כונן USB, הדור הבא: Sandisk חושפת דגם בנפח 4 טרה-בייט • HWzone
CES 2019מחשביםאחסוןכתבות נבחרות

כונן USB, הדור הבא: Sandisk חושפת דגם בנפח 4 טרה-בייט

נכון, כונני חיצוניים עם נפחים של עד 2 טרה-בייט הם קומפקטיים מאוד – אך מסתבר שניתן למצוא תצורות זעירות אפילו יותר להעברת אינפורמציה ממקום למקום, ובנפחים מרשימים במיוחד

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כונני אחסון ניידים מבוססי מחבר USB אינם פופולריים כפי שהיו בעבר, כיום בעידן הסמארטפונים וזמינות האחסון המקוון בענן בכל פלטפורמה ובמרחק מספר נגיעות בלבד – אך בהיותם מבוססים על אותם שבבי הבזק שניתן למצוא גם בכונני ה- הפנימיים נראה שהתחום מוסיף להתפתח לכיוונים מעניינים ויעילים מאוד, במצב בו נדרש לאחסן ולהעביר הרבה מאוד מידע בזריזות ממקום למקום.

Western Digital, שהפכה לבעלים של "ממציאת" התחום המקורית Sandisk, הציגה אב-טיפוס חדש אשר מתיימר לשבור את שיאי צפיפות המידע המוכרים לנו מעולם ה- – עם נפח של 4 טרה-בייט במוצר צנוע מימדים שיכול להיכנס בקלות לכל כיס ואף ללכת לאיבוד בתוך התיק, כשנתיים אחרי שהמתחרה קינגסטון הציגה כונן בנפח שיא של 2 טרה-בייט. מישהו אמר חוק מור ולא קיבל?

עיצוב עתידני – ונפח שובר שיאים

כונן ה- הטרי מבוסס על מחבר Type-C מודרני וגדול יותר מרוב כונני ה- ההמוניים הנמכרים כיום בחנויות, באופן טבעי, כאשר נראה כי המחבר הפיזי המוקטן והמשקל המוגדל של המוצר הכריחו את לשנות גישה ולספק כבל קטן שמגולגל בגוף הדגם, בכדי להימנע מהפעלת לחץ ישיר על המחבר שבגוף המחשב הנייד או הנייח.

הכבל המתחבא בתוך גוף הכונן – האם המוצר עדיין נחשב כונן USB, או שזה כבר כונן חיצוני?

יש מי שיראו במוצר המעניין כונן חיצוני בעיצוב מיוחד מעט יותר מהרגיל ולא כונן "אמיתי", אך זה לא ממש משנה את ההישג הטכנולוגי שמתחת לפני השטח – לדחוס 4 טרה-בייט שלמים אל תוך תצורה קומפקטית שכזו זה בהחלט לא מובן מאליו, גם בעידן שבבי ה- החדשניים שככל הנראה מהווים את הבסיס גם כאן.

כיום יש כונני זריזים וקומפקטיים במיוחד – אך נפח של 4 טרה-בייט עדיין בולט בשטח בקטגוריה ללא קושי

ההערכה היא כי שבבי ה-BiCS מהדור החדש, עם מבנה 96 שכבות בתצורת QLC ונפח אפקטיבי של 1.33 טרה-ביט בכל שכבה, הם אלו ששימשו את Western Digital ואת Sandisk – כאשר גם במקרה זה נדרש ככל הנראה שילוב זוג מארזי (אחד מכל צד של המעגל המודפס שבפנים?) בכדי להגיע לנתון הכולל בהצלחה.

כך נראה כונן ה- שהחזיק בשיא עד עתה – נפח של 2 טרה-בייט, מבית קינגסטון

לא ידוע לנו מתי כונן USB זה יוצע למכירה רשמית, מה יהיו ביצועיו ובעיקר מה יהיה מחירו של התענוג הטכנולוגי הזה – אבל נקווה שקיומו ידרבן יצירת יותר כונני בנפח 4 טרה-בייט בשוק, הן בתצורה פנימית והן בתצורה חיצונית ניידת "קלאסית".


תגיות

5 תגובות

 1. מה זה השטויות האלו? קיים בשוק מזמן דיסק און קי עם אפילו 8 טרה….
  וכן , הם יותר מקטנים מהמוצג כאן בכתבה……..

 2. ציטוט של אורח שלמה

  מה זה השטויות האלו? קיים בשוק מזמן דיסק און קי עם אפילו 8 טרה…. וכן , הם יותר מקטנים מהמוצג כאן בכתבה……..

  לא יודע איך לספר לך את זה… אבל יש משהו שאתה חייב לדעת על אותם כונני דיסק און קי שרשום עליהם "8TB" בעלי אקספרס…

 3. מאכזב משהו..
  לשים 4 טרה על קרעי כבל?
  אם יהיה קרע קטן בכבל מה יהיה?
  פחות עמיד מדיסק און קי רגיל.. לא השתכנעתי לרכוש

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close