עסקת השנה: דיסני רוכשת את אולפני פוקס ב-66 מיליארד דולר • HWzone
טכנולוגיה

עסקת השנה: דיסני רוכשת את אולפני פוקס ב-66 מיליארד דולר

חברת הענק שהייתה מוכרת בעבר בעיקר בזכות מיקי מאוס ממשיכה לבלוע את המתחרות, ונראית מוכנה יותר מאי פעם להשקתו של שירות הזרמה שיתחרה בנטפליקס

באיחור של כמה חודשים מהתכנון המקורי, נראה כי עסקת הענק שבמסגרתה כל המוצרים והשירותים של חברת המדיה הנודעת פוקס (שנקראת 21st Century Fox בגלגולה הנוכחי) יעברו אל חברת יוצאת אל הדרך – בהסכם מנייתי ששוויו הכולל מוערך בכ-66 מיליארד דולר, עם 52 מיליארד דולר במניות שיעברו לבעלי המניות של פוקס ועוד חוב שיועבר אל אימפריית העכבר המצויר.

האימפריה של רופרט מורדוק ומשפחתו שנמצאת בדעיכה בחלק ניכר מתחומי העיסוק שלה בשנים האחרונות, כוללת בין היתר את ערוצי החדשות, הספורט והתוכן הטלוויזיוניים של פוקס, אולפני הפקת הסרטים 20th Century Fox שהחלו פעילותם בשנת 1935, רשתות גדולות בבריטניה ובהודו, הכבלים FX ערוצי נשיונל ג'אוגרפיק, אחזקה בחברת הסטרימינג Hulu ועוד – ורוב האמצעים האלו יעברו לשרת את חברת , שמהווה כבר היום אימפריה אמיתית עם בעלות על סרטי מלחמת הכוכבים וסרטי הקומיקס של מארוול – בהנחה שעסקה זו תאושר בידי הגורמים הרגולטוריים, כמובן.

מנכ"ל בוב איגר (משמאל) ובעל השליטה בפוקס רופרט מרדוק, שיהפוך לאחד מבעלי המניות הבולטים בתאגיד שיווצר

דיסני כבר הודיעה כי בכוונה לפתח שירות סטרימינג לתכני משלה, שיתחרה בנטפליקס וכל דומיו ואף יגרום לכך שמרבית תכניה הפופולריים והאהודים ביותר של החברה לא יהיו זמינים בשירותים המתחרים – וכעת אפשרות רכישתה של פוקס תוכל רק להגדיל עוד יותר את היקף הסרטים והסדרות שיהיו בלעדיים לשירות סטרימינג עתידי זה, ולא ניתן יהיה למצוא אותם כמעט בשום מקום אחר, לצערם של הצרכנים שיזדקקו בסופו של דבר להתחיל לשקול תשלום על מספר שירותי מדי חודש בכדי לקבל גישה לכל מה שהם מעוניינים לצפות בו.

האיום הכי גדול על נטפליקס עד כה?

מן העבר השני, הדיל בין ופוקס עשוי להביא בשורות מעודדות קצת יותר לעולם הקולנוע, שם חובבי סרטי הקומיקס כבר חולמים על עולם חדש לגמרי של יצירות בהובלתה של חברת מארוול, כשגם מותג ה-X-Men, ארבעת המופלאים ו-Deadpool יצטרפו אל הנוקמים, שומרי הגלקסיה, ספיידרמן וכל השאר ברשת קורים גדולה ומסקרנת במיוחד. כל זאת מבלי להזכיר את העובדה שגם המותג Avatar, עם סרט הקולנוע המכניס ביותר בכל הזמנים, יעבור לידיה של .

בקרוב נוכל את הנוקמים נלחמים ב-X-Men בקולנוע?

אז האם אנחנו בדרך ליצירת אימפריית שאף אחד לא יוכל לעמוד בדרכה? עדיין מקודם להתחיל עם הסיכומים, אך לא נתפלא אם אישור עסקת רכישה זו ידרבן את יצירתן של בריתות-על מקבילות מצד חברות מדיה מתחרות.

רבים ברשת כבר מתבדחים על שאיפותיה של לבלוע כל מותג מצליח שנמצא בסביבתה

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close