מעבר לפינה: תערוכת הטכנולוגיה הגדולה בעולם חוזרת ללאס וגאס

CESכל הפרטים המעניינים על תערוכת הטכנולוגיה הגדולה ביותר של השנה, שחוזרת לעיר החטאים אחרי הפסקת-קורונה בשנה שעברה

מאחר ובינואר האחרון היינו עדיין עמוק בתוך מגיפת הקורונה, תערוכת CES 2021 עזבה את עיר האורות בנבדה והפכה לאירוע וירטואלי לחלוטין. הפעם, בינואר 2022, אלא אם יקרה משהו קיצוני ויוצא דופן – אנו חוזרים ללאס וגאס לאירוע הטכנולוגיה הגדול של השנה. כמו תמיד, אנו מצפים לראות מגוון מוצרים חדשים וטכנולוגיות מגניבות.

אומנם הצפי הוא שתערוכת CES 2022 לא תהיה גדולה וצפופה כמו בשנים קודמות, שכן אנשים עדיין חוששים מהשפעות הקורונה, מה גם שהכניסה לתערוכה אפשרית עבור מחוסנים בלבד – אך עדיין מארגני האירוע צופים שקהל לא מבוטל יחזור לתערוכה. ובעצם – אולי פחות צפיפות היא דווקא יתרון עבור מי שכן מגיע.

מתי?

תערוכת CES 2022 תתקיים כרגיל בשבוע הראשון של ינואר 2022, כאשר התערוכה עצמה תהיה פתוחה מה-5 ועד ה-8 בינואר, וכרגיל יומיים לפני הפתיחה יתקיימו ב-3-4 בינואר "ימי מדיה" – שבהן החברות המובילות ישיקו את מסיבות העיתונאים שלהן, עם כל ההכרזות הגדולות והמרעישות.

מי?

מי לא.
כמו בכל שנה, ניתן למצוא בתערוכה גם את חברות הטכנולוגיה הגדולות ביותר כמו גוגל, אמזון, פייסבוק, אינטל, AMD, NVIDIA, סמסונג, LG, סוני ואחרות, כמו גם חברות קטנות יותר ואפילו סטארטאפים בתחילת דרכם – אלו בדרך כלל לא לוקחים דוכני ענק כמובן אלא מחזיקים בדוכנים קטנים וממוקמים באיזורים מרוכזים בתערוכה שמחולקים לפי נושאים.

מה?

מה לא.
תחום הרכב החכם צפוי להיות השנה גדול מתמיד, עם תצוגה של החברות הגדולות ביותר וביניהן יונדאי, טויוטה, ג'נרל מוטורס ועוד. אחרי שבתערוכה הקודמת ראינו במו עינינו את המונית המעופפת (!) של יונדאי – אנחנו כבר לא יכולים לחכות להתפתחויות החדשות בתחום.
טלוויזיות וטלפונים – בתחום הזה אנו רואים בדרך כלל בעיקר טכנולוגיות חדשות וקונספטים, ופחות הכרזות על מוצרים חדשים, אותם החברות השונות שומרות לתערוכת MWC בברצלונה. עדיין, אנו צופים שיוצגו לא מעט מסכים מתקפלים/נגללים מכל הגדלים והסוגים, עם שיפורים נוספים ביכולות ובזמינות של מסכי מיני ומיקרו LED שהולכים ונכנסים לתודעה בשנים האחרונות.
תחום המזון יקבל השנה מתחם משלו, כשהדיבור העיקרי הוא בתחום תחליפי הבשר – החל מתחליפים מהצומח ועד בשר מתורבת במעבדה.
בחיבור ישיר למזון, גם הבריאות היא קטגוריה קבועה בתערוכת CES, והשנה מעבר לטכנולוגיות הקבועות בתחום הכושר והרפואה הסטנדרטית, כמובן שהשנה אנו צופים גם התפוצצות של מציגים בנושא החביב על כולנו – קורונה.
בית חכם, במיוחד לאור תקופת הקורונה שהשאירה את כולנו בבית, הוא תחום שתמיד בלט בתערוכה והשנה צפוי לבלוט במיוחד.
ולסיום, בפעם הראשונה בתערוכת CES – טכנולוגית חלל תהיה הקטגוריה החדשה והמגניבה שתיפתח השנה, ותציג חידושים בתחום חקר החלל.

כל מה שנותר לנו הוא לחכות ולצפות, ולקוות ששום אירוע קיצוני כמו סגירת השמיים לא יפגע פתאום בתוכניות.