמדובר בעניין סובייקטיבי; בעינינו מראהו הכללי אינו מרשים במיוחד, אך ייתכן שאחרים ימצאו את המארז מושך ומעניין. בשורה התחתונה, המארז נראה כקוביה שקופה אשר למעט תכונת השקיפות, אינה מציעה חידושים עיצוביים או רעיונות חדשים בתחום, אם כי יש לציין לטובה את העובדה שלוח האם נגיש כאשר פותחים את המכסה העליון, דבר שמקל מאוד על תחזוקת המחשב (ניקיון אבק, הוספת כרטיסים וכו\'). נפחו של המארז זהה כמעט לחלוטין לנפחו של מארז Mid-ATX סטנדרטי (כ-33.6 ליטר), אך בסיסו רחב יותר ותופס שטח רב יותר על שולחן העבודה, על חשבון גובהו הנמוך. בשל כך, ייתכן שהמארז יקרוץ גם לגיימרים המעוניינים במארז לא שגרתי מאידך אך נוח לנשיאה מחד, על מנת שילווה אותם למסיבות הרשת.
אנו סבורים שלו הושקעה מעט יותר מחשבה בתכנון המארז, היינו יכולים לקבל מוצר איכותי ומושך הרבה יותר, אשר אינו סובל מכל הבעיות אשר הצגנו, בעיות הפוגמות בצורתו הבסיסית בעקבות תכנון לקוי.

לסיכום נציין גם את מחירו הנמוך יחסית של המארז, כ-350 ש"ח – מחיר זה הוא בהחלט אטרקטיבי אפילו למודרים המקצועיים, אשר ימצאו לנכון לבצע שינויים פיזיים במארז, מאשר לרכוש את חומרי הגלם ולעבד אותם באופן עצמאי.

1
2
3
4
5
6
7
8

שיתוף

הגב

wpDiscuz