כרטיסי GeForce RTX פורצים את גבולות הביצועים של המחשבים הניידים

מחשב נייד שעוצמתי יותר ממחשב נייח גדול מימדים עם כרטיס מסך מדגם GTX 1080? החל מסוף החודש זו כבר לא תהיה פנטזיה אלא מציאות

לצד ה-RTX 2060 למחשבים נייחים ובשורת התמיכה המשמחת ב-Adaptive Sync, חברת מביאה לנו גם בשורת דור יכולות וביצועים חדש למחשבים הניידים – דגמי ה-Turing החדשניים מגיעים לתחום, עם חומרה זהה לגמרי לזו של הגרסאות השולחניות ממש כפי שראינו בדור ה-.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הדגמים שהושקו הם ה- RTX 2080, RTX 2070 ו- 2060, כאשר צמד הבכירים יהיו זמינים כבר מההתחלה הן בגרסאות "סטנדרטיות" במעטפת הספק של מעל 100 וואט והן בגרסאות Max-Q אולטרה-חסכוניות במעטפת הספק של כ-80 וואט בלבד – וכל הדגמים יכילו ליבות זהות לגרסאות השולחניות כאמור, כאשר ההבדל יבוא לידי ביטוי רק בתדרי העבודה המעשיים והמירביים אליהם הם יכולים להגיע.

ה-RTX 2080 בגרסתו הניידת יציע את אותן 2,944 יחידות CUDA פעילות, לצד יחידות טנזור ויחידות RT לעקיבת קרניים, עם תדר טורבו מירבי של 1,590MHz שאמור לספק כ-88 אחוזים מהביצועים המירביים של גרסת ה-Founder's Edition השולחנית, אם כי הנסיון מעיד שהפוטנציאל בפועל ייגזר באופן ניכר גם מהמערכת שבה ישולב, עם מגבלות סילוק החום, מגבלות המימדים ומגבלות הרעש עליהן יחליטו היצרניות. דגם ה-RTX 2080 Max-Q יגיע לתדר טורבו מירבי צנוע של 1,095MHz ואמור להגיע רק לכ-60 אחוזים מביצועי הדגם הנייח – אם כי יעשה זאת במסגרת ניידי גיימינג שיהיו דקים וקלים יותר מכל מה שראינו בעידן ה-GTX 1080 Max-Q, ועם חיי אשר יגיעו לכאורה עד שמונה שעות.

חומרת מלאה – בצריכת הספק נמוכה משמעותית, עד כדי שליש בלבד מהמקור השולחני

ב- מצהירים כי ניידי הגיימינג של הדור החדש אשר יכילו את ה-RTX 2080 יוכלו להציע עדיפים על פני אלו של כל מחשב שולחני המבוסס על כרטיס מסך מדגם GTX 1080, ומה שעשוי להיות מרשים אפילו יותר זו הצהרה על כך שדגם ה-RTX 2060 הנייד "העממי" (הכל יחסי) יספק עוצמה דומה או גבוהה יותר מזו של כל מחשב שולחני המשלב בתוכו GTX 1070 – ובאופן טבעי דגמי ה-RTX 2070 למובייל נמצאים היכנשהו באמצע הדרך, כנראה ברמה דומה לזו של ה- GTX 1070 Ti.

ממשיכה לשדרג את ההיצע שלה בזמן ש- קופאת על השמרים – ונראה כי היצרניות מאמצות את הטכנולוגיה בהמוניהן בתור ברירת מחדל

מעל 40 מחשבים ניידים שונים עם כרטיסי Turing בתוכם עתידים להיות מוצגים בתערוכת CES 2019 שנפתחת רשמית מחר, כאשר נראה כי אסוס מובילה את המהלך כולו עם לא פחות משבעה דגמים שונים וגם אייסר, , MSI, , דל, ואחרות מצטרפות לחגיגה. הזמינות בחנויות – החל מתחילת החודש הנוכחי. קונים? בואו לספר לנו בתגובות!