צפו: אינטל מדגימה איך לשחק 'פורטל 2' מבלי לגעת במחשב • HWzone
טכנולוגיה

צפו: אינטל מדגימה איך לשחק 'פורטל 2' מבלי לגעת במחשב

אם מסכי מגע לא הספיקו לכם, באינטל רוצים שתתחילו לתקשר עם המחשב שלכם בלי מגע בכלל
 
זה לא חדש. נתקלנו בזה עם ה-Kinect של מיקרוסופט ובחלק מזה עת הציגו באפל את סירי ב-2011, עם הצגתו של ה-iPhone 4S. ולמרות זאת, כשאינטל אומרת את המילה, לרוב העולם כולו הולך אחריה. הפעם הציגו בתערוכה לא רק תוכניות לעתיד הקרוב, אלא תוכניות למוצר שאומנם יגיע בטווח החמש שנים, אך ישנה לעד את הדרך שבה אנחנו מתקשרים עם המחשבים שלנו.
 
באינטל רוצים שכל העסק יהיה טבעי ואינטואיטיבי. את זאת טורח מולי אדן, אישיות שאנחנו לא בטוחים האם יש צורך בכלל להציג אבל נציג בכל זאת: מנכ"ל ונשיא אינטל ישראל ואיש פיתוח וחזון משכמו ומעלה, להזכיר בכל הזדמנות. הוא רוצה שתדברו אל המחשב שלכם, שהוא יבין את תנועות העיניים ותווי הפנים שלכם, בדיוק כמו שראינו בסדרות וסרטים המבוססים על בדיוני.
 
 
בנוסף, מסביר מולי (ישראלי, אתם יודעים, אחוקים) כי "טבעי ואינטואיטיבי" זה מבחינתו שכל אדם יוכל לתקשר עם המחשב שלו, מבלי שראה אדם אחר עושה זאת ובצורה בה למד זאת במהירות ובאופן טבעי. באינטל אפילו הדגימו את הרעיון (שכרגע נמצא בחיתוליו והם נותנים לו חמש שנים עד שיבוססו עליו מוצרים אמיתיים) על המשחק Portal 2, למקרה שעדיין לא השתכנעתם בעוצמה של הרעיון.
 
 
בתחילת הכתבה, הזכרנו את כל נושא הממשק באמצעות מגע. נושא זה הוא דוגמה מצוינת למהירות שבה העולם מאמץ קונספטים מוצלחים, כשבבסיסם האינטואיטיביות אליה חותרים באינטל. למרות שהיא במהותה יצרן של שבבים מסוגים שונים, היא אחת מהחברות הבודדות שאנחנו יודעים בודאות כי מסוגלת להצעיד אחריה את עולם הטכנולוגיה. אנו תקווה שנושא התקשורת עם המחשב באמצעות הקול ותנועות הידיים ינדוד יום אחד ממסכי הקולנוע אל המחשבים האישיים של כולנו (לסלון הוא כבר נדד).


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close