פיתוח חדש מבטיח לנו אינטרנט אלחוטי הרבה יותר טוב • HWzone
טכנולוגיה

פיתוח חדש מבטיח לנו אינטרנט אלחוטי הרבה יותר טוב

צוות מחקר במכון MIT פיתח מערכת שמתמודדת ביעילות עם עומסים כבדים על אלחוטיות ומבטיחה מהירויות וטווחים מרשימים במיוחד

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חווית השימוש בטלפון סלולרי או במחשב עם חיבור מול שסובלות מעומסים כבדים, למשל במקום ציבורי, לא מהנה במיוחד, ועל כך כמעט כולם יוכלו להעיד. חוקרים מהמחלקה למדעי המחשב ולבינה מלאכותית ב-MIT פיתחו מערכת שתתמודד עם בעיית העומס והמלחמה על ספקטרום התדרים הצר, מה שנקרא ״Spectrum Crunch״.

בהודעה לעיתונות שפרסם המכון, מסופר על מאמר שפרסם צוות מחקר שבראשו עומדת הפרופסור הסורית-אמריקאית דינא קטבי. המאמר מדגים את השימוש במערכת בשם MegaMIMO 2.0, שיכולה להעביר מידע באופן בצורה מהירה פי שלושה ולהכפיל את טווח האות.

האריהרן ראחול, שכתב מאמר על הפיתוח החדש, מספר כי ״הבעיה (ש-MegaMIMO מנסה לפתור) היא שמספר ראוטרים לא מסוגלים להעביר נתונים על אותו נתח מהספקטרום מבלי ליצור הפרעה באות״. הגרסה החדשה של MegaMIMO עובדת באמצעות תיאום מדויק ומסונכרן של מספר נקודות גישה, כך שהן עובדות על אותו התדר מבלי להפריע אחת לשנייה. לצורך כך, הצוות פיתח מספר אלגוריתמים לעיבוד אותות שמאפשרים למספר משדרים שעובדים בנפרד להעביר למקלטים נתונים על גבי אותו נתח מהספקטרום.

הבדיקות שערך הצוות הראו תוצאות חיוביות
הבדיקות שערך הצוות הראו תוצאות חיוביות

המערכת עתידה להפוך למסחרית בקרוב, וסביר להניח שתהיה יעילה במיוחד במקומות הומי אדם, כמו אצטדיוני כדורגל וכנסים. בדיקה שערך צוות החוקרים עם מספר לפטופים מצא שמהירות העברת הנתונים שלהם עלתה ב-330% לעומת שימוש ברשת WiFi סטנדרטית.

החומרה שתיישם את הפתרון הזה תהיה בגודל של ראוטר סטנדרטי ותכיל מעבד, מערכת עיבוד תקשורת בזמן אמת ומשדר-מקלט. לטענת ראחול, ניתן ליישם את הטכנולוגיה החדשה גם על סלולריות ולפתור בעיות עומס דומות.


תגיות

2 תגובות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close