אינטל ב-CES 2019: הכירו מקרוב את דור ה-Ice Lake – ייצור ב-10 ננומטרים להמונים

ענקית השבבים נתנה לנו הצצה קטנה לעולם 10 הננומטרים האישי שלה בתערוכת הטכנולוגיה הגדולה ביותר – הכירו את הדור הבא של מעבדי ניידים

כיום עולם המחשבים הניידים הקלים נהנה משלל מעבדי הבוססים על ארכיטקטורת Coffee-lake של . כמו i5 8250U ו- 8550U הפכו בשנה האחרונה לרבי מכר בקרב אלו שזקוקים לביצועים מעולים במעטפת חום נמוכה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אמנם, הליך היצור המיושן של 14 ננומטרים עוצר את מלהפוך את מרובעי הליבות הללו למפלצות קטנות של ממש. ענקית השבבים מצפה לעשות זאת עם הליך היצור החדש של 10 ננומטרים עליו שוקדים כבר זמן רב במפעלם בדרום.

כבר ראינו הצצה להליך יצור זה עם מעבד 10 ננומטר ראשון, אך זה היה מבוסס על ארכיטקטורה קיימת. רוצה לחדש לחלוטין את עולם המחשבים הניידים שלה עם סדרת ה-Ice-Lake-U שתהיה הראשונה מסוגה ובעלת חדשה.

מיום הארכיטקטורה – מקור: anandtech.com

בין היתר, ישנה ההזדמנות גם חדש את הליבה הגרפית המובנית במעבד לאחת חזקה משמעותית שתוכל להתמודד עם שידור של תוכן בקלות ועם בסיסי.

מעבדי Ice-lake-U החדשים יכללו גם הם 4 ליבות עיבוד עם טכנולוגיית ה-HyperThreading ויהיו בנויים על ארכיטקטורת האב Sunny Cove אותה הציגה ביום הארכיטקטורה שערכה לפני כחודש.

מעטפת החום נשארת 15W בלבד, ותדרי הפעולה טרם נקבעו אך אנו חושבים שכאלה מעל ל-4Ghz בעבודה השוטפת אינם בגדר דמיון. יתכן ונראה ניידים בעלי יכולות דומות למעבדים שולחניים שהכרו בשנים האחרונות דוגמת 6700K למשל.

חיבוריות מהירה של 3 דרך Type-C ואינטרנט מהיר במיוחד בתקן תהיה אפויה כחלק מהפלטפורמה הזאת