תנו כבוד לקיפוד: סוניק הופך לכוכב בהוליווד • HWzone
טכנולוגיה

תנו כבוד לקיפוד: סוניק הופך לכוכב בהוליווד

הקמע של חברת סגה בדרך לרשום את הפתיחה הטובה אי-פעם בשוק האמריקאי עבור סרט המבוסס על משחקי וידאו

מי היה מאמין שמקדימון ראשון אשר נקטל בצורה רחבה ויסודית יוולד להיט גדול? Sonic the Hedgehog הגיע אל המסך הגדול ומסתמן בתור הצלחה גדולה מאוד עבור אולפני פרמאונט, כבר בסוף השבוע הראשון של ההקרנות.

יוצרי הסרט בכיכובו של הקיפוד הכחול הזריז לקחו ברצינות את הביקורות אודות המראה החיצוני השונה והמוזר של הדמות, עיכבו את ההשקה המתוכננת והצליחו לבצע ריבאונד משמעותי עם עיבוד שזהה כמעט לגמרי למקור המוכר ואהוב מעולם הגיימינג – וכעת עם הכנסות צפויות של 57 מיליון דולר בצפון אמריקה בשלושה ימים, יש סיכוי טוב לכך שתהיה זו שבירת שיא של סרט המבוסס על משחק. כל סכום סופי רשמי של מעל 54.3 מיליון דולר יספיק לכך – משום שזה המספר שהציב האלוף הנוכחי Pokemon Detective Pikachu בשנה שעברה, בדרך להכנסות עולמיות כוללות נאות של 433 מיליון דולר בבתי הקולנוע.

לפעמים משתלם מאוד להקשיב לרחשי ליבם של המעריצים

סוניק לא שבר את שיא ההכנסות העולמי להשקת סרט המבוסס על משחק ויאלץ להסתפק בשיא האמריקאי, בעיקר משום שהושק עד עתה בפחות ממחצית השווקים שבהם אמור להופיע בסופו של דבר – אך כבר בשלב הזה עם הכנסות בינלאומיות שעומדות של 111 מיליון דולר נראה כי מדובר בניצחון כלכלי, משום שהסרט היה "זול" במונחי הוליווד עם תקציב הפקה משוער של 85 מיליון דולר.

הסרט הטרי מהווה גם את ההשקה השנייה בטיבה בקריירה הענפה של ג'ים קארי – מיד אחר ההצלחה הענקית של 'ברוס הגדול מכולם' לפני קרוב ל-17 שנים

בעוד שביקורות המקצוענים עבור הרפתקאות הקיפוד הכחול ואויבו המושבע דוקטור רובוטניק (ג'ים קארי בליהוק הולם) הן מעורבות למדי, נראה כי ביקורות ותגובות הצופים הפשוטים הן חיוביות מאוד, כך שיש סיכוי לא רע בכלל להמשכיות עבור ההכנסות הגבוהות האלו ומי יודע – אולי אפילו סיכוי לשבור את שיא ההכנסות הכולל לסרט מבוסס משחק שעומד כיום על 439 מיליון דולר אותם השיג Warcraft (ולא מנעו ממנו להיחשב לכשלון קופתי יחסי בשל תקציב הפקה כמעט כפול מזה של Sonic the Hedgehog).

סצינה בסיום הסרט מבהירה כי יש כבר תוכניות לפרק המשך – וכעת עם ההצלחה בהשקה לא נופתע אם הוא יקבל את האור הירוק בתוך זמן קצר

סוניק מוקרן גם בישראל החל מסוף השבוע הנוכחי. האם אתם שוקלים ללכת לצפות בו או שתוותרו מראש על התענוג? בואו לספר לנו בתגובות.

תגיות

7 תגובות

 1. והכי חשוב – משאיר אבק ל'הארלי קווין' וציפורי הטרף…
  נקוה שהוליווד למדה את הלקח – פוליטיקה/אידיאולוגיה = אין כסף.
  יתכן שיקח זמן עד שזה יורגש, כי כל מיני פרוייקטים שהחלו בתקופה שעוד חשבו שזה מה שיביא את הכסף, עדיין יוצאים.

  יש לקוות שזה גם מבשר על עידן שבו הצופים יוכלו להשפיע יותר בשלבי העשיה (ר' גם 'אלאדין', ששופץ אחרי שהטריילר נקטל).

 2. ציטוט של yw1971

  והכי חשוב – משאיר אבק ל'הארלי קווין' וציפורי הטרף… נקוה שהוליווד למדה את הלקח – פוליטיקה/אידיאולוגיה = אין כסף. יתכן שיקח זמן עד שזה יורגש, כי כל מיני פרוייקטים שהחלו בתקופה שעוד חשבו שזה מה שיביא את הכסף, עדיין יוצאים. יש לקוות שזה גם מבשר על עידן שבו הצופים יוכלו להשפיע יותר בשלבי העשיה (ר' גם 'אלאדין', ששופץ אחרי שהטריילר נקטל).

   

  הוליווד הולכת ראש בקיר עם כל הג'יפה שלהם. המגמה רק מתגברת. אלדין היה פשוט זוועה, קשה לי להאמין שהמוצר המקורי היה יותר גרוע.

 3. ציטוט של Mdk25

  איזה פוליטיקה/אידאולוגיה יש בדיוק בהארלי קווין?

   

  רק נשים טובות; רק נשים יכולות; רק נשים שוות

 4. ציטוט של yw1971

   

  רק נשים טובות; רק נשים יכולות; רק נשים שוות

   

  0% סיכוי שזה מה שקרה

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close