BitTorrent Live: מזרים וידאו בדרכו למודל עסקי משתלם • HWzone
טכנולוגיה

BitTorrent Live: מזרים וידאו בדרכו למודל עסקי משתלם

ביטורנט ידוע לכולם כפרוטוקול שיתוף הקבצים הפופולרי והמצליח ביותר בעולם, אך רק כעת הוא מצליח לעבור למודל עסקי שגם יניב רווחים באמצעות הזרמת בעזרת כוח ההמונים

בראם כהן הוא "הילד הרע" של עולם האינטרנט והאיש שאחראי לביטורנט, פרוטוקול שיתוף הקבצים שכבש את העולם בדממה דקה לפני קרוב ל-12 שנים.

הוא זה שגרם למנהלי חברות תקליטים, חברות הפקת , וגם חברות תוכנה ומשחקים לקלל את שמו בלילה לתוך הכרית, ולהאשימו באובדן הכנסות (פוטנציאלי) הנמדד במיליארדים.

אך מסתבר שפרוטוקול שיתוף קבצים, טוב ככל שיהיה, ועם כ-150 מיליון משתמשים פעילים נכון לתחילת 2012 (כיום כבר הרבה יותר) – פשוט לא מכניס כסף.

בראם כהן, ממציא הפרוטוקול. הוא לא משועמם, הוא חושב על הפרוייקט הבא (או ישן)

אתמול, בתערוכת SXSW, הציגה חברת ביטורנט את ביטורנט לייב, שירות להזרמת מדיה העושה שימוש ברשת ביטורנט בכדי להציע הזרמת וידאו חי לעולם כולו ממכשירים כמו גם ממחשבים שולחניים.

השירות היה מוכר עוד לפני כן, אך כעת הוא נכנס לשלב של בטא פתוחה שבה כל אחד יוכל להרשם לאתר ולהתרשם מאיכות ויכולות השירות החדש מבית ביטורנט.

וידאו, בשידור חי, מהבית שלך למיליוני צופים (פוטנציאליים)

המטרה המוצהרת של בראם כהן וביטורנט תמיד הייתה תמיד להקל על העברת המידע דרך רשת האינטרנט. ביטורנט לייב מחלקת את המשימה הכבדה של העברת ברשת בין מאות, אלפי, ואף מיליוני משתמשים ברשת ביטורנט, כאשר מהירות ההורדה עולה בהתאם לכמות המשתמשים.

"הדגמנו סקאלאביליות ויציבות משופרת בתקופת ההרצה שלנו כאשר הבטא הייתה פתוחה למוזמנים בלבד, ואנו נרגשים לפתוח את השירות לכל מי שירצה להשתמש בו", כך סיפר הממציא בראם כהן בבלוג של האתר.

השירות פתוח כעת, בשלב הבטא, לכל מי שרוצה להרשם ולהתנסות באתר זה. עם זאת, נראה כי יש קשיים להכנס לאתר כרגע, אם כתוצאה מביקוש רב או מסיבות אחרות.

התחרות כאן היא לא על המשתמשים הבודדים, שיוכלו להזרים אירוע פרטי כמו חתונה בשידור חי למוזמנים שלא יכולים להגיע, קונצרט ענק לאנשים סביב העולם, או כל שידור חגיגי או פרטי אחר – התחרות היא על השיטה או השירות שישמשו את הדור הבא של הטלויזיה והקולנוע להעברת השידורים שלהם באמצעות האינטרנט למנויים וצופים סביב העולם. כיום עדיין משתמשים בחיבורי כבלים או לוויין ייעודיים, ושימוש באינטרנט למטרה זו יגזול רוחב פס עצום. אך באמצעות שירותים כמו ביטורנט לייב, או USTREAM.tv , ניתן יהיה להגיע לקהל גלובאלי בעלויות נמוכות יותר ושידורים שעשויים להיות איכותיים ואמינים יותר (יותר משידורי רגילים עד כה).

לביטורנט בהחלט יש קבלות בתחום הפצת מידע בצורה יעילה ובניית משתמשים עניפה ויעילה. האם זה יהיה מספיק בשביל להפוך את הפרוטוקול למתחרה רציני בתחום הזרמת המדיה?

זוהי אבולוציה דיי מתבקשת. ביטורנט לא נוצר כדי להשביע את רעבונם הבלתי נגמר של פיראטים ברשת לעוד תכנים (גם אם הרבה אנשים רואים זאת כך) בחינם, אלא לאפשר לאנשים להעביר מידע ולקבלו בצורה מהירה ואמינה. ייתכן כי הצעת שירות להזרמת ייתן לו את הלגיטימציה והחוקיות שראויים לו.

מה אתם חושבים? האם זה יעזור לביטורנט להפוך לחוקי בעיני העולם, או שזה לא יספיק? ספרו לנו בתגובות!

תגיות

4 תגובות

  1. לא עדיף כבר להוריד את אותו סרט?
    יש מלא אתרים פרטיים מצוינים בשביל זה :)

  2. האמת שלא מדהים
    כל הזמן נתקע, ואני עם מאה מגה ונכנס לסרטון שאמור להיות עם הרבה צופים ביחד איתי… לא נראה לי שזה יהיה פרקטי בשלב זה

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close