צפו: מסך ה-OLED הגמיש והנמתח של סמסונג בפעולה בפעם הראשונה • HWzone
גאדגטיםטכנולוגיהכתבות נבחרות

צפו: מסך ה-OLED הגמיש והנמתח של סמסונג בפעולה בפעם הראשונה

סרטון קצרצר חדש מעניק לנו הצצה אל העתיד המסקרן של עולם אמצעי התצוגה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אחרי שהמסכים הגמישים הפכו בהצלחה לחלק כמעט בלתי נפרד מחיינו (במיוחד אם אתם נוהגים לרכוש מוצרים מסמסונג ו-LG), נראה כי הגיע הזמן להכיר את הדור הבא בתחום – מסכים שהם גמישים וגם אלסטיים, עם יכולת להימתח וגם לחזור למקומם ולמצבם המקורי לאחר מכן.

הפיתוח החדש של חברת הוא אב-טיפוס פעיל בטכנולוגיית ובגודל אלכסוני של 9.1 אינץ', שמציע לא רק את הגמישות הדו-מימדית המוכרת לנו מהשנים האחרונות – אלא גם גמישות תלת מימדית, עם יכולת מתיחה קדימה ואחורה של עד 12 מילימטרים על גבי המשטח שלו, וחזרה למצב המישורי הטבעי ללא נזק. זה קונספט שקצת קשה להסביר במילים, אך תיעוד הוידאו החדש הזה בהחלט יהפוך את העניין לברור וגם מרשים יותר.

סביר להניח שיעברו עוד כמה שנים עד שנראה את הרעיון הזה מבשיל לשימוש המוני ומסחרי, אך לא קל למצוא לו יתרונות פוטנציאליים משמעותיים – החל ממסכים לסמארטפונים, טאבלטים וטלוויזיות שיהיו עמידים יותר בפני מכות, דרך מסכים עבור מכשירים נישאים שיהיו גמישים באמת וכלה במסכים בצורות אמורפיות ובלתי סטנדרטיות עבור מוצרים לבישים, עולם הרכב ועולם האינטרנט של הדברים: דמיינו לעצמכם רמקול ביתי חכם שבו המסך נמתח מפאה אחת לזו שלידה, למשל, או אולי שכל פרצופו הוא אמצעי תצוגה אחד גדול אשר נמתח מקצה אחד לשני.

המסך החדשני של בפעולה (למעלה), בהשוואה לאב-טיפוס "פשוט" יותר שהוצג לפני מספר שנים עם גמישות מישורים בלבד

עבור טווח זמן קרוב קצת יותר בסמסונג מכינים יחידות תצוגה שטוחות חדשות שמרשימות לא פחות, בדרך שלהן, עם רזולוציית עצומה שנדחסת אל תוך גודל אלכסוני של 1.96 אינץ' בלבד, לקבלת צפיפות פיקסלים מטריפה של מעל ל-2,200PPI ומערכת ומציאות רבודה באיכות שטרם הכרנו – כך שגם אם מסכים גמישים מסוגים שונים לא ממש מדברים אליכם, דעו כי בהחלט יש למה להמתין ולצפות.

נקווה שעוד יצרניות ילכו בעקבותיה של במורד הדרך, ויקרבו אותנו צעד קטן נוסף אל החזון של תצוגה איכותית ללא מגבלות פיזיקליות מכל סוג.

מתי אצלנו במכשיר החכם? עם קצת מזל, אולי בסוף העשור


תגיות

3 תגובות

  1. נראה לי דווקא שימושי יותר עבור עיוורים.. אם יוכלו לממש ממשק מגע טקטאלי, עיוורים יוכלו לחוש תמונה או אפילו וידאו

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close