adplus-dvertising

חולם לחלטר כנהג מונית? שירות ה-UberX מגיע לארץ

עם תקופת ניסיון קצרה של יומיים בלבד, שירות האוברX החדש יציע הסעות נוסעים באיזור תל אביב ללא תשלום

WASHINGTON, DC - APR 4: UberX driver, Michael Belet, checks th

אובר, שאחראית למספר שירותי תחבורה שיתופיות, תשיק את שירות ה-UberX של החברה במתכונת ניסיונית במהלך סוף השבוע הקרוב (13-15.11) ל-48 שעות. השירות, שיופעל תחילה רק באיזור תל אביב, יציע לנוסעים הסעות בדומה למוניות על ידי מתנדבים שנרשמו לניסוי ובעלות זמנית של 0 שקלים. השירות יתחיל בשעה שמונה בערב של יום חמישי הקרוב (13.11), ויופעל עד 8 בערב של יום שבת (15.11).

השירות יופעל בעזרת רכבים פרטיים של נהגים מתנדבים, שבחרו לקחת חלק מהניסוי בשירות האוברX בארץ ללא תשלום. הנהגים שהתקבלו לנהוג כחלק מהניסוי חייבים לעמוד בסטאנדרטים מסויימים (אותם הסטאנדרטים שכל נהגי שירות האוברX חייבים לעמוד בהם), שהם גיל חובה של 23 שנים לפחות, 12 שנות לימוד לפחות ושלוש שנים של ניסיון נהיגה לפחות.

למרות ההבטחה לתחבורה זולה יותר מבעבר, שירות האוברX לא יבוא ללא ביקורת מצד משרד התחבורה. השר ישראל כץ, שעומד בראש משרד התחבורה, הבטיח לאחרונה כי הוא יפעל להגביל את פעילות שירותי המוניות כמו אובר ו-GetTaxi, כצעד להגן על שוק המוניות בארץ. "אנו מצפים מכולם לכבד את כללי מדינת ישראל ולפעול על פי חוקיה. לא ייתכן שתגיע חברה מחו"ל ויינתן לה אישור לפעול כאן ללא אותם כללים וחוקים המוחלים על כלל ציבור נהגי המוניות ועל כולם. חייב להיות כאן שיוויון" אמר השר בחודש יוני האחרון.

https://www.youtube.com/watch?v=FAGQ6Vcuikc

סיפור ההצלחה של שירות ה-UberX באוסטרליה

אך הביקורת לא רק באה מצד הממשלה. שירות האוברX, שהתחיל בשנת 2012 ופועל במעל 40 ארצות בעולם, גורף אחריו ביקורת קשה לאור אירועים שונים הנובעים מתנאי הקבלה של הנהגים. לעומת התנאים והרגולציות שצריכים לעמוד בהם נהגי מוניות מן המניין, כמו הכשרת נהיגה מתקדמת, בדיקות רפואיות ואף אישור משטרתי שמבטיח את תקינות הרכב והביטוח, נהגי שירות האוברX באים כמעט וללא בדיקות רקע או הכשרה מקצועית. מקרים כמו הטרדות מיניות, תקיפות ואף חטיפות של הנוסעים על ידי הנהגים עצמם נובעים מהחוסר הפיקוח הזה והם מכתימים את השירות כלא אמין ומסוכן לשימוש של הציבור הרחב.

יוני גריפמן, מנכ"ל אובר בישראל אמר על התחלת שירות ה-UberX בארץ: "מאז שהשקנו את האפליקציה בישראל לפני 11 שבועות, כולם מדברים איתנו ומתעניינים בשירות UberX ובתחבורה שיתופית בכלל. לכן החלטנו לפתוח את השירות בצורה חד פעמית למשך 48 שעות, כדי שהציבור יוכל להתנסות, לחוות ולהחליט בעצמו. בגלל שעדיין לא מדובר בהשקת השירות בארץ, כל הנסיעות יהיו בחינם".

שירות האוברX יתחיל את פעולותיו בתל אביב כבר מחר בערב (עם אפליקציות לאנדרואיד ו-iOS). מתכננים להשתמש בו? ספרו לנו מה אתם חושבים.

 1. needacomp

  איך פרסמתם את זה היום מבלי להתחחיס בכתבה ל
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4591238,00.html

  13/11/2014 בשעה 00:23
 2. djelectric

  url]https://www.youtube.com/watch?v

  https://www.youtube.com/watch?v=aQvgyt8fjBE
  
  			
  13/11/2014 בשעה 08:39
 3. Milford Cubicle

  איך פרסמתם את זה היום מבלי להתחחיס בכתבה ל 
  
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4591238,00.html
  מעניין אם זה הצעד האחרון לפני הסוף...
  YNET זה פח זבל עיתונאי - הם שקרנים בני שקרנים ואני מאחל להם רק רע.
  הכותרת של האייטם הזה היא 
  שקר
  .
  אני ראיתי את הראיון איתו ובשום שלב הוא לא אמר את מה שכתוב בכותרת. זה שקר, עיוות של דבריו והוצאת דבריו מהקשרם.
  למעשה - 
  
  

  הוא הכחיש בתוקף שיש לו קשר למחאה הנ"ל.

  
  			
  13/11/2014 בשעה 19:28