משקפי ה-HoloLens מעניקים נקודת מבט חדשה לחלוטין לסופר מריו

מה קורה כשמשלבים בין המשחק הכי מפורסם בעולם, פחות או יותר, משקפי מציאות רבודה ונקודת מבט בגוף ראשון? התשובה לפניכם

שלוש שנים אחרי שנחשפו בפנינו בפעם הראשונה, משקפי ה-HoloLens של מיקרוסופט ממשיכים להיות אחד ממוצרי הטכנולוגיה המדליקים ביותר בסביבה, עם יכולת (מוגבלת ככל שתהיה) להפוך את העולם האמיתי שלנו למשחק אחד גדול.

בשנים האחרונות ראינו כמה וכמה יישומים חדשניים ומבטיחים עבור עולם המציאות הרבודה, כולל יישום שאיפשר הפעלת משחקי רטרו מעידן קונסולת ה-NES של נינטנדו באופן בהחלט לא רגיל, כשהם 'מרחפים' בחלל שלפני המשתמש. כעת, נראה שיש דרך חדשה ואינטרקטיבית אפילו יותר להנות מאותן קלאסיקות 8 ביט – ובפרט מהקלאסיקה המוכרת ביותר של אותה תקופה: Super Mario Bros.

מפתח בשם Abhishek Singh יצר דמו עבור השלב הראשון במשחק המפורסם בכיכובו של השלב האיטלקי, כך שניתן לשחק בו מנקודת מבט בגוף ראשון (כמו משחקי הפעולה השונים בז'אנר ה-FPS) תודות למשקפיים המשוכללים של מיקרוסופט – ואז גם לבש לעצמו את החליפה האדומה-לבנה המתבקשת, ויצא לבחון את היצירה שלו באמצע היום, בסנטרל פארק בניו-יורק, כשמסביב אנשים מופתעים במעט מהבחור המוזר המקפץ לו באמצע השביל.

התוצאה היא ביזארית ומשעשעת בהחלט, וגם מבהירה מדוע סופר מריו לא באמת יוכל לשמש בתוך משחק מעשי בתצורה הזו (קצת קשה לטפס על פתחי הביוב או מדרגות וירטואליות שהן לא באמת נמצאות שם, וכשאת העולם הדו מימדי ניתן פשוט לעקוף מהצד). עם זאת, די מרשים לראות את הדרך הטובה והמדוייקת יחסית בה נקלטות פעולות כמו קפיצה בחיישני המערכת – ומעודד לראות המצאות מתוחכמות יותר ויותר עבור עולם התוכן הזה, שנחשב בעיני רבים כבעל פוטנציאל לכבוש את עולם המיינסטרים כולו, בשילוב עם המציאות המדומה, אי שם בעתיד.

מסתבר הרבה יותר קשה לשחק בכותר דו מימדי שבו יכולת התנועה של השחקן היא דווקא תלת מימדית

לשם ההשוואה – להלן הגירסה הקודמת של אותו משחק אשר נוצרה עבור משקפי ה-HoloLens, במסגרת אמולטור ה-NES הייעודי שפותח לפלטפורמה. עדיין מגניב, אבל הרבה פחות משוכלל כמובן.

נתקלתם בעוד משחקים חדשניים ומדליקים עבור ה-HoloLens בתקופה האחרונה? בואו לשתף אותנו בתגובות.

הסרטון החדש הוא הוכחה נוספת לכך שלגיימינג במציאות הרבודה יש פוטנציאל גדול מאוד – אבל אנחנו נזדקק לראות שינויים משמעותיים בגישה של השחקנים והמפתחים כאחד לפני שנראה אותו בא לידי ביטוי ממשי