צפו: הצצה ראשונה לסרט היקר ביותר שיצרה Netflix • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרותוידאוטריילרים

צפו: הצצה ראשונה לסרט היקר ביותר שיצרה Netflix

וויל סמית' הוא שוטר משופם בעולם מודרני עם אורקים, אלפים, פיות וקסמים – האם זה רעיון שהייתם משקיעים בו 100 מיליון דולר?

אחרי שגרפה לא פחות מ-91 מועמדויות יוקרתיות מאוד לקראת טקס פרסי האמי השנתי, בחברת נטפליקס (Netflix) מעוניינים להזכיר לנו שהם לא רק מתמחים בעולם הסדרות, אלא פוזלים גם אל תחום סרטי הקולנוע ההוליוודיים – כאלו שיושקו במקביל גם באולמות הקולנוע ברחבי העולם וגם בפלטפורמת הסטרימינג המקוונת שלהם.

הדרך של נטפליקס אל תחרות משמעותית מול הענקיות של הוליווד תגיע לרמה חדשה ומעניינת בסוף חודש דצמבר הקרוב, עם השקתו הרשמית של הסדרת Bright, מבית הבמאי המפורסם דיוויד אייר, שהביא לנו את End of Watch, Fury ולאחרונה גם Suicide Squad שהפך להצלחה מסחרית בלתי מבוטלת למרות שנקטל על ידי חלק גדול מהמבקרים.

אם ראיתם כמה מסרטי העבר של אייר, אתם כבר יודעים שהוא מתמחה בסרטי פעולה אלימים, בוגרים, אפלים ועם שאיפה לריאליזם יחסי, גם כשהדבר בא בניגוד לקונספט הבסיסי של היצירה, כמו במקרה של 'יחידת המתאבדים' – וגם במקרה של Bright, אשר יבוסס על תסריט ורעיון ייחודיים למדי של עולם מודרני מקביל לשלנו, בו יצורים מעולם הפנטזיה של טולקין חיים יחד עם בני האדם.

ב-Bright נראה את וויל סמית' מגלם שוטר אנושי שהפרטנר שלו הוא שוטר אורק – ויחד עם מגלים עולם נסתר ומסתורי שמתקיים במקביל לזה העירוני המוכר להם מעבודתם, במעין שילוב ביזארי בין אקשן שדומה לסרטיו המוקדמים של אייר לבין הרפתקאות ופנטזיה בסגנון ימי הביניים. קשה להבטיח שהכיוון הזה אכן יעבוד בסופו של דבר – אבל אי אפשר להכחיש את העובדה שהוא מיוחד ומרענן עד מאוד, וללא ספק יכלול הרבה אפשרויות לביקורת עבור דעות וגישות אודות אלו השונים מאיתנו שבהם כולנו נתקלים מפעם לפעם בחיינו.

מה שמעניין לא פחות מהטריילר עצמו הוא העובדה ש-Bright מהווה את הפרוייקט הגדול והשאפתני ביותר של נטפליקס עד היום, עם תקציב הפקה מדווח של בין 90 ל-100 מיליון דולר (לפני תקציב עבור פרסום ושיווק שכנראה יהיה גם הוא בגובה עשרות מיליונים).

ספק גדול אם סרט שכזה היה זוכה למימון הנדרש לו באחד מאולפני הקולנוע שמשתייכים אל המיינסטרים – ובדיוק בגלל זה אנחנו מקווים לראות חברות כמו נטפליקס, Hulu ואמאזון מרחיבות את שאיפותיהן בתחום

מדובר בהימור משמעותי מצד החברה הצומחת, כאשר מצד אחד באזז חיובי רחב היקף עבור הסרט במסגרת הגעתו אל אולמות הקולנוע יוכל להביא למבול של רישום חדש לשירותי הסטרימינג בתשלום חודשי אותם הם מציעים, ואילו כשלון קופתי שלו (בשל העובדה שרבים יצפו בו בחשבון הנטפליקס שלהם, בעוד שאלו שאינם רשומים אליו פשוט יוותרו על הצפייה בו) יביא למכה כספית בלתי מבוטלת שתוכל למנוע את הופעתם של פרוייקטים מעניינים דומים בהמשך הדרך. אז מה דעתכם על Bright, והאם יש לו סיכוי להפוך לשובר קופות? בואו לשתף אותנו בתגובות.

תגיות

10 תגובות

 1. בטח שכן
  ולאלו שלוגיים מידי או חייבים לראות ת'חרא בכדי להבין שהוא מסריח…. פשוט תחליפו את הדמויות הבידיוניות בדמויות גזעיות (סינים, יפנים, גרמנים, הודים, איטלקים, לטינו, ערבים, מקסיקנים וכו!'..)

 2. 'בעוד שאלו שאינם רשומים אליו פשוט יוותרו על הצפייה בו'
  למה יוותרו – אין יותר פיראטים בעולם?…

  כמו שאת 'משחקי הכס' רואים יותר מי שאינם מנויי HBO מאשר מי שמנויים, סביר שגם כאן יראו;
  אבל – לא ישלמו. בעיה אחרת.

  1. רואים יותר פיראטי מאשר לא פיראטי? תביא נתונים וכתבות בנושא במקום לזרוק שטויות לאוויר.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close