פרטים חדשים לגבי קונסולת הדור הבא של מיקרוסופט • HWzone
טכנולוגיה

פרטים חדשים לגבי קונסולת הדור הבא של מיקרוסופט

פרטים שהודלפו לרשת מעלים כי מיקרוסופט תשיק את קונסולת המשחקים הבאה שלה בשנה הבאה. מעבד משושה ליבות, תמיכה מלאה בתלת-מימד ומגוון חדשות הם רק חלק מהשיפורים הצפויים
דיווחים מעט מעורפלים לגבי הקונסולה הבאה של מיקרוסופט (שכנראה תקרא 'Xbox 720') נחשפו כבר בתחילת השנה, אך כעת בעקבות הדלפות נוספות מתבררים עוד ועוד פרטים לגבי תוכניות המגירה של מיקרוסופט לשוק הקונסולות. כמו כן, התגלה כי החברה מתכננת גם להשיק משקפי מציאות מדומה (בדומה לאלו של גוגל) אשר ישולבו עם מערכת חדשה.
תכנית המגירה של נחשפת

לפי ההדלפות, מיקרוסופט מתכננת לכלול בקונסולה החדשה תמיכה בפורמט Blu-Ray, בתוכן תלת-מימדי ובמגוון (אשר חלקן זמינות כבר כיום דרך שירות ה-Xbox Live). עוד היא עשויה להטמיע בקונסולה גם חיישן תנועה מובנה ותמיכה משופרת באביזרי ציוד היקפי. כמו כן, צפויה להתבסס הקונסולה על בין שש לשמונה ליבות ARM (או על ליבות בתצורת x86) שיפעלו בתדר 2 ג'יגה-הרץ בצירוף עם 4 ג'יגה-בייט של ראם מסוג DDR4. לחילופין, ייתכן ומיקרוסופט תחליט דווקא לבסס את הקונסולה על שלוש ליבות PPC שיפעלו בתדר גבוה יותר של 3.2 ג'יגה-הרץ, על מנת להציע תמיכה אחורנית בכותרים המיועדים לקונסולת ה-Xbox 360. בנוגע לשבב הגראפי לא נחשפו פרטים כלשהם, מלבד שמדובר יהיה בליבה שתפעל בתדר של 1 ג'יגה-הרץ.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


באשר לדור הבא של מערכת זיהוי התנועה של החברה (שהושקה בשנת 2010), נחשף כי היא תהיה מדויקת הרבה יותר, תכלול יכולת זיהוי קולי מתקדמת, תתמוך ב-Stereo Imagaing, תוכל לעקוב אחר ארבעה שחקנים במקביל – כשבנוסף לכך היא תתבסס על מצלמת RGB משופרת וחומרה ייעודית לעיבוד נתונים. "ה-Kinect 2 נועד לשים סוף לבקרי השליטה שאנו מכירים ולהציע לשחקנים ציוד היקפי ואביזרים נלווים שיכניסו אותם עמוק לתוך חווית המשחק", אומרים במיקרוסופט. נראה כי האביזרים הנלווים של ה-Kinect החדש לא נועדו בהכרח להחליף את בקרי הקונסולה, אלא לאפשר חווית שימוש מדוייקת יותר עם החיישן. בין היתר עשויה להשיק אביזרים נלווים כדוגמת מקלות גולף והוקי, מחבטי בייסבול, חצים ואף כדורים.
ה- 2. כך זה ייראה?

באשר למשקפי המציאות המדומה שצפויה החברה להשיק רק בשנת 2014 (ללא קשר ל-Xbox 720 שיושק בשנה הבאה), נחשף כי הן יתמכו בקישוריות Wi-Fi ודור רביעי ויהוו פריצת דרך טכנולוגית – אם כי עדיין לא ידוע בבירור כיצד מתכננת מיקרוסופט לשלב אותן עם הקונסולה, כשניתן להניח שהם יאפשרו שימוש בה מרחוק ומגוון אפשרויות שונות שדיי מזכירות את המשקפיים של בהם נתקלנו לאחרונה.  בשורה התחתונה, נראה כי במיקרוסופט דואגים להכין את כולנו להגעתו של מלך חדש אל שוק הקונסולות, אשר יהיה עוצמתי פי 8 מה-Xbox 360 – ויכלול לפי הדיווחים תג מחיר אטרקטיבי ביותר של כ-300$ בלבד, כך שבהחלט יש למה לצפות.

כמו כן, להלן סרטון אשר מציג מקצה שדרוגים שייתכן מאוד שבמיקרוסופט יחליטו להטמיע ב-Xbox 720. בין היתר מעלה הסרטון כי הקונסולה תכלול ארבעה חיבורי USB, תכלול נייד בנפח 1 טרה-בייט ופד טעינה לבקר השליטה (שצפוי לכלול , ג'ירוסקופ, ג'ויסטיקים מתכוננים ומקשים עם תגובות רתע):
 

תגיות

6 תגובות

 1. אם מדובר בתג המחיר האמיתי
  אז לקנות כזה ולהתקין לינוקס יהיה -הרבה- יותר משתלם מלקנות מחשב רגיל…

 2. כמה שטויות אפשר לכתוב
  "שכנראה תקרא 'Xbox 720'"
  "ליבות ARM שיפעלו בתצורת x86"
  הצחקתם אותי.

 3. ליבות ARM שיפעלו בתצורת x86???
  לא ברור…
  x86 זאת ארכיתקטורה של אינטל ולא ARM.

 4. זה 300$*3.8 בשקלים*2.3 מס מחייה בישראל. עדיין מחיר סביר!

כתיבת תגובה

Back to top button
Close