רובים וגלגלים: המכונית החשמלית של חברת הנשק הרוסית • HWzone
טכנולוגיה

רובים וגלגלים: המכונית החשמלית של חברת הנשק הרוסית

חברת קלשניקוב, שמוכרת בעיקר בשל כלי המשחית שהיא פיתחה – רוצה כעת לחסוך לעולם מעט זיהום אוויר

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


תעשיית הרכב הרוסית לא ממש נחשבת מפוארת, אך זה לא מונע מהם להחזיק בשאיפות וחלומות על עתיד מוצלח יותר – וגם ירוק יותר, במסגרת טרנד הרכבים החשמליים החסכוניים שגורמים לזיהום מצומצם הרבה יותר מרכבי הבנזין והדיזל. החברה שלקחה על עצמה את ההובלה בתחום במדינת הענק ללא ספק תפתיע אתכם – משום שעד כה הכרתם אותה בעיקר מתוך משחקי פעולה אלימים.

קלשניקוב, הקונצרן שאחראי לפיתוח ולייצור של רובי הסער מהמפורסמים ביותר (וגם אינספור כלי אחרים, החל מסוף המאה ה-19), הצליח להפתיע את כולם כשהציג את מכונית ה-CV-1 האזרחית – בסגנון רטרו אשר שואבת השראה מדגם פופולרי אחר שמקורו אי שם בתעשיית הרכב הסובייטית של שנות השבעים.

הכירו את המכונית הראשונה של יוצרי ה-AK47 וה-AK74

מזוויות מסויימות נטען לטעות ולחשוב כי מדובר במתיחה או בדיחה כלשהי, שמבוססת על גוף פלסטיקי פשוט שאין שום דבר ממשי מתחתיו, אך נראה כי גורמי המדיה די משוכנעים כי מדובר בפיתוח ממשי ואמיתי – עם נתונים מרשימים יחסית שכוללים מנוע בעל הספק מירבי של 295 כוחות סוס אשר מניע את כל ארבעת הגלגלים, מערך בקיבולת כוללת של 90 קילוואט-שעה שאמור לספק טווחי נסיעה של 350 קילומטרים וגם האצה של כשש שניות מאפס למאה קמ"ש.

בחברה מפתחים גם אופנועים אזרחיים שמבוססים על מנועי חשמל, כך שנראה כי לא מדובר כאן בגחמה חד-פעמית אלא בכיוון חדש ומשמעותי

עדיין לא ברור מתי יתחילו לייצר את המכונית הלוחמנית באופן מסחרי או כמה היא תעלה למעוניינים, אך עם מטרה מוצהרת להתחרות בדגמים העממים של טסלה האמריקאית אין ספק כי יהיה מעניין להמשיך ולעקוב אחרי הפרוייקט הזה גם בעתיד.

הפנים הם פנסי לד ופנים הרכב גם הוא נראה מודרני יחסית – אך מצד שני המגבים והידיות נראים כאילו הגיעו היישר ממגרשי הפירוק

מכונית ה-Izh 2125 – מקור ההשראה לגרסה החשמלית


תגיות

תגובה אחת

  1. מדהים, אם תהיה מלחמה גרעינית אמיתית ונרצה לחיות במדינה פוסט אפוקליפטית סטייל Fallout, זו כנראה תהיה רוסיה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close