צפו: הטיל החדשני של SpaceX נוחת אנכית בפעם השנייה, ואז מתפוצץ לרסיסים • HWzone
טכנולוגיה

צפו: הטיל החדשני של SpaceX נוחת אנכית בפעם השנייה, ואז מתפוצץ לרסיסים

חוויה מתוקה-מרירה לחברת החלל השאפתנית של אלון מאסק:טיל ה-Falcon 9 הצליח לנחות בהצלחה על אסדה במים, אך תקלה באחת מרגליו הביאה לנפילה ופיצוץ

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


קצת פחות מחודש אחרי הנחיתה האנכית המרשימה על היבשה, טיל ה-Falcon 9 הרב פעמי של חברת ביצע אבן דרך נוספת – נחיתה אנכית מוצלחת על גבי אסדה קטנה באוקיינוס, עם כוכבית קטנה ופיצוץ גדול.

הטיל המדובר, שמיועד לבצע מהפכה בטיסות לחלל עם יכולת לבצע מספר שימושים חוזרים במחיר מינימלי יחסית (לעומת המצב כיום, בו כל טיל שיוצא מהאטמוספירה מתפרק ומתרסק אל הקרקע או המים), ביצע שיגור מוצלח כשהוא נושא את הלוויין Jason 3, ואף הצליח להגיע בהצלחה אל השלב השני שלו בו הוא נוחת חזרה באופן דומה לזה שבו שוגר – כשהפעם הוא לא מפספס את האסדה אלא מצליח להגיע למרחק של כ-1.3 מטר בלבד ממרכזה.

אלון מאסק, מנכ"ל SpaceX, בחר להתייחס אל הכשלון בקלילות ולהסתכל על חצי הכוס החיובית
אלון מאסק, מנכ"ל , בחר להתייחס אל הכשלון בקלילות ולהסתכל על חצי הכוס החיובית

עם זאת, מיד בסיום הנחיתה וכיבוי המבער, ניתר לראות את אחת מארבע רגלי הנחיתה של ה-Falcon 9 כושלת – והטיל נופל לו על הצד לצץ פיצוץ נאה שמתרחש ממך בסמוך למצלמת האסדה שהעבירה את ההתנסות בשידור מקוון וחי. רשמית מדובר בכשלון השלישי של בשנה האחרונה לנחיתה על אסדה, אך בפועל ניתן לראות שיפור משמעותי ביכולות ובטכנולוגיה – והפעם נראה כי ה-Falcon 9 קרוב מאוד להגשמה מלאה של ייעודו.

תיעוד הנחיתה הלא-ממש-מוצלחת לפניכם.


תגיות

2 תגובות

  1. צריכים לעבוד קצת על הרגליות תמיכה האלה חח.. נראה שהן לא באמת הכי תומכות, ואני חושב שגם לחום מהבערה של הטיל יש השפעה על הקריסה הזאת של הרגל…

כתיבת תגובה

Back to top button
Close