צפו: כך נראה Pokemon GO במשקפי המציאות הרבודה HoloLens

הסטודיו ההולנדי CapitolaVR מציג: כך עשוי להיראות Pokemon GO במשקפיים החדשניים מבית מיקרוסופט

Pokemon GO, משחק המציאות הרבודה של Niantic, לא צריך להיות מרשים גראפית או להסתמך על טריקים טכנולוגיים כדי להצליח. פוקימונים שמשתלבים בצורה מוזרה במציאות שנשקפת דרך מצלמת הסמארטפון ממש לא מפריעים למיליוני האנשים שמשחקים בו, ושהופכים אותו במהירות לאחת התופעות החברתיות המרתקות של השנים האחרונות.

ערכת ה-HoloLens של מיקרוסופט, שזמינה לרכישה למפתחים תמורת 3,000 דולר. יש פוטנציאל?
ערכת ה-HoloLens של מיקרוסופט, שזמינה לרכישה למפתחים תמורת 3,000 דולר. יש פוטנציאל?

בכל זאת, קשה שלא לחשוב לאילו כיוונים חדשים המשחק עשוי להתפתח בעתיד. החידוש המתבקש מכולם הוא יצירת גרסת מציאות רבודה מלאה שלו, כלומר כזו שתשלב את הפוקימונים בעולם האמיתי בצורה אמינה יותר, ובהמשך אף גרסת מציאות מדומה. למשחק כזה יכולים להיות שני יתרונות משמעותיים על פני הגרסה הנוכחית למובייל. ראשית, הוא יהיה יותר אימרסיבי עבור השחקנים, שייפטרו מהצורך להחזיק בידם את המכשיר הסלולרי. שנית, פוקימונים יוכלו להשתלב יותר בקלות בסביבה האמיתית. כלומר, במקום שפיקאצ'ו יעמוד בצורה מוזרה ליד פנס רחוב, הוא יקח חלק באינטראקציות מציאותיות מול חפצים בסביבה (יתחבא מתחת לכיסא, למשל).

עד שנזכה לשחק גרסה של Pokemon GO שמתקרבת למציאות מדומה, אם בכלל, יעבור זמן רב – אך בינתיים אתם מוזמנים להיווכח בפוטנציאל הרב שלה. סטודיו פיתוח פתרונות VR הולנדי בשם CapitolaVR העלה סרטון קונספט שמדגים כיצד עשוי להיראות Pokemon GO בגרסת מציאות רבודה משופרת. הם הקליטו הדגמה של גרסה בסיסית ביותר שפותחה באמצעות מנוע Unity, אשר רצה על פלטפורמת ה-VR של מיקרוסופט, ה-HoloLens. צפו:

לצערנו, נכון להיום אין תוכניות להמיר את המשחק לפלטפורמות מחוץ לתחום המובייל (השמועות האחרונות מדברות על גרסת Windows Mobile שאולי נמצאת בפיתוח). Capitola מציינים כי הם לא נמצאים במגעים עם Niantic על פיתוח גרסת מציאות רבודה משופרת או מציאות מדומה של המשחק, ומוסיפים שמדובר במשימה לא פשוטה. הבעיה הגדולה, לטענתם, היא המרתם של ממשקי המובייל הקיימים לסביבות הפיתוח ב-VR.

בכל זאת, שמועות עיקשות מדברות בחודשים האחרונים על תמיכה עתידית של המשחק בערכת הקרטון הזולה של גוגל, ה-Cardboard.