המהרות מפתיעות ושבירת שיאי ביצועים למעבדים החדשים של AMD

הפלטפורמה החדשה של מצליחה לצבור תאוצה אצל הממהירים המקצוענים, ומצליחה לשבור כבר עתה מספר שיאי רשמיים למעבדים מתומני ליבות

מעבדי הדור החדש של החברה מסאניווייל, קליפורניה, החלו להגיע אל החנויות ברחבי העולם וברחבי הרשת – וממשיכים ליצור עניין, כשחובבי ההמהרה למיניהם מתחילים לבחון את הגבולות הפיזיקליים העליונים של המוצרים החדשים בתנאי קיצון, עם תוצאות מפתיעות למדי.

מתקרבים לשש

אחד המומחים הראשונים שקיבל לידיו את ה-Ryzen 7 1800X מתומן הליבות המוביל, כנראה בגרסה איכותית במיוחד ברמת הסיליקון והמעגל המודפס שלה, הוא הממהיר הנודע der8auer – שנעזר במערכת ייעודית לחנקן נוזלי על מנת לדחוף את כל שמונת הליבות הפיזיות ו-16 הליבות הלוגיות של היחידה לתדר שיא של 5,802MHz, עם תדר בסיס של 130.5MHz, מכפלה של 44.5 ובעיקר מתח עבודה פסיכי של 1.97 וולט, כאשר המערכת הייתה יציבה מספיק במצב זה על מנת להריץ מערכת הפעלה ולאשר את הנתונים דרך יישום ה-CPU-Z, מה שמעניק לנו למעשה את השיא החדש עבור משפחת ה-Ryzen: של כ-60 אחוזים ביחס לתדר הבסיס המקורי.

מפתיעה באיכותה – 400MHz מעל לכל נסיון אחר שאומת רשמית באתר HWbot עד כה

זו הנקודה בה כדאי לציין כי טכנית זה עדיין לא שיא התדר שהתקבל עבור מעבד מתומן ליבות בעולם ההמהרות הקיצוניות – זה עדיין עומד על תדר של לא פחות מ-6,118MHz שהושגו עבור ה-Core i7-5960X של אינטל כשכל הליבות הפיזיות והלוגיות מופעלות. עם זאת, מדובר בסיפתח מרשים למדי עבור , ולא נופתע אם מתישהו בעתיד יתגלגל דגם ספציפי איכותי עוד יותר של המעבד לידיים המתאימות, ויעניק לנו חצייה נוספת של מחסום ה-6 ג'יגה-הרץ הנכסף.

עדיין לא מספיק בכדי להדיח את מהמקום הראשון בתחום – אבל זה משהו שעוד עשוי לקרות עם הזמן ועם הפצתן של אצוות בשלות יותר

מה מסתתר מתחת למכסה?

אותו ממהיר המכונה der8auer מתמחה גם בביצוע פעולות עדינות ומאתגרות להפרדת מגן החום המתכתי (IHS) משבב הסיליקון שנמצא, הן עבור ביצוע המהרות במגע ישיר עם השבב והן עבור שידרוג השכבה התרמית שבין המגן ליחידה הסיליקונית עצמה, במעבדי מיינסטרים שבהם נעשה שימוש במעט דבק תרמי במקום בהלחמה תרמית איכותית ומלאה יותר.

הממהיר פתח גם את "מכסה המנוע" של שבב ה-Ryzen 7 1700 הזול יחסית, ואנחנו שמחים לדווח כי גם במקרה הזה ישנו שימוש בהלחמה תרמית יעילה (כך ש, בדומה למעבדי משפחות ה-E של אינטל ובניגוד למעבדי ה-Skylake וה-Kaby Lake שבהם ישנה התבססות על משחה תרמית פשוטה יותר. אם נניח שב- יעשו שימוש באותה טכניקה עבור כל מעבדי משפחת ה-Ryzen, זה יוכל להיות עוד יתרון יחסי בהשוואה למוצרי היריבה באותה רמת מחירים אשר יקרצו לאלו שמעוניינים לבצע המהרת תדרים באופן עצמאי – בנוסף למכפלה הפתוחה שכידוע אמורה ללוות אותנו בכל מוצריה העדכניים של .

האם אנחנו חוזרים למלחמות האוברקלוקינג, כמו בתחילת שנות האלפיים? נחיה ונראה

שיאי חדשים

היכולות של דגמי ה-Ryzen הסתכמו לא רק בתדרי המהרה גבוהים, אלא גם בביצועים מעשיים שמתקבלים מהם כבר בשלב זה. אוברקלוקר מפורסם נוסף שעונה לכינוי elmor הצליח להביא את ה-Ryzen 7 1800X לתדר עבודה של 5,364MHz, גם כן באמצעות חנקן נוזלי, שהיה יציב מספיק להרצת מבחני ביצועים מסוגים שונים – ובכך הצליח לשבור את שיא הניקוד הרשמי עבור מעבדים מתומני ליבות במבחני ה-Cinebench R11.5 וה-Cinebench R15 הפופולריים, אשר נשלטו עד היום ביד רמה בידי דגמי ה-Core i7-5960X המדוברים של .

שיאים חדשים למעבדים עם שמונה ליבות – למרות שתדר העבודה נמוך במאות מגה-הרץ מאלו שהושגו עבור המתחרה מצד אינטל

גם במקרה הזה מדובר בהישג מרשים מאוד, אם לוקחים בחשבון שהוא מגיע בתוך כשבוע בלבד מאז שהושקו הדגמים, וגם אם הוא לא בהכרח מוכיח שמוצר אחד הוא טוב או עוצמתי יותר מהאחר באופן מוחלט ומוכח – מדובר בתחרות מעניינת שכנראה תוכל לדרבן הן את והן את להציע לנו את עילית הטכנולוגיות שלהן בהמשך, בתקווה לזכות בכמה שיותר מהקטגוריות האפשריות.

טבלת השיאים הרשמית באתר HWbot מתחילה לערוך היכרות עם השם Ryzen

עד שזה יקרה, לא נופתע לראות את דגמי ה-Ryzen 7 גורפים לעצמם עוד כמה שיאים במבחני ביצועים – כמו למשל מבחן ה-Geekbench הנפוץ, שבו כבר היום ניתן למצוא את הדגם מבית במקום השלישי במסגרת תדר עבודה של 5,322MHz, כשהמהרה מוצלחת נוספת ב-100MHz או אפילו פחות תוכל לאפשר כיבוש של ראש הרשימה מידיה של . בקיצור – יהיה מעניין בתחום הזה בחודשים הקרובים.

הקרב החדש

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
80EA
משתמש

בדיוק לא כמו ה7700k שבשביל להוריד לו טמפ צריך לפתוח את הסגירה לא מבין איך אנשים עדיין מוכנים לקנות אינטל… לא אומר לזרוק אותם אבל צריך לתת להם קצת זמן לחשוב על צורת העבודה שלהם

roynany015
משתמש

חנקן נוזלי ?
מה עוזר לנו פשוטי העם ?
למי זה מועיל ?
מה זה רלוונטי המהרות עם חנקן נוזלי ?

למה למכור פנטזיות ?
כיום בקושי עם קירור מים ורעש מגיע ל- 4.1 ולא יציב

כמו לומר שרכב פיאט 1000 סמק עבר המהרה ל- 2000 ונותן מהירות כפולה
אז ?
מה זה עוזר למישהו ?

דרך הגב הבולדוזר הגיע מעל 7GH עם חנקן נוזלי
אז ?
עזר למישהו בחיים ?

roynany015
משתמש

כתבה על כך שווינדוס 10 פוגע ביצועי המעבדים החדשים של AMD Ryzen
מתברר שווינדוס לא קורא נכון שפת עיבוד simulated SMT threads
הקישור מתאר עוד בעיות שקשורות בין המעבד לווינדוס
http://www.guru3d.com/news-story/microsoft-confirms-windows-bug-is-holding-back-amd-ryzen.html

לא ידוע עפ"י הכתבה מתי זה יסודר בעדכון
מה שזה כן אומר שהמעבדים של AMD יכולים להצליח יותר עם ווינדוס 10 היו משקיעים יותר .

Kain
משתמש

תודה על ההפנייה.
אוי כמה שזה עצוב (אף פעם לא חיבבתי את מיקרוסופט), ואני לא הבנתי מדוע אני מקבל מסכים כחולים מיד לאחר הרכבת המחשב (Ryzen 7 1700X) והתקנה נקייה של ווינדוס 10.
מקווה שיתקנו בהקדם. לפחות אפשר לעבוד בלינוקס.

arik100
משתמש

תעברו ללינוקס
RYZEN + RADEON BITCOIN MINING

wpDiscuz