Project Glass: משקפי המציאות הרבודה של גוגל נחשפים (עודכן)

12 תגובות

גוגל חושפת רשמית את אחד הפרוייקטים המדוברים ביותר עליהם היא עובדת בעת האחרונה – שיגרמו לכם לדבר אל עצמכם באמצע הרחוב

במהלך החודשים האחרונים שמענו פעם אחר פעם דיווחים לפיהם מתכוננת לקחת את הטמעת שירותיה השונים בחיינו צעד אחד קדימה עם משקפי (Augmented Reality) אשר יוכלו לספק את כל המידע שאנו זקוקים לו בכל רגע נתון, היישר אל העיניים שלנו, מה שגרם לנו לגרד את הפדחת בנסיון לדמיין כיצד בדיוק יראה (ויפעל) מכשיר שכזה.
כעת מגיע הזמן לגלות את התשובה – בגוגל מסירים את הלוט וחושפים את Project Glass, שמצליח להפתיע אותנו, לפחות בכל הנוגע למראה החיצוני.

המשקפיים העתידניים מבית חברת הענק נראים כמו מסגרת ללא עדשות, שבצידה הימני ישנו פס אשר נמתח עד לחלקה העליון של העין. המראה הכללי שמתקבל הוא עדיין בלתי רגיל ועתידני למדי, אך ניכר כי בגוגל השקיעו מאמצים רבים בכדי לא לגרום למרכיבי משקפי ה-Project Glass להיראות כמו סייבורג שנשלח מהעתיד בכדי להציל את המין האנושי מהשמדה.
לפי הדיווחים, בגוגל עובדים על עשרות וריאציות שונות למשקפיים, בין היתר כאלו שיתאימו לחבישה על גבי "רגילים", לאלו מאיתנו שרחוקים מה-6/6 המיוחל.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ללכת עם ולהרגיש בלי – גירסתה של גוגל

בגוגל לא סיפקו יותר מדי מידע על הפרוייקט החדש, שמגיע אלינו ממעבדת ה-Google X "הסודית" שמטרתה היא לפתח טכנולוגיות פורצות דרך דוגמת המכונית האוטונומית או מעלית אל החלל, אך הודיעו כי יחלו בבדיקה פומבית של משקפי המציאות הרבודה בקרוב.
בנוסף, הציגו אנשי החברה סרטון קונספט קצר שממחיש את החזון שמאחורי המיזם – יומן, מפות חוץ ומפות בתוך בניינים, צ'ק-אין למיקומך הנוכחי, , שיחות , הטמעה של הגוגל+ ושירותים נוספים שמוצגים בזמן אמת לנגד עיניך, ומופעלים כולם בעזרת פקודות קול בלבד.
הסרטון עצמו בהחלט מצליח להרשים ולהלהיב, אך מתקשה להסיט את תשומת הלב ממספר בעיות אפשריות של המוצר "בעולם האמיתי", כגון מאמץ מוגזם מצד העין כתוצאה מהתצוגה שניצבת מעל חלקה העליון במשך שעות רבות, אורך חיי הסוללה של המכשיר או העובדה שתצטרכו לדבר אל המשקפיים שלכם, בקול חזק וברור, בפומבי.

כרגע, נראה כי ההערכות המוקדמות לפיהן המשקפיים של עשויים להגיע אל החנויות לפני סוף השנה לא יתממשו, אך לא בטוח שזה דבר רע כל כך – עוד זמן לגלות פרטים נוספים על מאפייניו ויכולותיו של המכשיר ועוד זמן להתרגל לעצם הרעיון של תצוגה דיגיטלית שנמצאת בסמוך לעין שלכם במשך רוב שעות היום יכולים כנראה לעשות רק טוב ל-Project Glass.

להלן הסרטון אשר מציע טעימה ראשונה ממשקפי העתיד, תהנו:

מה דעתכם – האם זהו הדבר הגדול הבא מאת , או שמא מדובר במוצר שמקדים את זמנו קצת יותר מדי?

עדכון: בגוגל עובדים ממש מהר, כך נראה, כי מספר שעות בלבד אחרי ההכרזה על תחילתה הצפויה של בדיקת משקפי ה-Project Glass בפומבי, התגלגל אל הרשת ,תצלום של לא אחר מסרגיי ברין – מי שיסד את יחד עם לארי פייג' ולפי הדיווחים מוביל את הפרוייקט המדובר, מרכיב דגם מוקדם של משקפי המציאות הרבודה במהלך אירוע צדקה.
לאף אחד לא ממש ברור מה מכל הדברים המרשימים שראינו בסרטון מסוגל לעשות אב הטיפוס של ברין במציאות (מעדויות הנוכחים במקום, הדגם של ברין אכן עובד), אך התיעוד מאפשר לנו לגלות כי המכשיר הינו בעל מראה חיצוני שונה במקצת ועבה יותר מזה שראינו בתמונות המקצועיות שפירסמו אנשיה של , לפחות לעת עתה.

אתם הייתם מוכנים להיראות בפומבי עם שכאלו על הראש?
האיש השווה 18 מיליארד דולר שבתמונה משוכנע שהתשובה היא חיובית