אינטל ב-CES 2019: הכירו מקרוב את דור ה-Ice Lake – ייצור ב-10 ננומטרים להמונים

ענקית השבבים נתנה לנו הצצה קטנה לעולם 10 הננומטרים האישי שלה בתערוכת הטכנולוגיה הגדולה ביותר – הכירו את הדור הבא של מעבדי ניידים

כיום עולם המחשבים הניידים הקלים נהנה משלל מעבדי הבוססים על ארכיטקטורת Coffee-lake של . כמו i5 8250U ו- 8550U הפכו בשנה האחרונה לרבי מכר בקרב אלו שזקוקים לביצועים מעולים במעטפת חום נמוכה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אמנם, הליך היצור המיושן של 14 ננומטרים עוצר את מלהפוך את מרובעי הליבות הללו למפלצות קטנות של ממש. ענקית השבבים מצפה לעשות זאת עם הליך היצור החדש של 10 ננומטרים עליו שוקדים כבר זמן רב במפעלם בדרום.

כבר ראינו הצצה להליך יצור זה עם מעבד 10 ננומטר ראשון, אך זה היה מבוסס על ארכיטקטורה קיימת. רוצה לחדש לחלוטין את עולם המחשבים הניידים שלה עם סדרת ה-Ice-Lake-U שתהיה הראשונה מסוגה ובעלת חדשה.

מיום הארכיטקטורה – מקור: anandtech.com

בין היתר, ישנה ההזדמנות גם חדש את הליבה הגרפית המובנית במעבד לאחת חזקה משמעותית שתוכל להתמודד עם שידור של תוכן בקלות ועם בסיסי.


מעבדי Ice-lake-U החדשים יכללו גם הם 4 ליבות עיבוד עם טכנולוגיית ה-HyperThreading ויהיו בנויים על ארכיטקטורת האב Sunny Cove אותה הציגה ביום הארכיטקטורה שערכה לפני כחודש.

מעטפת החום נשארת 15W בלבד, ותדרי הפעולה טרם נקבעו אך אנו חושבים שכאלה מעל ל-4Ghz בעבודה השוטפת אינם בגדר דמיון. יתכן ונראה ניידים בעלי יכולות דומות למעבדים שולחניים שהכרו בשנים האחרונות דוגמת 6700K למשל.

חיבוריות מהירה של 3 דרך Type-C ואינטרנט מהיר במיוחד בתקן תהיה אפויה כחלק מהפלטפורמה הזאת


avatar
1stcowgirl
1stcowgirl

AMD 7NM vs 10NM?
like
AMD VII vs PASCAL 1080 (16NM)?

לפי איך שזה נראה עכשיו המחירים רק ימשיכו לעלות.

אלמוג
אלמוג

אתה טועה ומטעה. ההגדרה של תהליך הייצור שונה בין שתי החברות התהליך 14 ננו של אינטל שקול ל 10 של amd כל אחת מודדת משהו אחר ומדווחת את הגודל שלו…

יוסף חיים
יוסף חיים

למה לעזאזל אינטל מיצרים מעבדים כחול לבן, ומוכרים אותם כאן הרבה יותר יקר מבחו"ל?! אשמח לפתרון החידה

וכן, אחרי מגמת 9900K נראה שהתאבון גדל והיד נטויה

יוסף חיים
יוסף חיים

זה ברור ואני מסכים.

אבל אם אינטל היו רוצים לייצר בזול היו מוצאים להם בקלות קרחת נחמדה במזרח.

למה בדיוק uncel sam הגיע לכאן? אם זה מסיבה שהשכל הישראלי הוא מס' 1 בעולם ואולי יעזור להם לקדם את האינטרסים שלהם, לא אמורה להיות ציפיה ציבורית לטובת הנאה מסויימת? לא פטאתית אלא אמיתית לגמרי, בכל זאת אתה קונה מעבד מהדוד סאם, משלם מחיר מקומי+מעמ, מעמ בארץ, דמי משלוח, ומקבל אותו מאמזון אחרי 5 ימים-שבוע. אם זה לא פטאתי אני לא יודע מה כן.

יוסף חיים
יוסף חיים

האמת שבמבצעים אין עליכם :) , נותנים לשקל הישראלי את ערכו האמיתי! מקס' מוצר מינ' עלות. אישר כוח!