שובו של גורו הגראפיקה • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

שובו של גורו הגראפיקה

ריק ברגמן, אחת מהדמויות הבולטות שהובילו את הפריחה של חברת בתחום כרטיסי המסך והעיבוד הגראפי – חוזר אליה לתפקיד בכיר לאחר שמונה שנות היעדרות

הרבה מאוד השתנה בחברת במרוצת השנים, ממצב בו נחשה למובילת תחום העיבוד תודות למעבדי ה-Athlon הראשונים בארכיטקטורת ה-AMD64 אי שם בשנת 2003 למצב בו נאבקה על הישרדותה בימי ארכיטקטורת ה- המאחורים – ועד לימים הנוכחיים בהם היא נהנית מפריחה מחודשת ומרשימה עם ארכיטקטורת ה- שלה.

גם בתחום העיבוד הגראפי ידעה החברה עליות ומורדות שונות מאז רכשה את חברת ATI בשנת 2006 והפכה למתחרה מרכזית באמצעות מותג ה-, כאשר לחלק בלתי מבוטל מההצלחות בגזרה אחראי אדם העונה לשם ריק ברגמן.

ברגמן שימש כאחד הבכירים של חברת AMD ונחשב לאחד מהכוחות העיקריים מאחורי קונספט ה-APU של שבבי עיבוד כלליים הכוללים גם ליבה גראפית מובנית על אותה פיסת סיליקון ומאחורי ארכיקטורת ה-GCN ששימשה בהצלחה את כרטיסי המסך של החברה במשך קרוב לעשור – עד שהחליט לעזוב בשנת 2011 במטרה להפוך לנשיא הדירקטוריון והמנכ"ל של חברת Synaptics המפתחת חומרות לממשקי שליטה והזדהות במחשבים אישיים.

כך זה נראה בסיבוב הקודם של ברגמן בתור אחד הפרצופים הבולטים והמוכרים ביותר של המחנה האדום בשוק העיבוד

בהחלט ניתן להעיד על כך ש-AMD התקשתה בעקבות עזיבתו של ברגמן והרגישה היטב בחסרונו, בעיקר בשנים הראשונות לאחר המהלך – אך כעת מגיעה הבשורה המפתיעה והמבטיחה על כך שהמנהל המוכשר מבצע קאמבק אל המחנה האדום, ויוביל את המאמצים בתחום העיבוד הביתי עם דגש על גיימינג, עיבוד מתקדם ופתרונות מותאמים עבור חברות אחרות שמתקשרים לרוב אל עולם המשחק הביתיות.

הבכיר הוותיק מבצע קאמבק – האם הוא יסייע להוביל את אל גבהים חדשים?

יהיה מעניין בהחלט לראות האם ברגמן יהיה האדם הנכון לחזק את AMD בנקודות בהן היא עדיין לוקה בחוסר תחרותיות יחסי, בעיקר לנוכח עזיבתם של מספר גורמים משמעותיים בשנים האחרונות ובראשם ראג'ה קודורי שהחליף את ברגמן בתור ראש חטיבת העיבוד הגראפי במפתחת השבבים ולאחר מכן ערק אל שורות אינטל. שיהיה בהצלחה!

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close