Nintendo Switch: המכירות מרקיעות שחקים ונחיתותה של החומרה נחשפת

הקונסולה המיוחדת ממשיכה להנות מנתוני פתיחה מפתיעים לטובה, אך היכולות הטכנולוגיות שבפנים עשויות להקשות על המשך הדרך

אנחנו עדיין לא משוכנעים בכך שזה ימשיך לאורך זמן, אבל לעת עתה נראה שנינטנדו נמצאת בעננים – ההשקה של קונסולת ה-Switch מוצלחת יותר מכל מה שנחזה עבורה, ובחברה מקווים לנצל את ההזדמנות הזאת עד תום.

מכפילים מאמצים

בנינטנדו העריכו וקיוו למכור כ-2 מיליון יחידות של הקונסולה הניידת/נייחת בכל רחבי העולם בחודש הראשון להשקתה, אך לפי נתונים עדכניים נראה שהמספר הזה לא באמת יהווה אתגר ראוי עבור מעריציה הרבים – עם מכירות של יותר מ-1.5 מיליון יחידות אשר הגיעו כבר בשבוע הראשון בשוק, ועל אף שהזמינות בחנויות רבות היא מוגבלת מאוד ואפילו בלתי קיימת.

הדיווחים מציינים שמכירות השבוע השני של ה-Switch נמוכות משמעותית מאלו של הימים הראשונים, אך סביר להניח שבחברה בכל זאת יצליחו לנפץ את התחזיות באופן משמעותי – מה שתמיד מהווה סימן טוב, הן עבור אנשי החברה היפנית והן עבור המשקיעים שלה.

הצלחה גדולה לעת עתה – אבל המבחנים הגדולים שלה עוד לפניה

בנינטנדו גם החלו בהכפלת קצב ייצור הקונסולות בפסי הייצור, זאת על מנת לנסות ולעמוד בצורה טובה יותר בביקוש הקיים, לפני שזה דועך בצורה בלתי נמנעת – כך שאולי הצלחה היסטרית בסדר גודל של ה- לא תהיה כאן (אם כי לא כדאי להתחייב כבר עכשיו), אך מסתמן שיש כאן שיפור בריא בהשוואה ל- U שיוכל להעניק לחברה גלגול חדש ומוצלח, לצד ההשקעה המתגברת בעולם משחקי המובייל.

החומרה תכריע?

למרות כל האופטימיות, אנחנו לא יכולים שלא לתהות אודות העתיד של הקונסולה החדשה והצבעונית בטווח הזמן הבינוני, כאשר ממצאים חדשים מתיימרים לחשוף בפנינו את יכולות החומרה המעשיות של ה-Tegra שפועם בתוכה, ומציירים תמונה לא ממש ורודה.

באתר techinsights.com ביצעו פירוק מודרך משלהם ל-Switch, והביטו דרך עין המיקרוסקופ בשבב של שבפנים על מנת לאשר לנו כי מדובר בגירסה ייעודית של ה-Tegra X1 (ולא ה-Tegra X2 העדכני יותר), מבוסס תהליך ייצור מישורי וותיק יחסית של 20 ננומטר, ועם ארבע ליבות Cortex A57, ארבע ליבות Cortex A53 – ובעיקר גראפית מובנית מדגם ה-GM20B שמבוססת על ארכיטקטורת ה-Maxwell המתיישנת, עם 256 יחידות CUDA.

העיבוד ב-Switch במבט מקרוב, אשר חושף לנו מתחילת שנת 2016

מדובר באכזבה מבחינתנו, בהתחשב בכך שארכיטקטורת ה-Pascal המעודכנת והמשופרת משמעותית של זמינה בשוק קרוב לשנה, גם במסגרת ה-Tegra X2 המדובר, ואם לא די בכך נראה כי גם תדרי העבודה של הליבה הגראפית ב-Switch הם נמוכים מאוד, עם מהירות של בין 307MHz ל-384MHz בלבד במצב הנייד הסטנדרטי, ובין 768MHz ל-921MHz במצב בו הקונסולה מעוגנת ביחידה השולחנית שמעניקה לה יכולות פיזור חום מוגדלות – כשבשני המקרים מדובר בפחות מתדר עבודה של 1,000MHz איתו נצפו שבבי ה-Tegra X1 עד כה במסגרת מספר המוצרים הצרכניים המצומצם שבהם כיכבו.

תדרי עבודה שמרניים במיוחד עבור מכשיר שכולל מערך אקטיבי

כמה כמה

תדרי העבודה הצנועים אולי מבטיחים שה-Switch לא תתחמם יתר על המידה כמעט בשום מצב, וכנראה גם מאפשרים לה להנות מחיי סוללה טובים יותר (למרות שבכל מקרה מדובר בזמן מצומצם ולא מרשים מדי), אבל גם מבהירים שרמת הביצועים פשוט לא נשמעת סבירה עבור מוצר שהושק בשנת 2017: הליבה הגראפית בקונסולה מספקת ביצועים של פחות מ-200GFLOPS במצב הנייד שלה, וכ-400GFLOPS במצב הנייח – כאשר לשם השוואה קונסולת ה- של מספקת בין 1,300GFLOPS ל-1,400GFLOPS (בתלות בגירסה – הסטנדרטית או ה-S המוקטנת והמומהרת קלות), ה-PlayStation 4 מספקת כ-1,800GFLOPS ואילו ה-PlayStation 4 Pro שהושקה בסוף השנה שעברה מציעה כ-4,200GFLOPS (!), כלומר בערך פי 10 ממה שהיחידה של יכולה לספק בתצורה המיטבית שלה.

אולי יש סיבה טובה לכך שבנינטנדו העדיפו לא לדבר יותר מדי על החומרה שבתוך הקונסולה החדשה?
מקור התמונה: techinsights.com

על מנת לקבל עוד קצת קונטקסט, נציין כי ליבת ה-Adreno 510 מבית קוואלקום, אותה ניתן למצוא בשבבי הביניים כמו ה-Snapdragon 650 וה-Snapdragon 652, מסוגלת לספק כ-180GFLOPS, כלומר בערך מה שיש במכונת הגיימינג בתצורה הניידת שלה – זאת בזמן ששבב מוביל כדוגמת ה- 821 מסוגל להגיע לביצועים של כ-500GFLOPS בעיבוד הגראפי שלו, אשר מתעלים גם על אלו של ה-Switch בתצורה הנייחת המיטבית. אם זה לא מספיק לכם, כדאי אולי לציין שה-Switch הניידת מציעה ביצועי עיבוד גראפי פחות טובים מאלו של ה- U ואפילו מאלו של ה-PlayStation 3 (כ-350GFLOPS וכ-230GFLOPS בהתאמה). אאוץ'.

ה-Switch קרובה הרבה יותר לקונסולות אותן הציעה לנו בשנתיים האחרונות, ולסמארטפונים שלכם, מאשר לקונסולות הביתיות האחרות – וזה עוד מבלי שהזכרנו את עולם ה-PC, בו ניתן למצוא עם פוטנציאל גבוה פי 15 ואפילו פי 20 ללא קושי

נינטנדו מעולם לא התמקדה בביצועים חומרתיים בתור המאפיין המובהק והמוביל במוצריה, ואנחנו יכולים להבין ולכבד זאת, אך לצערנו יש ניצני תחושה שבמקרה של ה-Switch מדובר בפשרה שהלכה רחוק מדי, ובקרוב נתחיל לראות מגוון כותרים שלא עברו התאמה חומרתית טובה מספיק מקרטעים מאוד במערכת, ו"מבריחים" בכך את המשתמשים והמפתחות החיצוניות כאחד, מה שבתורו עלול להעניק לנו שידור חוזר מימי ה- U, שבו קיבלנו הוכחה כי משחקים שמגיעים מנינטנדו עצמה ללא עזרת מפתחות גדולות אחרות פשוט לא מספיקים על מנת להעניק לקונסולה פופולריות והצלחה אשר יצדיקו את הקיום שלה.

מה עושים?

נינטנדו תוכל לבחור ולעדכן את חומרת הקונסולה שלה, בדומה למה שבחרו לעשות ומיקרוסופט, אך במידה ותרצה לשמור על תאימות לגירסה המקורית הנוכחית בכל זאת תיאלץ להתפשר מאוד על היכולות הטכניות, או לחילופין להשאיר מיליוני מעריצים עם תחושות קשות של 'בגידה' על כך שהגירסאות אותן קנו כבר לא זוכות ליחס הראוי.

היצרנית היפנית האגדית נמצאת במילכוד של ממש, ואנחנו חוששים שהמצב יוכל רק להחמיר ככל שיחלוף הזמן – כאשר פתרון סביר אחד (יחיד?) שעולה לנו לראש הוא קיצוץ מאסיבי במחיר בתוך זמן קצר יחסית, עד לרמה של פחות מ-200 דולר לערך, שימצב את ה-Switch יותר בתור קונסולה ניידת מדור חדש במקום כמתחרה סלונית ל-Xbox ול-PlayStation, ויוכל לאפשר לרבים "לסלוח" על היכולות הבסיסיות.

עמדת הנחיתות החומרתית תקבור את הקונסולה, או שאולי היא תצליח למרות הכל, בדומה ל-Wii? הרבה מאוד יהיה תלוי ברמות המחיר שאותן תהיה מוכנה ומסוגלת להציע

אנחנו מחבבים מאוד את היצירה העדכנית מבית ומקווים שהקונספט ישרוד, אך זה יהיה מבחן אופי אמיתי עבור החברה ועבור מעריציה, עם יכולות שמזכירות את הדור הקודם בעידן של מסכי ה-4K, ה- וה-60 פריימים לשנייה (לכל הפחות). כיצד כל זה יגמר? זו שאלת מיליון הדולר מבחינתנו, וכנראה שגם מבחינת כל מי שעדיין לא ממש משוכנע ששווה להשקיע 300 דולר במכשיר הזה.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
idani881
משתמש

כמה מילים על עניין ה- Tegra X1 שאשמח אם אפילו תוסיפו לכתבה כתיקון ותוספת.
1) בזמן ש- Nvidia אמרה שמדובר ב- Custome Tegra Chip, כלומר צ'יפ Tegra מקוסטם אישית לצרכי נינטנדו, נתגלה כי מדובר בצ'יפ המקורי והרגיל לחלוטין של X1, לא דגם מיוחד או שונה.
2) לגבי X2, נכון לעכשיו הדגם הזה הוצג רק עבור שימוש במכוניות, לא הוצגה גרסה שאמורה להגיע למחשבים/מכשירים ניידים כאלה ואחרים.
3) לנינטנדו שבחרה ללכת לכיוון מעבד ARM בקונסולה לא היתה אופציה חזקה יותר, שכן X1 הוא הצ'יפ החזק ביותר כרגע, למרות גילו המופלג (שנתיים).
העובדה שאפילו NVIDIA לא יכלה להכניס משהו מתקדם יותר ל- Tegra TV 2017 (לדוגמה X2 שאפילו לא הוכרז נכון לעכשיו) ופשוט הוציאה מכשיר עם אותו X1 כמו הדגם הקודם, רק מראה שלנינטנדו לא היתה אופציה אחרת.
עם זאת, ידוע לנו כמה מיץ המפתחות יודעות להוציא מחומרת קונסולה אשר החומרה היא ייעודית למשחקים, ולכן ברור כי X1 בתוך Switch יתן בטווח הארוך ביצועים טובים יותר לצד גראפיקה מרשימה יותר מאשר מכשירים ניידים אחרים בעלי X1.

Knopix
משתמש

לרוב רובו של קהל הקונסולות לא איכפת מחומרה אחרי שזה מגיעה לרמה גרפית של XBXO360
PS3

DrShawarma
משתמש

יותר מדי תלונות. הטכנולוגיה הכי חדשה היא דבר יקר. לא הייתם מוכנים לשלם 600 דולר על זה, נכון? כמה עולה טלפון עם Snapdragon 821? שמונה מאות דולר (G6), אופס. נתנו לכם פה קונסולה סבירה במחיר הגיוני. לא בא לכם לקנות, אל תקנו. גם החומרה של הפלייסטישן 4/פרו היא פח אם משווים אותה לטכנולוגיה האחרונה שנמצאת במחשב שלכם.

rtmblog
משתמש

לי יש שיאומי mi 5s עם snapdragon 821 ועלה לי פחות מ 300 דולר, אופס.

Zeev86
משתמש

המחסור בכותרים ממש מורגש.
אני אמור לקבל היום את המכשיר וחוץ מ-Zelda אני לא רואה עוד כותרים מומלצים.
ואני אחד שאף פעם לא הייתה לו קונסולת נינטנדו, אז אני די סקרן מה יש להם להציע. חבל שאין כותר של מריו למשל או דומיו.

עידן פ.
משתמש

הם היו צריכים להמתין וללכת על קוואלקום 835 או Exynos 8895 לפחות, אתה לא יכול להוציא מכשיר יעודי למשחקים עם GPU ברמה של סמארטפון מ2015, חזק ככל שיהיה.
למה שמפתח בלתי תלוי יפתח משחק לקונסולה שלהם כשהוא יכול להוציא את המשחק לגוגל play ולקבל שוק הרבה הרבה יותר גדול ?
נניח והוא יוציא את המשחק לשתי הפלטפורמות, איך ירגיש הצרכן שיראה שהפלא' והקונסולה שלו שוות בביצועים ?

ועוד שנה ?
השוק יהיה מוצף פלאפונים חזקים יותר מהקונסולה הזו…
עדיף כבר להשקיע בפלאפון חזק, ביחוד למי שלא אכפת מזלדה וכותרים בלעדיים.

idani881 לX1 אולי עדיין יש את אחד הGPU החזקים בשוק (בנתיים) אבל לא כשהוא רץ בשליש או שני שליש מהמהירות הרגילה שלו.

Zeev86
משתמש

חיסרון לסמארטפון: מתחמם לך ביד.
אני לא משחק בטלפונים כי אני לא יכול לסבול מכשיר חם אצלי בידיים.
ב-Switch יש לי שלט.

idani881
משתמש
ציטוט של עידן פ.

הם היו צריכים להמתין וללכת על קוואלקום 835 או exynos 8895 לפחות, אתה לא יכול להוציא מכשיר יעודי למשחקים עם GPU ברמה של סמארטפון מ2015, חזק ככל שיהיה. למה שמפתח בלתי תלוי יפתח משחק לקונסולה שלהם כשהוא יכול להוציא את המשחק לגוגל play ולקבל שוק הרבה הרבה יותר גדול ? נניח והוא יוציא את המשחק לשתי הפלטפורמות, איך ירגיש הצרכן שיראה שהפלא' והקונסולה שלו שוות בביצועים ? ועוד שנה ? השוק יהיה מוצף פלאפונים חזקים יותר מהקונסולה הזו… עדיף כבר להשקיע בפלאפון חזק, ביחוד למי שלא אכפת מזלדה וכותרים בלעדיים. idani881 לX1 אולי עדיין יש את אחד הGPU החזקים בשוק (בנתיים) אבל לא כשהוא רץ בשליש או שני שליש מהמהירות הרגילה שלו.

 

לא זוכר מהירויות כאשר הוא בעגינה, אבל במצב טאבלט הרזולוציה יורדת ל 720p ולכן הביצועים משתפרים קצת, גם אם מהירויות השעון יורדות.

Digital Foundry השוו את Tomb Raider שהומר כעת ל- NVIDIA SHIELD לעומת משחק המירוצים העתידני של Switch, ואמנם זו לא השוואה ישירה או הוגנת, אבל טכנית הביצועים ב- Shield הרשימו אותם מאד במשחק הספציפי הזה.

עוד שנה שנתיים עדיין נראה משחקים בגראפיקה מרשימה.

כך או כך, אין ספק שנינטנדו מעולם לא היתה בחוד החנית מבחינת חומרה, וכמו שאמרו מעלינו, ב 300 דולר אי אפשר לצפות להרבה יותר.

Ezio_K
משתמש
ציטוט של DrShawarma

יותר מדי תלונות. הטכנולוגיה הכי חדשה היא דבר יקר. לא הייתם מוכנים לשלם 600 דולר על זה, נכון? כמה עולה טלפון עם Snapdragon 821? שמונה מאות דולר (G6), אופס. נתנו לכם פה קונסולה סבירה במחיר הגיוני. לא בא לכם לקנות, אל תקנו. גם החומרה של הפלייסטישן 4/פרו היא פח אם משווים אותה לטכנולוגיה האחרונה שנמצאת במחשב שלכם.

 

יש לך טלפונים סיניים עם S821 בטווח ה-200 דולר, ה-G6 הוא ממש לא דוג',  מכשיר פרמיום עדכני עם שבב ישן, זה חיסכון בעלויות  מצד LG בו זמנית עם רצון לשחרר את המכשיר כמה שיותר מהר במקום לחכות עוד חודש חודשיים לחומרה עדכנית. 

 

אותו הדבר עם ה-HTC U Ultra, טלפון עם חומרה של שנה שעברה, בלי פיצ'רים של 2015 עם מפרט תת רמה לטלפון גדול שכזה, עוד מכשיר שלא שווה את ה-750$ שמבשים עליו. כנ"ל ה-G6, לא דוג' לכך שה-821 צריך להיות יקר.

 

 

idani881
משתמש

ת'אמת שסמסונג פשוט קנו את הרוב המוחלט של 835 לכן כל היצרניות נותרו רק עם 821 במלאי והיו צריכים לשים אותו בטלפונים החדשים..

עידן פ.
משתמש

אני חושב שהכיוון של הshield portable הוא הכיוון הנכון ביותר לhandheld עבור משחקים.

ההיתי רוצה לראות מעבדים רציניים יותר מ NV כעדכון עבור הshield או משהו כמו הGPD WIN עם מעבדים עדכניים יותר מאינטל/AMD.

 

נניח משהו עם מבנה של הshield אבל עם מעבד Apollo Lake או מקביל מAMD אם וכאשר הם יחזרו להיות קיימים בשוק הזה.

Sargon
אורח

הנינטנדו SWITCH הוא מה שהWIIU אמור היה להיות. הקונספט הוא אותו קונספט של הWIIU, אלא שאת הWIIU הם שיווקו גרוע ואף אחד לא הבין מה הוא אמור היה לעשות.
לא נראה לי שנינטנדו צריכה בכלל לחשוב על ביצועים של יותר משנתיים קדימה, אז היא יכולה להוציא כבר קונסולה חדשה.
אם כל הכבוד למביצועים של XBOX וPS, המשחקים הם מה שבאמת חשוב. יכול להיות ביצועים מדהימים אבל אותם שוטרים משעממים או משחקים שמרגישים יותר כמו סרט אינטראקטיבי מאשר משחק משעממים הרבה שחקנים.
IT'S THE GAMES STUPID

עידן פ.
משתמש

כן, רק שמבחר משחקים הוא בעיה של הswitch, לכל פלטפורמה אחרת (אנדרואיד/PC/PS4XBOX) יש ים  משחקים.

זה סתם טימטום מה שהם עשו, גם הגבילו את עצמם לחומרה של סמארטפון וגם הגבילו את זה לתוכנה יעודית…

 

TeraTechno
משתמש

ידעתי שלנינטנדו סויץ' יהיה מפרט נמוך, הרי זה ברור, זאת קונסולה ניידת, אז אי אפשר להכניס את כל המפרט כי זה יהיה גדול מדי או כבד מדי.

Zeev86
משתמש

חברה, מפרט נמוך, לא נמוך. קיבלתי אתמול את הקונסולה, ומה אני אגיד לכם – חווית משתמש גדולה יותר מכל קונסולה אחרת שרכשתי.

מוריד Zelda בטיל, הספקתי לצפות בפרק של סדרה וכמה סרטונים ביוטיוב, וזה כבר סיים להוריד.

זמני טעינה, כנראה בגלל אחסון שדומה או זהה לSSD (תקנו אותי אם אני טועה) מהירים ביותר.

באיזו קונסולה אחרת יקח למכשיר לטעון Open world ב-10 שניות?

 

אין את השגעונות של "פתחת משתמש בארץ שחסום לחול – אכלת אותה". כן, החנות לא עובדת בארץ. אבל במספר קליקים שיניתי את המיקום שלי והכל עובד. בסוני זה אפשרי?

 

חיסרון בולט יחיד זה שאין חיבור LAN.

Sargon
אורח

כןף יש ביקורות טובות. ומי שאומר שאים הרבה משחקים ומביא את אנדרויד כדוגמא… זה מגוכח, כי באנדרויד יש אלפי משחקים אבל כמעט כולם גרועים\משעממים או מסתמכים על גימיק כזה או אחר שמספיק לחמש דקות.

גם ככה אתה לא יכול לשחק את כל המשחקים בעולם, אז עדיף קונסולה עם מספר מצומצם של משחקים טובים מאשר אלפי משחקים משעממים כמו באנדרויד.

מה גם שאין לך כמעט אף משחק באנדרויד של LOCAL MULTIPLAYER, הכל זה דרך הרשת… הסוויטש בנוי לLOCAL MULTIPLAYER.

Zeev86
משתמש
ציטוט של Sargon

כןף יש ביקורות טובות. ומי שאומר שאים הרבה משחקים ומביא את אנדרויד כדוגמא… זה מגוכח, כי באנדרויד יש אלפי משחקים אבל כמעט כולם גרועים\משעממים או מסתמכים על גימיק כזה או אחר שמספיק לחמש דקות.

גם ככה אתה לא יכול לשחק את כל המשחקים בעולם, אז עדיף קונסולה עם מספר מצומצם של משחקים טובים מאשר אלפי משחקים משעממים כמו באנדרויד.

מה גם שאין לך כמעט אף משחק באנדרויד של LOCAL MULTIPLAYER, הכל זה דרך הרשת… הסוויטש בנוי לLOCAL MULTIPLAYER.

מחזק. יש לי אייפון ואנדרואיד, אני מחליף ביניהם מדי פעם, וכשאני עם אנדרואיד ובמקרה נכנס ל-Google Play, בא לי להקיא מכל התוכן שיש שם.

טוב, לגבי Switch. ביום הראשון שיחקתי קצת בזלדה ולא שמתי לב, אבל אתמול זה היה מאוד מאוד מורגש. יש מקומות שה-FPS מגיע ל10 אם לא פחות.

זה מזכיר לי את הימים כשהייתי ילד ולא היה לי כסף לקנות מחשב בעצמי, אז הייתי כל הזמן עם מחשבים חלשים ו-FPS דומה xD

אבל חוץ מזה – המשחקיות, ה-Exploration – מכסים על החסרונות של החומרה.

אני כבר 5-6 שעות על איזור התחלתי כשאנשים מסיימים אותו בשעתיים. אני פשוט חייב לחקור כל נקודה ופינה, ואפילו אז – לא חקרתי את האיזור הזה במלואו ואמרתי "יאללה, בוא כבר נרד לאיזור הפתוח".

כותר מדהים. וסוף סוף הבנתי שזלדה זה לא לינק D:

lev-27
משתמש

כמה מילים:

1. הזמנתי Switch מאמאזון גרמניה. הגרמנים מורידים את המע"מ המקומי, מוסיפים משלוח ומע"מ ישראלי. המחיר הסופי קרוב מאוד למחיר בחו"ל (1,300 ש"ח).

2. נכון להיום באמאזון גרמניה יש רשימת המתנה של חודשיים. אני הזמנתי ב-7 במרץ ועדיין המוצר לא נשלח. המכירות פשוט מדהימות ונינטנדו מכרו כבר קרוב ל-2 מיליון יחידות בשבועיים!

3. קיבלתי בדואר Pro Controller וזה הבקר הכי נוח שהשתמשתי בו אי פעם. האחיזה נוחה משמעותית בהשוואה לבקר Xbox 360 והכפתורים מאוד נעימים ללחיצה.

4. בנוגע לכוח של הקונסולה זה הנושא החם ביותר כרגע. מבדיקות שנעשו המשחק Zelda רץ משמעותית יותר טוב על ה-SW מאשר על Wii U. האם זה אומר ש-SW יותר חזקה בהשוואה ל-Wii U? אי אפשר לדעת. אולי מדובר באופטימיזציה יותר טובה של המשחק.

5. בנוגע לתלונות על החומרה אל תשכחו שמדובר במוצר במחיר 300$ שמגיע גם עם בקרי שליטה, Dock ועוד אביזרים. כל השוואה יחס מחיר – תמורה שאתם עושים לטלפון סלולרי לא רלוונטית.

6. המשחקים ב-Google Play ובחנות של אפל הם משחקי פח אשפה והם מבוססים עלMicro Transactions. המשחקים של SW הם משחקי קונסולה מלאים. אי אפשר בכלל לעשות השוואה.

7. אני מאמין שעוד שלוש שנים נראה New Switch עם מעבד Tegra X2 או אפילו X3.

עידן פ.
משתמש

אני מבין ומסכים עם הטענה שרוב המשחקים של google play הם זבל, סבבה.

זה לא משנה את העובדה שיכלו פשוט להוציא את זלדה לחנות play, זלדה וכל משחק אחר לswitch כי זה בעצם סתם עוד סמארטפון (ולא אחד חזק במיוחד)

 

נכון שזה עולה "רק" 300$ אבל אלו 300$ שאתה מוציא בנוסף לסמארטפון שיש לך כבר (או שיכולתה להוסיף לאחד חזק יותר, או לקניה של בקר)…

בשורה התחתונה מוכרים פה עוד סמארטפון+בקר לאנשים שכבר יש סמארטפון ויכלו פשוט לקנות בקר…

 

סה"כ שפו על המרקטינג של נינטנדו גם לצרכן וגם למפתחי המשחקים.

lev-27
משתמש

עובדה שאף אחד לא הוציא סמארטפון עם בקרי משחק איכותיים ואף אחד לא מפתח משחקים אמיתיים לסמארטפונים.

 

מדובר בשאלה האם יש מקום לקונסולה ניידת בעידן של סמארטפונים. נינטנדו מכרו 2 מיליון יחידות של Switch בשבועיים ו-6 מיליון יחידות של 3ds בשנת 2016. כנראה שיש אנשים שמחפשים חווית גיימינג אמיתית בפורמט נייד.

 

ברשותי Galaxy S6 ו-Nintendo 3ds. אני משחק רק ב-3DS למרות שיש לי סמארטפון בכיס. למה? א. משחקים אמיתיים ולא כל מיני משחקי פח ב-0.99$ מלאים בפרסומות ו-Micro transactions ב. שום מסך מגע לא יהיה נוח כמו כפתורים וג'ויסטיק יעודי. 

 

המודל של קונסולה היברידית מתאימים מאוד לשנת 2017 כי אנשים עובדים שעות מטורפות ורוב הזמן נמצאים בדרכים. הרעיון שאני יכול לקחת את המשחקים איתי לרכבת ובבית אני יכול להמשיך לשחק על המסך הגדול קורץ לי מאוד.

 

יש לי מחשב גיימינג עם 1070GTX ואני פשוט לא משחק כי אין לי זמן ואין לי כוח.

 

 

 

Sargon
אורח

מה התלונה בעצם? שהם לא יורים לעצמם ברגל? כן, הם רוצים גם להרוויח מהקונסולה הזו.

כשאתה קונה סמארט פון או מאק, אתה לא משלם רק על החומרה, אתה משלם גם על התוכנה.

במחשב PC אתה צריך גם לקנות את מערכת ההפעלה.

מה אתה חושב שהמחירים הם אחד לאחד לפי הערך של החומרה שאתה מקבל? אם יש לך קצת יותר גיגה הרצים זה פתאום שווה את המחיר? אין קשר ישיר בין המחיר לברזלים שאתה מקבל בכל מקרה.

yz101
משתמש

זה שכרגע בהשקה הswitch מוכרת יפה זה מצוין, אבל לא בהכרח מעיד על הצלחה של הקונסולה, גם הsega dreamcast מכר מצוין בהתחלה והיו חוסרים. ידוע שנינטנדו גורמת באופן מכוון למחסור בswitchים ע"י ייצור התחלתי בנפח נמוך על מנת שלא לעמוד בביקוש וליצור וייב של משהו פופולרי עד כדי שהכל נחטף, מה גם שהבאז שהם יצרו עבור הקונסולה היה מוצלח והן אכן נחטפו. 

הבעיות:

המכשיר חלש מאד ביחד לקונסולות הדור הנוכחי. מי שחושב שזו לא בעיה כי הן לא בתחרות ישירה עם הswitch, טועה. במסה הגדולה של הצרכנים היא לא הhardcore gamers, שעבורם הswitch היא או מוצר חובה בשביל הכותרים האקסקלוסיביים או שהם ויתרו עליה מראש כי כותרי aaa רבים, גם אם יצאו עליה, יהיו נחותים מהותית מהמגבילות על הps4 והxbone. רוב הקהל מחפש מכשירים שמריצים כותרי aaa, ובשביל שהנ"ל יצאו לswitch, הוא צריך למכור הרבה יותר מכמה מליונים בודדים. עכשיו, במצב נייד, הקונסולה חלשה מהותית מהxbox 360 והps3, מה שבהחלט עלול להוות סיבה של מפתחי צד שלישי לייצר פורטים של המשחקים שלהם עבורה.

טרום ההשקה דובר על מכשיר שיבוסס על אחד משני socים שונים, החלש שקיבלנו בסופו של דבר או חדש ועדכני יותר שככל הנראה היה שם אותו עם סביבת ביצועים של xbone. נינטנדו עשתה את הבחירה שלה ואני מקווה שהיא לא תעלה לה בכישלון הקונסולה. מכשיר חלש יותר פירושו שמשחקים כמו fifa (אני יודע שמתוכנן משחק fifa לswitch, אבל על פניו מדובר במשחק בפני עצמו ולא בפורט של fifa18/19) או cod ושאר המשחקים שכל כך פופולריים על הps4 והxbone, פשוט לא יגיעו אליו. אם המשחקים בנ"ל לא יגיעו, המכירות לא ימשיכו להיות גבוהות כל כך, מה שיהווה רק עוד סיבה עבור חברות צד שלישי לוותר על פורטים בשביל הswitch. וזה מעגל בין אין משחקים אז לא קונים את הקונסולה ולא נמכרו מספיק קונסולות אז בשביל מה להשקיע ולפתח עבורה משחקים? אני מקווה שנינטנדו לא תמצא את עצמה במעגל הזה, אבל נראה שהיא בדרכה לשם.

נאמר בהרבה מקומות שהswitch מבחינת ביצועים נמצאית בין הwii u לxbone, זה אמנם נכון אבל זה כמו לומר שמי שטפס על האוורסט נמצא בין כדור הארץ לירח – אולי, אבל הרבה יותר קרוב לכדור הארץ.

למרות שאני קצת קוטל פה את הswitch, אני בהחלט נמנה על אלו שיקנו אחד, בשביל המשחקים האקסקלוסיביים שלו, אבל אם הייתי צריך לבחור רק קונסולה אחת (יש לי כבר ps4 וxbone) מאיך שהדברים נראים כרגע מסופקני שהייתי בוחר בswitch.

lev-27
משתמש

הקונסולה מכרה 2 מיליון יחידות בשבועיים. ממש, אבל ממש לא מדובר בחוסר מלאי מלאכותי. 

 

אנשים מנבאים את מותה של נינטנדו כבר 20 שנה לפחות. הקונסולה חזקה מ-Wii U ונמצאת בערך בין ה-Wii U ל-Xbox One. ה-Switch תהפוך לגן עדן עבור משחקי אינדי משובחים (כבר רואים את הניצנים) וכותרי נינטנדו. הבעיה העיקרית היא עם כותרי AAA, אבל נחייה ונראה מה יצא מזה.

 

wpDiscuz