שיפור הביצועים שכולנו חיכינו לו: סמסונג מציגה זכרונות חדשים מסוג eMMC 5.1

23 תגובות

סמסונג הציגה בימים האחרונים שבבי זיכרון חדשים למכשירי למינהם המבוססים על תקן ה-eMMC 5.1, המבטיחים משופרים לגאדג'ט הבא שלכם

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


samsung_128gb_emmc
משיקה שבבי חדשים המבוססים על סנדרט ה-eMMC 5.1 (בתמונה: שבבי בנפח של 128 גיגה-בייט)

זכרונות פלאש מהירים לכולם – בזכות סמסונג. החברה הכריזה על שבבי הזיכרון החדשים של החברה המבוססים על סטנדרט ה-eMMC 5.1. השבבים, שנמצאים כיום בכמעט כל וגאדג'ט על פני כדור הארץ בגרסה ישנה יותר, מוצעים בנפחים של 16, 32 ו-64 גיגה-בייט ומספקים מהירויות קריאה וכתיבה משופרות של כ-250 מגה-בייט לשניה וכ-125 מגה-בייט לשניה בהתאמה. לשם השוואה, שבבי הזיכרון המבוססים על סטנדרט ה-eMMC 5.0 מגיעים עם מהירות קריאה דומה של 250 מגה-בייט לשניה, אך עם מהירות כתיבה נמוכה יותר משמעותית של 90 מגה-בייט לשניה.


על פי , ביצועי הקריאה הרנדומלית של שבבי הזיכרון עלו מ-7,000 IOPS (או כמות פעולות הקריאה והכתיבה המתבצעות בזמן מסויים) ל-11,000 IOPS, עם שיפור ניכר גם בביצועי הכתיבה הרנדומלית של כמעט 100%, מ-7,000 ל-13,000 IOPS. חוץ מאשר שיפור במהירויות הקריאה והכתיבה של שבבי הפלאש החדשים, החלה להטמיע את שיטת ה-"Command Queuing" לעליה נוספת של . שיטה זו, הקיימת באמצעי למחשבי כבר זמן מה, מאפשרת לבקר הזיכרון לשמור מספר רב של בקשות פעולה (בזמן שפעולות אחרות נעשות באותו העת), זאת במקום שהבקר יחכה שהפעולה הנוכחית תתבצע ורק אז יעביר את הבקשה הבאה לביצוע.

אנחנו מצפים לראות את שבבי ה-eMMC 5.1 של בסמארטפונים, וגאדג'טים למינהם כבר השנה, כאשר שבבים אלו אולי ולא יצליחו לצאת בזמן בשביל שגל מכשירי הדגל החדשים בשוק, ומכך אנחנו, נוכל להנות מהם.